Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    Добре, има напредък. Разбрахме, че може да ползваме 1.4 дюза и за база, и за лак, което е ценна информация, сега остава въпросът с каква дюза да бъде. Оказа се, че приятел може да ми вземе с отстъпка Sata Jet 4000 или 5000. Има варианти с дюза 1.4, ама гледам онази синята, къде иска по - малко дебит? Или....
    Ми това зависи от компресора които имаш.Ако може да храни HVLP,вземи такава,ако не RP.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
      Само да вметна нещо, че видях горните снимки на 190-ката - хората, които наистина разбират от тази работа, не нанасят кит върху стар кит, шприц или боя!
      Правилно!!! стар кит, шприц или боя! са лоша основа за новият кит, шприц или боя! а в ЛБП основата му е майката..

      виждал съм нов кит се отлепил и паднал заедно с боята, и това е от чист мързел не от незнание, всеки майстор много добре знае!!!
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
        Ми това зависи от компресора които имаш.Ако може да храни HVLP,вземи такава,ако не RP.
        Разликата в консумацията на въздух е почти двойна. HVLP-to е с 500 литра а RP-то с 300 и това е по книга. Все си мисля, че компресорът на Иво даже RP-то ще успее да захрани с големи гимнастики.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Абсолютно. Откъде да го изкарам този дебит от 500 литра. Трябва да си инсталирам една влакова КУ. вкъщи. Имам един двубутален Райдер с обем на съда 100л. Уж 300 и няколко литра му дават дебит. При какви атмосфери се дава този дебит? До колкото разбрах, Пистолета работи на около 2 атм.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Daнните на дебита за входа или за изхода са дадени? Обикновено тарикатите търговци дават входящ дебит, което означава, че на изхода ще получиш около 60% от него. Да, наистина дебита се дава при максимално налягане, в твоя случай около 8 атмосфери. Ще имаш някакво увеличение на дебита при по-ниското налягане, но не двойно и тройно. Ако беше толкова лесно, всички щяха да работят с компресорчета от Лидл или Райдер.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Вход 390, изход 310. 2500 вата. Тази САТА иска 280л. на 2 атм. Какво му е на Райдера? Стана 5 години издевателствам над един 50 литров и още не е умрял.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Друже, нямам нищо против да научиш нещата по трудния начин. Разбира се, че моето мнение не е меродавно. За оправдание ще кажа само, че от доста време наблюдавам как периодично някой залага на маймуните капан с трици. За съжаление, до сега не съм видял нито една хванала се в такъв.

                П.П. Прочети нещо за дължина на въздуховоди, спад на налягане и други такива незначителни глупости.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  важното е като стиснеш напълно отворен пистолета, да поддържа налягане (колкото атмосфери го давят че трябва) и да не пада.
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Не знам дали е меродавно, но го взимам за обективно. Проба - грешка, не е оферта. Интересното е, че уж по спецификации, този Райдер не е много зле. Изпадна ми на далавера и го взех. Като цяло си е евтина марка, от която, не можеш да очакваш чудеса. Мога да го дам на приятел и да си взема нещо по - производително и/или с по - голям съд. Лошото е, че бях загледал 150-200 литрови, които са и доста по - мощни, но уви бяха трифазни, а трифазен ток нямам... за това трябва да не е трифазен, ето още едно ограничение при избора... За спадането и нагнетяването пропорционално на въздуховодите е ясно, маслоуловители и влагоуловители също, учил съм КУ в университета. Та ако не върши работа, бих го заменил с нещо, което трябва да е.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Преди работех със сата, сега съм с девилбис и съм по- доволен. Но ако ти дават хубава цена за сата, не се замисляй. Ето и малко данни за девила

                      Технология Маркировка на капачката за въздух Препоръчително входно налягане (bar) Въздушен дебит (L/min) при 2bar
                      HVLP H1
                      2.0
                      450
                      ТRANS-TECH® T1
                      2.0
                      280
                      ТRANS-TECH® T2
                      2.0
                      350

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Иво, питам направо - бояджия ли ще ставаш или искаш просто да си имаш инструменти? Ако е второто, има прилични китайски пистолети, които ще ти свършат работа за два-три детайла годишно, че и за цяла кола, без да се налага да сменяш даже и компресора. Най-много да му добавиш още една по-големичка бутилка като втори ресивер.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Здравейте колеги.
                          Прочетох цялата тема с голям интерес, попих знания доколкото мога и се захванах да си боядисвам предната броня. Имам 2 броя пистолети с различна големина на дюзите като единия е Kovofinis производство 1982 с дюза 1.8 , а другия е незнайна марка с дюза 1.2.
                          Вече съм на етап пръскане на базата която е BMW titansilver 354. От нея взех 150гр. наливна, разредена и готова за пръскане, като ме увериха че ще ми стигне, но започнах да се съмнявам и та въпросът ми е: Ако отида и взема още толкова и се смесят има ли вероятност да се получат някакви аномалии в цвета или направо да си взема 300-400гр. и да си я мина 2-3 ръце спокойно без да се притеснявам че за малко няма да ми стигне?

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            150 готова за пръскане няма да ти стигне за две ръце.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Моето мнение, не че е меродавно но, вземи 200 250 грама, понеже ако не ти стигнат някакви си 50 грама, трябва да търчиш да магазина в последният момент

                              1.8 дюза за база според мен си е малко множко

                              другия е незнайна марка с дюза 1.2
                              Този пък ме притеснява че е незнайна марка по всякаква вероятност никаква марка или куча марка, което е долу горе същата работа.

                              И мисля че, малко е студено в момента 7 градуса, ако не можеш да стоплиш помещението, поне 20 градуса, стичането е просто гарантирано..
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Първи опит неуспешен .... Проблема дойде от там че след като пръснах шприца го минах само на 1000 водно и останаха много малки едвам забележими язвички и си мисля че трябваше да трябваше да го мина първо с по едра и тогава с 1000. Тия дни втори опит дано успешен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X