Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Имам няколко ръждиви петна за оправяне. Понеже са на места, които не изискват велик майсторлък на бояджията - почти всичко е под броня, има удобно ръбче за отсичане спрямо оригиналната боя, и мисля да се пробвам сам. Кажете дали бъркам:

    - почистване и обесмасляване
    - почистване на ръждите до метал (няма пробило, или поне така мисля)
    - обработка на цялата част под ръбчето с шкурка 180, и отново почистване и обезмасляване (с изопропилов алкохол включително)
    - на местата с ръжда - wash primer Novol 340
    - на другия ден - цялото място от ръба надолу с епоксиден грунд Novol 360 (Тая стъпка ме притеснява - за Novol 340 казват че трябвало да се ползва в комбинация с акрилен грунд, пък аз ползвам епоксиден)
    - на другия ден - базова боя металик (вие ще кажете каква)
    - лак (пак вие ще кажете какъв)

    Някакви коментари по въпроса?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Те тука те опровергават :


      Описание:

      Грунт реактивный представляет собой двухкомпонентное изделие, которое наносится при помощи покрасочного пистолета. Не содержит солей хрома.
      Первый компонент - взвесь (пигменты и наполнитель в смеси особых смол), второй - отвердитель на основе ортофосфорной кислоты.
      Грунт является продуктом высокого качества. Благодаря содержанию в нем смол и активных антикоррозионных веществ, характеризуется высокой устойчивостью против коррозии.
      Грунт -идеальная основа, гарантирует прочность последующих слоев и хорошую адгезию.

      Может использоваться на следующих видах поверхностей:
      сталь,

      сталь гальванизированная,

      алюминий.

      Подготовка поверхности:


      Стальную поверхность обезжирить, отшлифовать "на сухо" Р120 Р240,
      поверхность после обработки должна быть чистая от масел, смазок, пыли и не прочно связанных частиц старого малярного покртыя, ржавчины и посторонних вкраплений.
      Поверхность должна иметь однородный металический оттенок.
      Повторно обезжирить поверхность.

      Гальванизированную поверхность обезжирить и придать ей матовость при помощи специального волокна (напр. Scotch Brite Very Fine),
      повторно обезжирить, -
      Алюминиевую поверхность обезжирить и придать ей матовость при помощи специального волокна (напр. , Scotch Brite Very Fine) ,
      повторно обезжирить.

      Тонирование:
      Не рекомендуется

      Пропорции смешивания:
      Объемное соотношение
      Грунт 1 + Отвердитель 1
      Массовое соотношение
      Грунт 100 + Отвердитель 80

      Средства, дополнительные к грунту:
      Отсутствуют.

      Вязкость, диаметр покрасочного пистолета, рабочее давление:
      Грунт готов для напыления после смешивания с отвердителем.
      Не использовать дополнительных растворителей. DIN 4/20°С, 18 20s, 1,2 1,5мм, 3 4 bar.

      Время затвердевания:
      12 часов при температуре 20°С,
      45 мин. при температуре 60°С.

      Время нанесения (от момента смешивания с отвердителем):
      Ок. 2 дней при температуре 20°С.

      Правила использования:

      Наносить покрасочным пистолетом 2 3 сырых слоя.
      Между нанесениями делать перерывы в 5 10 минут для испарения растворителя. Время испарения зависит от температуры и толщины слоя.

      Толщина всего слоя:
      Около 10 мкр.

      Не шлифовать.

      Возможны следующие слои:
      - Грунт акриловый
      - Грунт епоксидньiй
      - Средствa защиты кузовa
      Внимание: Непосредственно на Грунт реактивный полиэстровые шпатлевки не наносить!

      Полезность продукта:
      Комплект (1,0л грунта + 1,0л отвердителя) достаточно для получения на площади около 25 м сухого слоя толщиной 10 мкм.

