Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    За моето Боди 634 пише, че става за пластмаса и мисля до го използвам, че няма какво да го правя след като боядисах джантите.

    Сега идеята е да сваля лака, както казвате с 1000 водна и после да го напръскам с това Боди 634, което шприц кит ли е, алкиден грунд ли е, филер ли е вече не разбирам

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Kaто се зачетох в описанието на 634-то, мисля, че си купил полиестерен (течен) кит вместо шприц кит. Разгледах продуктите на Боди и смятам, че шприцкита им е Bodyfill 305. С други думи, недей да пръскаш повече с Боди 634.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Kaто се зачетох в описанието на 634-то, мисля, че си купил полиестерен (течен) кит вместо шприц кит. Разгледах продуктите на Боди и смятам, че шприцкита им е Bodyfill 305. С други думи, недей да пръскаш повече с Боди 634.
        Акрилен филер 4:1 е,дават го, да се разрежда с разредител боди 740, който е акрилан разредител.Може да си пръска колокто ще,макар и да няма смисъл...
        Щото, здраве детайли,без китвани места и напукана стара боя, зорлем да ги грундираш и пак, да ги шлайфаш си е малко мазохизъм.
        Към колегата eros_bg007: направи някалка снимки на колата,кажи какво искаш да постигнеш като краен резултат и ще се пробваме да ти помогнем,макар и виртуално.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Здравейте,

          Колата ми е зелена мицибуши л200 съвсем стандартно, ще я боядисам в черен мат.

          Използва се главно по нивите и черни пътища, и затова не съм чак толкова взискателен супер да ми се получи, като боя.

          Аматьор съм и досега не съм боядисвал, освен едни джанти преди няколко дена.

          Малко прибързах и всичко си поръчах предварително. Боди 634 грунд явно, но пишеше шприц кит, не че ги разбирам. Боя на Боди пак Автобоя база перла Body Color AUDI черна LZ9Y 900мл. и мат лак на Макс Мейер. Имам малък компресор, някакъв пистолет и така. Съвсем любителски ще го правя, докато имам свободно време сега до края на месеца.

          И сега се чудя, дали някъде няма да объркам нещата с тези продукти.

          Слушам ви стриктно и днес поръчах шкурки за ексцентършлайф 500, 400 и 320, и се заемам с задачата да сваля лака, но после не знам какво да правя.

          Какво бихте казали?

          Ще снимам колата утре, как е на трупчета

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            От другата тема и подсещане от Коко , въпрос.

            След пързаляне с мотора,пак ще боядисвам спойлери.

            Този му сърбах попарата и вече знам точно какво ме чака

            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Този не съм го правил нищо до сега.Алуминий,боята е нещо като металик без лак ,има и температура някаква ,нещо може би 60-80 гр.

              Някакви идеи
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Това е 100% прахово. Варианта е да го зашкуриш докато стане мазно, ако има нужда китваш и после пръскаш с акрилна боя и мат лак или директно с такава коята не се лакира.

                Поздрави

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  И най сложния за мен на този етап.

                  Това е пластмаса,боята ,ако е боя,е нещо много здраво,като бронз за печки,стои на точки като портокал,лак няма

                  И тук ми е питането,ако минавам със шкурка,ще стане гладко.Ако не матирам,никоя боя няма да държи ,поне така си мисля.Някакви идеи.Мотора е в гаража на 20 Мин и не мога да снимам сега от по близо.



                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Това е 100% прахово. Варианта е да го зашкуриш докато стане мазно, ако има нужда китваш и после пръскаш с акрилна боя и мат лак или директно с такава коята не се лакира.

                    Поздрави
                    На слънце стои като металик,незнам има ли такова прахово покритие,което да стои така.
                    Отделно праховото ще държи ли на температурата,там вътре се мие от маслото на двигателя.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      На слънце стои като металик,незнам има ли такова прахово покритие,което да стои така.
                      Отделно праховото ще държи ли на температурата,там вътре се мие от маслото на двигателя.
                      Именно! Има всякакво прахово. Не че невъзможно да е мокро боядисано де с нещо епоксидно.

