Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Има едни спрейчета на Дупликолор,баш шаренки-жълти,сини,червени...сигурно според това колко е бърза бегачката .
    Вършат работа.Спрейчетата са малки,около 250-300 милиллитра и точно за спирачни апарати.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
      Има едни спрейчета на Дупликолор,баш шаренки-жълти,сини,червени...сигурно според това колко е бърза бегачката .
      Вършат работа.Спрейчетата са малки,около 250-300 милиллитра и точно за спирачни апарати.
      Демек държат без грунд? Това е добре
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Има ли малки бояджийски пистолети?
        С "метла" около 1см

        Или да си взема аерограф
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Има, но това не е метла а точка, която можеш да постигнеш със всеки пистолет в три-четири стъпки - завърташ главата на 45о, затваряш метлата до край, намаляваш въздуха до приемливи граници, намаляваш боята до приемливи граници, но не търсиш след това съвпадение на цветове

          П.П. За да не ме бият - автоматериали. цом, минипистолет италко. Преди имаше интересни изделия и в бриколаж.

          П.П.П. Каква е идеята за ползването на такъв инструмент?
          Последно редактирано от коко келеша; 04-09-19, 14:51.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Целта е да пробвам нещо, което уж не можело да стане.

            Които вероятно наистина не става, но инструмента ще си остане.

            ПП едни петна с размер като 50 стотинки. По ред причини не искам целия детайл. Та бих тествал. Ако не стане - не стане.
            Последно редактирано от turtey; 04-09-19, 17:16.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Колеги, какви материали ще ми трябват за боядисване на пластмасов калник и броня от снимката по-долу?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C6rOjq9.jpg
Прегледи:1
Размер:608.9 КБ
ID:5820786

              Коментар


              • sat
                sat коментира
                Редактиране на коментар
                Шкурки и ротационна шлайф машина, грунд за пластмаса, филер за покритие на детайлите, боя база лак или акрилна двукомпонентна според случая. Ако ще ги боядисваш на място, без демонтаж, трябват тикса и найлони за покриване. Ако ги сваляш, незнам какво от болтовете и пластмасовите щипки ще се изпокъса и имат ли някъде такива или подобни

            • Здравейте, бихте ли препоръчали хубав акрилен лак на нормална цена до около 50лв. литър комплект.

              Коментар


              • Прегледай на МИПА лаковете. Бяха с много добро качество. Освен това имаше и някакъв уж специално бързосъхнещ лак на стайна температура. Цените май влизат в твоите рамки.

                П.П. На Дюпон лака е хубав, но цената сигурно е малко над 50-те лева.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Прегледай на МИПА лаковете. Бяха с много добро качество. Освен това имаше и някакъв уж специално бързосъхнещ лак на стайна температура. Цените май влизат в твоите рамки.

                  П.П. На Дюпон лака е хубав, но цената сигурно е малко над 50-те лева.
                  Благодаря ползвах СС9 на МИПА и седмица след боядисването правих корекция и ползвах ацетон лака направо се разтваря след повече търкане.Моля предложете точен вид с който да няма проблеми.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от radionov Преглед на мнение

                    Благодаря ползвах СС9 на МИПА и седмица след боядисването правих корекция и ползвах ацетон лака направо се разтваря след повече търкане.Моля предложете точен вид с който да няма проблеми.
                    И,закакво точно,ползва ацетон?!?
                    СС9 е за камера,ако го пръскаш без да го изсушиш/изпечеш не е добър вариянт.Като виден гаражняк съм изпръскал доволно количество С85 и не мога да кажа лошо за лака,ма и никога ни съм го пробвал с ацетон или някакви киселини.Какъвито и материали да ползваш,ако не им познаваш и спазваш технологията за работа,все няма да ти вършат работа.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • radionov
                      radionov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ацетона го ползвах да махна малко кит. В гаража беше около 20 градуса би трябвало да е изсъхнал ама грешката е в мен.
                      Благодаря за съвета.

                  • Здравейте, налага ми се да се сблъскам с боядисване на металик.... Филип Георгиев е обяснил в началото доста изчерпателно кое как става. Но не мога да си обясня относно полагането на цвета....първа ръка 1/2 до пълно изсъхване-матирана.... Да разбирам че матираме първата ръка с водна шкурка или суперфайн например и 1/2 е леко полагане на боя, втора ръка-пълна МОКРА
                    ​.. какво има предвид под пълна ,, мокра,,?..... Третата ръка задължително,, суха,,?...🤔. Извинявам се и разбирам, че за някой тези въпроси са смешни може би, но нямам познат бояджия, който да ми обясни в автобояджийството какво означава това което съм написал. Самоук съм и се притеснявам да не прецакам нещата. Лека на всички.



                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Авраджиев Преглед на мнение
                      Здравейте, налага ми се да се сблъскам с боядисване на металик.... Филип Георгиев е обяснил в началото доста изчерпателно кое как става. Но не мога да си обясня относно полагането на цвета....първа ръка 1/2 до пълно изсъхване-матирана.... Да разбирам че матираме първата ръка с водна шкурка или суперфайн например и 1/2 е леко полагане на боя, втора ръка-пълна МОКРА
                      ​.. какво има предвид под пълна ,, мокра,,?..... Третата ръка задължително,, суха,,?...🤔. Извинявам се и разбирам, че за някой тези въпроси са смешни може би, но нямам познат бояджия, който да ми обясни в автобояджийството какво означава това което съм написал. Самоук съм и се притеснявам да не прецакам нещата. Лека на всички.


                      Металика,при пръскането,докато е "мокър" е гланцов/лъскав,като поизсъхне, матира-та чакаш го да матира и можеш, да нанасяш следващата ръка.Първата ръка, не я нанасяй дебело,даже, може да не покрие добре.Последната ръка,се води ефектен/изравнителен слой,нанася се по-отдалече и полусуха-ама това е по-добре да го видиш.
                      Написаното важи основно за конвенционални бази,при някои от водните ефектна ръка не е нужна.Би трябвало, да ти обяснят в магазина за бои,какво ти продават.
                      Успех!
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        ...полусуха...
                        Ще рече? Полугланцирана?

                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                          Ще рече? Полугланцирана?
                          Ми,труно е да се обясни...пръскаш по-отдалече,като, не наливаш базата,а по-скоро, до детайла трябва да достига като прах,почти.Практически, последната ръка конвенционален металик стой матова и леко грапава,от полепналите частици.Ма определено е най- добре да ти го покаже някой.Така и аз едвам си разбирам.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • Дърпаш малко по-назад пистолета и вдигаш леко скоростта на "подаване". Едно време му викахме "да претичаш детайла". taran е прав, че трябва да се види на живо за по-лесно схващане.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X