Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Коментар


    • От: До: Стъпки при боядисване

      Някои има ли повече информация за това какъв тип точно трябва да е обезмаслителя? Предполагам, че не е такъв за кухненски плотове и печки...

      Коментар


      • От: До: Стъпки при боядисване

        Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
        Някои има ли повече информация за това какъв тип точно трябва да е обезмаслителя? Предполагам, че не е такъв за кухненски плотове и печки...
        Това е т.нар. "силиконремувър,силиконентферниър,смивкасиликона" според това от къде идва.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Примерен вариант, който аз бих ползвал:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:novol_plus_780-250x250.jpg
Прегледи:1
Размер:36.1 КБ
ID:5808178
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Здравейте Колеги,

            Тръгнах да си боядисвам джантите и и една седмица ги търках до желязо.

            След като бях готов с трудоемката част си мислех, че остана по лесното.

            Облепих ги хубаво.

            Обезмаслих с обезмаслител протект. Издърсах с хартия

            Тъй като, не съм ги китосвал, пръснах директно шприц кит на Боди 634 + втвърдител 625 + разредител Оргахим. Направих го този микс малко на око повече ШПРИЦ КИТ и по малко втвърдител и малко разредител.

            И започнаха проблемите.

            Пистолета се запушва и не ми пръска равномерно. Ту много, ту малко. Някъде се напласти, другаде не. Трудно или не ги напръсках. Първия ми въпрос е къде ми е грешката с запушването на пистолета? Малко разредител ли съм сложил? Не съм чакал. Веднага след миксиране се опитах да пръсна, преди да се втвърди? Или шприц кита ми е некачествен?

            След всички трудности по пръскането, следваше най-лошото. Напука ми се шприц кит-а. Повдигна се като хария. Къде съм сгрешил?

            Аматьор съм в боядисването и се опитвам сам да направя нещо, но не ми се получава.

            Може ли да ми помогнете?

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Не вдявам за какво ти е шприц китът?

              Джанти се боядисват или на пясъкоструй + прахово, или пясъкоструй + епоксиден грунд + боя, максимално тънко.

              А пистолета ти се е запушвал или заради несъвместим разредител/втвърдител, съответно се е пресекъл, или е имало твърди частички, които не си филтрирал.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Друже, на око само се цели тоалетната чиния. Автомобилно боядисване се прави с точни пропорции и желателно с материали от една линия. В твоя случай, най-вероятно си сложил два-три пъти повече втвърдител плюс незнаен разредител. Поне да беше взел и Боди 740. Съставките се смесват с мерна линия и преди употреба се прецеждат внимателно. Има и еднократни цедки на Боди. Освен това, дюзата на пистолета е добре да бъде 1.7-1.8 за шприцкит.

                П.П. Какъв е тоя разредител Оргахим, че и те са много?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Друже, на око само се цели тоалетната чиния. Автомобилно боядисване се прави с точни пропорции и желателно с материали от една линия. В твоя случай, най-вероятно си сложил два-три пъти повече втвърдител плюс незнаен разредител. Поне да беше взел и Боди 740. Съставките се смесват с мерна линия и преди употреба се прецеждат внимателно. Има и еднократни цедки на Боди. Освен това, дюзата на пистолета е добре да бъде 1.7-1.8 за шприцкит.

                  П.П. Какъв е тоя разредител Оргахим, че и те са много?
                  Аз пръсках на Тойотата калника с 1.4мм дюза и пак стана. Обаче - разредител + кит до желаната консистенция + втвърдител в пропорция. Накрая чакам 2-3мин, пак разбърквам и цедя накрая през фина цедчица за чай и газ чо детайла.
                  Втвърдява се на пипана за около 20тина мин, окончателно за около 12ч. На +20*.

                  Поздрави

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Пясъкоструй е доста скъпо като опция и затова се старая сам да постигна нещо.

                    Не съм ли разбрал правилно стъпките при боядисване? Купих, както сте споменали:
                    Кит+ втвърдител
                    Шприц кит+втвърдител + акрилен разредител Оргахим
                    Боя
                    Лак+втвърдител

                    , а този епоксиден грунд нищо не ми говори.

                    Значи може би съм оплескал пропорциите, като съм сложил повечко шприц и по малко разредител и втвърдител, но това означава ли, че не трябва да се лепи изобщо, а да се повдига.