      Артикулы:
      Novol 37211 Грунт реактивный 1+1 WASH PRIMER PROTECT 340 1л
      Novol 35856 Отвердитель Н5910 к реакт.грунту PROTECT340 1,0л
      Novol 37219 Грунт реакт.1+1 WASH PRIMER PROTECT 340 0,2л+отв.0,2л

      Цвет:красный.

      Техническая карта грунта

      Техническая карта отвердителя

      Чистка инструмента: Растворитель для нитроцеллюлозных изделий.

      Условия и время хранения:
      Хранить в сухом прохладном помещении, вдали от источников тепла.
      Избегать попадания прямых солнечных лучей.
      Грунт - 12 месяцев при температуре 20°С , отвердитель - 12 месяцев при температуре 20°С.

      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        ОК, това се изясни.

        Сега, каква боя? На спрей (металик и лак отделно) достатъчно ли е устойчива? Пак - мястото е под броня, след цялата процедура цялото ще се напръска с парафин. Не го пече слънце пряко, няма и камъчета. Външен вид търся до толкова, че ръбчето, което се вижда, да не бие на очи. Нито ще правя преливки (то и да искам - не мога), нито някаква идеална повърхност. Интересува ме единствено след цЕлата схема да не го мисля няколко години, а не напролет да е пак така. Тоест разни дребни стичания и прочие дефекти изобщо не ме касаят. Просто искам да спра ръждата преди да е пробило и да трябва да се кърпи.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Не бих ползвал спрей под каквато и да е форма. Освен това бих се охарчил и за две ръце шприц в/у епоксидния грунд. Все пак говориш за издръжливост от няколко години. В твоя случай, най-голямата опасност идва от "отсичането", което се гласиш да направиш до прословутото ръбче. От такива места обикновено тръгва беленето на лака. Най-евтиното, което се предлага като боя е комплект от "Клар" - румънска измислица, която с най-голямо удоволствие ползваха по "доверените" автосервизи. Лака на "Новол" не е лош, но трябва непременно да е HS защото MS-а е мнооого мек. Аз ползвах бази на Spies Hecker и съм доволен, но не са от евтините по общоприетите схващания - около 10лв за 100 грама. И все пак, нека се изпише и някой друг от колегите!
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Ето какво пише в datasheet-а на washprimer-а:
            Do not apply polyester putties, epoxy primers or acrylic basecoats directly on the wash primer...
            Демек системата с това + епоксиден грунд върху него не става.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Ще ти кажа директно моето мнение по въпроса:

              1. Почистване до блясък на ръждата по механичен способ - телена четка на флекс и ръчна такава.
              2. Минаване на почистените петна с ВЮРТ. Кой колкото иска да го плюва, при мен действа безотказно. Пълно изсъхване на преобразувателя за 24 часа ако не бързаш много. Това му е хубавото, че не се налага миене на детайла след него.
              3. Български епоксиден грунд 2 ръце.
              4. Шприцкит по избор - Новол и т.н. - 2 ръце.
              5. Водно с Р800.
              6. Боя и лак по избор.
              Нито се чудя кое с кое си подхожда, нито стават фалове. Пред блока има демоекземпляр - Опел Астра 96-ти набор пребоядисан преди 3 години с такава подготовка. Е, и с малко кит.

              http://www.lackprom.com/produkti/details/108/21/%D0%A1%D0%9F%D0%95%D0%A6%D0%98%D0%90%D0%9B%D0%9D%D0%98-%D0%93%D0%A0%D0%A3%D0%9D%D0%94%D0%9E%D0%92%D0%95/%D0%95%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%B4-%D0%95%D0%9F-074-%D0%B4%D0%B2%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BD
              Последно редактирано от коко келеша; 16-10-15, 16:53.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Сега попаднах на една подробност за преобразувателя на Вюрт, която не знаех - 3 часа след намазването, детайла не трябвало да се нагрява и да се излага на директна слънчева светлина (сигурно пак заради нагряването).
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Заради UV-то е пазенето от слънце.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Значи, набавих си пистолет Auarita MP-102 (LVMP). Трябва ли ми редуцир баш пред него?

