Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Преди лака, изчаква ли се боята да изсъхне напълно? Знам, че е лаишки въпрос.
    Не, до половин час най-много. Иначе след едно-две горещи лета ще почне да се съблича лака Харесваш си едно место от облепването, където има повечко база и проверяваш с гърба на пръста. Трябва да не цапа. Обаче не бих пръскал при т-ра под 15 градуса, независимо, че има всякакви втвърдители и разредители.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря!

  • Да
    Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

    Коментар


    • Здравейте колеги,

      Онзи ден, в домашни условия, си боядисах автомобила и като цяло се получи доста добре, обаче върху лака се залепиха люспи, които нямат махане.
      Та ситуацията е следната - лака го пръснах някъде към 18ч. и на сутринта всичко беше ок. Обаче след това задуха силен вятър и на обяд, когато се прибрах, видях че на места са се залепили люспи боя или лак, които поради вятъра са се отлепили от найлона, с който бях покрил автомобила. При опит да махна тези люспи, се оказа, че същите са се залепили все едно са част от лака и следователно няма махане. Единствения начин, по който някои от тях се махат и то частично, е като ги търкам с нокътя и падат на малки парченца олюпена изсъхнала боя. Пробвах и с водна шкурка 1200, обаче вместо да ги маха, тя ги замазва още повече в лака.
      Моля за съвети как да премахна тези люспи, единственото, което аз се сещам като вариант е пастиране евентуално, но пак се съмнявам какъв ще е ефекта. Ако някой има някаква идея, нека да я сподели. Прикачвам снимка, за да придобиете представа за какво става въпрос.

      Коментар


      • I.Stoyanov
        I.Stoyanov коментира
        Редактиране на коментар
        работата ми мирише на кофти лак или неспазена пропорция на втвърдителя. Вярно, е че времето захладня, но за 12+ часа би трябвало да е дръпнал до степен да не лепнат боклуците по него. Изчакай седмица поне и пак пробвай с водната шкурка. Ако не става, матираш и отначало - този път я пръскай на закрито. На открито нищо повече от порта и асма не става да се боядисва

      • stefataaaa
        stefataaaa коментира
        Редактиране на коментар
        Така изглежда колега, но е боклук. Даже като ги видях, пробвах с една такава шлюпка от найлона като я сложих върху елемента и леко я натиснах и стана точно така като на снимката, и пак няма махане, а говорим за
        18часа след лакирането. Лака сутринта беше изсъхнал, в смисъл на пипане не лепкаше и т. н., обаче конкретно тези шлюпки поради някаква причина ги лепи, иначе други боклуци не може да залепи.

    Активност за темата

    Свий

    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X