                    Ще почистя отново шприц кит-а от джантите и ще почна отначало.

                    Как бихте предложили да направя новия опит?

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от eros_bg007 Преглед на мнение
                      Пясъкоструй е доста скъпо като опция и затова се старая сам да постигна нещо.

                      Не съм ли разбрал правилно стъпките при боядисване? Купих, както сте споменали:
                      Кит+ втвърдител
                      Шприц кит+втвърдител + акрилен разредител Оргахим
                      Боя
                      Лак+втвърдител

                      , а този епоксиден грунд нищо не ми говори.

                      Значи може би съм оплескал пропорциите, като съм сложил повечко шприц и по малко разредител и втвърдител, но това означава ли, че не трябва да се лепи изобщо, а да се повдига.

                      Ще почистя отново шприц кит-а от джантите и ще почна отначало.

                      Как бихте предложили да направя новия опит?
                      Сега има една закачка....
                      Ти с какво ги пръскаш всъщтност,с шприц кит- полиестерен двукомпонентен продукт, или с акрилен фюлер/филер/грунд?
                      Ако ползваш първото с акрилен разредител значи Спарки е напълно прав,за него си има полиестерен разредител.
                      Ако ползваш второто,просто не си уцелил пропорциите.
                      Като си купиш някакъв авторепаратурен продукт,обикновенно но кутията има достатъчно информация с какво и колко се смесва,колко време му трябва между слоевете , за колко време съхне и с какава едрина шкурка се шлайфа.
                      Палиестерният шприц кит не е много подходящ за боядисване на джанти,щото самият е леко порьдзен и за да го боядисваш трябва да го грундираш с акрилен грунд. Това води до ненужно голяма дебелина на покритието.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Първоначално публикуван от eros_bg007 Преглед на мнение
                        Пясъкоструй е доста скъпо като опция...
                        Пясъкоструене и прахово боядисване на 4бр. алуминиеви джанти с металик (тоест 2 боядисвания и 2 пъти печене), 15-ки, последно беше 150-180 кинта. Само пясъкоструенето не вярвам да е повече от 20лв на джанта, а вероятно по-малко.

                        Както аз го виждам, шприц кит се ползва когато има нужда от кит, тоест ще се шкури и трябва да прикрие дребни дефекти. Върху джанта не виждам какво би могло да свърши.

                        Епоксидния грунд е това, с което боядисват колите в завода директно върху метала. Прави се на тънък слой, не се шкури, а върху него направо се пръска боята. Шаситата на джиповете и заводските стоманени джанти са боядисани така.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Аз пръсках на Тойотата калника с 1.4мм дюза и пак стана. Обаче - разредител + кит до желаната консистенция + втвърдител в пропорция. Накрая чакам 2-3мин, пак разбърквам и цедя накрая през фина цедчица за чай и газ чо детайла.
                          Втвърдява се на пипана за около 20тина мин, окончателно за около 12ч. На +20*.

                          Поздрави
                          Мии, всичко може да правиш по всякакъв начин, но после... резултатът е в пост №575 .
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Май се получи с новите пропорции.

                            Сега как да сваля лака от колата и броните с ексцентършлайфа? Кой номер шкурка ползвате? Почти нямам места за китосване освен калниците

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Цялата кола ли ще поливаш с шприцкит? В противен случай, старото покритие само се матира на водно с 1000 примерно.

                              П.П. Детайлите, които ще китваш, може да минеш с 180-240 по избор.
                              Последно редактирано от коко келеша; 07-02-19, 06:08.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                За броните/пластмасите - има "грунд" на Novol на спрей. Много е рядък и почти нищо не остава после. Дават го за пластмаси (независимо какви, полипропилен включително) и за по-добра адхезия към стари покрития. Тоестт дори по разни ръбчета на бронята да си стигнал до основата, след цялостно напръскване с това преди боядисването няма да имаш проблеми никъде, стига основата/старата боя да са здрави. Съхне за секунди и 2 флакона би-трябвало да стигнат за всички външни пластмаси на средностатистическа кола.

                                Вероятно го има и за пистолет, но не съм търсил.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27589e180743c3e1c2562de30d9de7fcbc7216ac.jpg
Прегледи:1
Размер:178.2 КБ
ID:5808413

                                Лично подходих малко скептично към него, но по всичко личи че си върши работата, след 2 зими и 2 лета на едни боядисани полипропиленови детайли.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X