                    Компресора ми няма редуцир, тоест до пистолета идват 8 бара и кусур. Пистолета има някаква регулация на въздуха, ама не знам тя налягането ли регулира, или максималния дебит. Нялагането, под което работи е 1.5-3 бара.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Преди пистолета редуцир,гаси пулсации когато е преди самия пистолет.Ако вземаш,пиши колко пари и откъде,при мен имам на компресора,но не ме кефи,и в зависимост от дължината и диаметъра на маркучите,налягането не е правилно.Когато е преди пистолета,знаеш точно какво влиза в него
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        С каква дюза е пистолета? Ако са верни данните, които прочетох, ще ти трябва първо друг пистолет. И да, трябва ти водоуловител-регулатор точно на дръжката на пистолета. Това, което съм чувал като данни от запознати хора е, че при десет метра маркуч с Ф10мм, има падане на налягането с 1 атмосфера на финала.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          С каква дюза е пистолета? Ако са верни данните, които прочетох, ще ти трябва първо друг пистолет.
                          0.8, 1.0, 1.2 са вариантите. Защо смяташ че ще ми трябва друг? Знам че тоя е евтин и вероятно зле на фона на тия с цена x10 и x20, ама пак да спомена че се боядисва зона под броня, та не се търсят някакви велики резултати. Целта е да се пребори ръжда, единствено и само. А 1000 кинта за пистолет, който ще ползвам 3 дни и после ще виси в шкафа, категорично няма да дам.
                          Последно редактирано от sparkybg; 22-10-15, 10:10.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Преди пистолета редуцир,гаси пулсации когато е преди самия пистолет.Ако вземаш,пиши колко пари и откъде,при мен имам на компресора,но не ме кефи,и в зависимост от дължината и диаметъра на маркучите,налягането не е правилно.Когато е преди пистолета,знаеш точно какво влиза в него
                            Вероятно ще взема някой от тия:
                            http://varum.bg/category/241/g1-4.html

                            На 200м от работата са ми, по пътя за вкъщи. Пък и определено са ми напред в списъка - за 2 минути ми намериха фитинги 1/4BSP към 1/4G за пълначката за азот, а на 2 други места се чудиха резбата каква е.

                            Редуцир имах на компресора, ама се скапа, а и беше с малък дебит, та не смогваше на гайковерта.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              0.8, 1.0, 1.2 са вариантите. Защо смяташ че ще ми трябва друг? Знам че тоя е евтин и вероятно зле на фона на тия с цена x10 и x20, ама пак да спомена че се боядисва зона под броня, та не се търсят някакви велики резултати. Целта е да се пребори ръжда, единствено и само. А 1000 кинта за пистолет, който ще ползвам 3 дни и после ще виси в шкафа, категорично няма да дам.
                              За да пръскаш спокойно база и лак с един и същи пистолет а и при нужда със силно разреден шприц ти е необходима дюза минимум 1.4. Та ако беше дал още 15 лева, щеше да вземеш по-подходящия.

                              П.П. Грешка! С два лева отгоре щеше да вземеш по-подходящия:

                              http://avtomateriali.com/pistoleti-z...-827-lvmp.html
                              Последно редактирано от коко келеша; 22-10-15, 11:32.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Няма да пръскам шприц.

                                Дефинирай "пръскаш спокойно", ако може. Какво ще стане ако дюзата ми е 1.0 или 0.8 например. Пръскам реактивен двукомпонентен грунд, после епоксиден или акрилен пак двукомпонентен грунд, после металик, и после лак.

                                Пистолета го взех не защото съм се стискал за 15лв, а защото е малък. То май се оказа че само бандурата му е малка, ама това е друг въпрос. Общата поръчка на всичко ми е 200 кинта, пистолета е само 1/4 от това. Сега с редуцира ще се вдигне още едни 30-ина лв, с фитингите, бързата връзка и прочие - ето ти ги още 10.

                                ...и, най-накрая най-много да го прави друг, пък аз да му вися на главата, или само да си направя подготовката/почистването.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X