Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Първо си харесай пистолетите и след това търси компресор. Може да се окаже, че купеният вече компресор не задоволява нуждите на някоя капризна САТА с повече от 500 литра разход на въздух. Истинските джедаи-автобояджии признават само две марки пистолети - Сата и Девилбис. Преди имаше и по-евтин вариант на Сата - лицензната Сагола. Лично аз признавам за годни и 2/3-ти от китайчо-япончетата.
    Ааа,само когато не са пробвали Anest Iwata. Аз съм със Сата,ма само щото вече почти не боядисвам,а и Ивата-та ми идва скъпа.

    П.П. сега се сетих,че Ивата също имат по-евтин вариант- Air Gunsa мисля се казваха.
    Последно редактирано от taran; 24-03-18, 08:35.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
      Здравейте, интересува ме закупуването на оборудване за боядисване на коли.
      Ще ми върши ли работа, за боядисване на детайли и цялостно?
      Спомени какво ще правиш? Гъзарски автосервиз, квартална кочинка.....
      Аз безгрижно си боядисвам на улицата пред гаража ( само се съобразявам с времето ) с пистолет от местната бакалия. Свикнал съм си с него и си знам кое колко да врътна за да го докарам на задоволително за мен качество. Но това е за "възкрисане" на мъртвЕци.
      Ако ще гониш ниво "реставрация" ( ама не като по "Дискавъри" ) тогава е по-различно ......но започни с курс за бояджии
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Мисля че компресора ще върши работа обаче ще се скапе бързо,защото няма да има време да почива.
        Ако се работи по интензивно разбира се.
        Колегата горе е споменал за допълнителен ресивър,което ще натовари компресора допълнително.
        Не вярвам някой производител да сложи читав трицилиндров агрегат на 100 литрова бутилка току така !

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Като за начало ще се уча на разни останали стари ламаринки, докато свикна с пистолет, движение и т.н. , а след това ще започна да си поправям и боядисвам моята кола, която тук таме има някоя забележка. Винаги ми се е искало да се занимавам с коли и по-точно с боядисване (харесва ми)
          Имам гараж и мисля че мога да го приспособя за място в което да подготввм и да боядисвам.
          Вярвам че и някой ден мога и да си докарвам и отделно по някой лев от това...разбира се напред във времето.
          За курс също съм обмислял но времето и работата не ми позволява да изларам такъв, а и имам близък човек с такава професия и това също ще ми бъде в помощ като за начало.
          Относно компресора като за начало едва ли ще го натоварвам толкова колкото за цялостно боядисване, а параметрите мислея че са му достатъчни, щом има хора които използват в пъти по-малки и работата им се получава.

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Мисля че компресора ще върши работа обаче ще се скапе бързо,защото няма да има време да почива.
            Ако се работи по интензивно разбира се.
            Колегата горе е споменал за допълнителен ресивър,което ще натовари компресора допълнително.
            Не вярвам някой производител да сложи читав трицилиндров агрегат на 100 литрова бутилка току така !
            Слагат ги на малък ресивер,щото не всеки има 150 М2 гараж,а големия ресивър иска място.Пък и някаква мобилност имаш,може да си го теглищ насам-натам из двора/гаража.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
              ... Имам гараж и мисля че мога да го приспособя за място в което да подготввм и да боядисвам.
              Само ако работиш по таксита, иначе рискуваш. Едно време беше лесно - Бела Лада с предимство. Сега обаче и белите не са лесни.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                И защо само ако правя таксита? Масово хора които се занимават с това, не го правят в специални места за подготовка и камера за боядисване, и на много от тези хора го правят и то добре. Та защо аз да не успея и да не мога?

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Първоначално публикуван от xelaa Преглед на мнение
                  И защо само ако правя таксита? Масово хора които се занимават с това, не го правят в специални места за подготовка и камера за боядисване, и на много от тези хора го правят и то добре. Та защо аз да не успея и да не мога?
                  Не му се стягай на Коко,в камера става по-добре,щото е добре осветена,има вентилация,филтри,ма и в гараж може,аз в камера карах само като е повече от страница.
                  Верно,че се налага да полираш някоя и друга прашинка,ма и в сегашната ми работа,бояджиите не вадят всичко перфектно.
                  Щом имаш желание,ще се научиш.
                  П.П. ползвай винаги предпазна маска,ако искаш да имаш по-дълго собствени зъби в устата.Вземи си една на 3М,скъпи са но са добри.Ползвай и при китването и при боядисването.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Здравейте,
                    ще купувам компресор, и се спрях последно на тази марка и модел.
                    Та ще може ли да споделите от опит мнение за него, дали ще е добър за боядисване на коли , големина на бутилката, мощност, дебит и като цяло всичко което ще ми бъде полезно според характеристиките му.
                    https://bauhaus.bg/vazdushen-kompresor-Herkules-B3800B

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Тия 320 литра какво са ? Обема на бутилката,или литрите в минута,ако са второто,то входящ или изжодящ дебит е това?Общо взето,описанието е лишено от нужната информция.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Да информацията в сайта е доста съкратена.
                        200л.
                        Това което пишеше е 600 входящ.
                        Компресора го купих...и силно се надявам да бъде хубав мощен и да ми върши работа така както ми се иска...

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Да ти е честит,с 200 литра ресивер и да предположим 320 литра в минута изходящ дебит, би трябвало, да върши работа.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            200л е ресивера,600 е входа,което е повече от добре.Пише си всичко.Аз имам същата марка 730 л глава на 500л ресивер

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Благодаря, надявам се да е достатъчно добър, за да боядисвам отделни детайли, и дори цялостно боядисване...за напред във времето...

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Мисли за обезмаслител/изсушител.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X