                      За другия детайл вече ти казах. Опитай на някоя ламарина, пластмаса непотребна и поекспериментирай.
                      Невероятно трудно е да постигнеш ефекта ако го желаеш

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        За капака на двигателя нямам мнение. За сивия детайл имам три предложения - структура добавена в боята, нашумялото покритие "Раптор" за основа и отгоре боя и матов лак, или накрая - гумен шагрен и боя с матов лак отгоре. Аз съм ползвал само последния вариант като заместител на кори по вратите на една Нива.

                        П.П. Както е казал Ванката - не е задължително да се получи отлично от първия път, както и да подходиш.

                        П.П.П. Така изглежда раптора:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3332-940x470.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5814633
                        Последно редактирано от коко келеша; 27-05-19, 23:00.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          По принцип, моето виждане е, че боядисването трябва да стане по начин, гарантиращ повтаряемост на резултата и в бъдеще. Най-лесно ще се получи със структурната добавка. Ако сивите кори са две - пребоядисваш и двете, за да не се мъчиш с получаването на резултат, който след две седмици вече няма да помниш как си получил (освен ако не си водиш подробни записки де).
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            По принцип, моето виждане е, че боядисването трябва да стане по начин, гарантиращ повтаряемост на резултата и в бъдеще. Най-лесно ще се получи със структурната добавка. Ако сивите кори са две - пребоядисваш и двете, за да не се мъчиш с получаването на резултат, който след две седмици вече няма да помниш как си получил (освен ако не си водиш подробни записки де).

                            Тъй тъй, съгласен съм. Обаче ефектите веднъж научиш ли ги - после знаеш как да ги постигнеш в 95% повтаряемост. Разбира се всичко, което е готова структура е най-доброто.

                            Подкрепям пребоядисването на 2те кори!

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Здрвейте колеги!

                              Най-накрая се сдобих една моя стара мечта, а именно МХ5. За съжаление колата си е за боя. Няма сериозни ръжди (малки точки тук-там), но самата боя не е ок. А и някога в миналото и някой е решил от бяла, да я направи жълта перла, та и не е вариант да се боядисат отделни детайли... Все още съм много бос в боядисването при колите, но като цяло имам желание и амбиция да се науча, та обмислям различни варианти. Като цяло бих запазил жълтия цвят, не държа на металик и т.н.

                              Вариант 1) Да потърся професионалист, но за съжаление на 1-2 места ми обявиха цена от около 1500 лв. Притеснява ме, че няма да знам как е обработена и дали няма да тръгне ръжда след намесата. Също така, ме притеснява цялото разглообяване на кабриото, даже май предпочитам аз да се захвана с него…
                              Вариант 2) Да заложа на собствените си умения - така поне ще знам, че каквото съм си направил, това ще си гледам. Така или иначе съм взел колата, за да се уча да правя каквото мога сам. Наясно съм, че е много работа и играчка, но бих се хванал на влакчето. За съжаление обаче, нямам компресор, с който да я боядисам.

                              Какво бихте ме посъветвали? Съществува ли някакъв вариант за пистолет за боядисване с компресор и т.н или какво бюджетно решение бихте ми предложили за пръскането на самата боя? Гледах някакви варианти на Райдър, но по-напред в темата не прочетох добри мнения.
                              Всякакви идеи и съвети са добре дошли.

                              Благодаря!
                              Божидар

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Първоначално публикуван от boje Преглед на мнение
                                Здрвейте колеги!

                                Всякакви идеи и съвети са добре дошли.

                                Благодаря!
                                Божидар
                                Предполагам,говориш за Мазда МХ5.Тя не е много голяма кола и сигурно ще се справиш и сам.Ама читаво боядисване без компресор си е мисия не възможна.Не знам коя година е твоята,но сигурен ли си ,че трябва да разглобяваш гюрука за да я боядисаш?
                                Ако можеш да си я подготвиш,може да наемеш камера и да я боядисаш там,но за подготовката пак си трябва компресор-грундчета,филери,не че нямя на спрей,ма не стават.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X