Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Това което съм направил е ,нанесох три пъти кит за пластмаса марка новол,и търках,сега мисля направо шприц да пръсна и с водна шкурка от 600 до 1000 да ги изредя и после боя основа и лак,филер и грунд мисля да пропусна,до колкото разбрах грунда е основно за запечатка на кита в основата да не поема влага и защита от корозия,както казах ,детайла е пластмасов
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Това което съм направил е ,нанесох три пъти кит за пластмаса марка новол,и търках,сега мисля направо шприц да пръсна и с водна шкурка от 600 до 1000 да ги изредя и после боя основа и лак,филер и грунд мисля да пропусна,до колкото разбрах грунда е основно за запечатка на кита в основата да не поема влага и защита от корозия,както казах ,детайла е пластмасов
      Всъщност гренд,филер/фюлер и шприц се употребяват за едно и също нещо-акрилен грунд,вече дали е 3/1,4/1,5/1,МС,НС и други подробности е друга тема.
      Щом има кит,не ти трябва добавка за прилепваемост,пръскаи си щприца,щлайфай и боядисвай.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Разредителя обикновено се подбира според боята и шприца. Ако говориш за такъв кит:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kit-za-plasmasovi-povrkhnosti-kit-broni.jpg
Прегледи:1
Размер:18.0 КБ
ID:5652920

        той не хваща само върху полиетилен и полипропилен, доколкото аз знам. Преди мазането минаваш детайла с шкурка Р 180 и забърсваш с разредител. Мажеш смело, но не много дебело, за да изсъхва добре в дълбочина понеже още е доста студено. Жулиш кита пак с Р180 на трупче ако нямаш кръгла машина. После минаваш с контрола на 240 и накрая пак с контрола на 320 или 400. Пръскаш грунд за пластмаса както каза taran и като изсъхне поливаш с шприц . На пластмасов детайл може да правиш водно и с Р600, но ако се заиграваш търкай с П800-1000. Успех в начинанието!

        П.П. Това, че детайла е пластмасов не те спасява от всмукване на боята и поява на деруги от шкурката след два-три месеца особено след добро напичане на по-силно лятно слънце. С други думи не пропускай да шприцоваш детайла и то целия.
        Последно редактирано от коко келеша; 07-04-15, 08:27.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Да,кита е такъв,за какво е грунда.
          Днес бях достатъчно упорит,търках и пръсках докъто ми свършиха материалите.
          Тъкмо реших че съм стигнал до финала и пак от начало.Пръснах шприц само върху кита,почнах от 600,700,800,1000,1200,1500
          Пръснах база една ръка ,на втората започна да мяса,трета четвърта и по една време забелязвам това....

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150411_180802.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5653495

          Мъчих да го оправя някак си,и стигнах пак от водна 600 до 1500 ......
          Започнах с шприц втори път и пак се получи това,тая юфка очертава шприца първа ръка,мислих си че виновник е шприца,но след третия опит май проблема е в разредителя и контакта с пластмасата,сега в момента е на шприц и пак така се очерта кита,някой да помага че си загубих деня и свърших шприца,база и лак имам за още един път.


          Да поясня че както съм писъл горе не става много ясно,юфката очертава шприца първа ръка.На снимката е пръсната база 5 ръце.Последва търкане и отново шприц на целия детайл,пак се накъдри на същите места.Оставих го да съхне и като взема шприц пак почвам да търкам.Защо се къдри така.Такива очертания има и на друго място пак около шприц кит

          Шприца има втвърдител и 10 процента разредител.Всичко ми е в отделни чаши мерено от магазина,аз само смесвам,единствено разредителя добавям на око .Защо се къдри ?
          Последно редактирано от Roninn; 11-04-15, 21:55.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Защото е калпава предишната боя,тя се къдри.Пръсни си шприц на целия детайл и го остави да изсъхне хубаво преди да го търкаш.
            Ако имаш проблем,сложи си пластмасата в багажника и звънни на телефона от подписа
            878940653

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Първоначално публикуван от Георги Преглед на мнение
              Защото е калпава предишната боя,тя се къдри.Пръсни си шприц на целия детайл и го остави да изсъхне хубаво преди да го търкаш.
              Ако имаш проблем,сложи си пластмасата в багажника и звънни на телефона от подписа
              Колегата е прав.На калника му трябва бояджия. Занеси го отдели си два дни време за гледане и следващият път може и да знаеш какво да правиш.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                Колегата е прав.На калника му трябва бояджия. Занеси го отдели си два дни време за гледане и следващият път може и да знаеш какво да правиш.
                Това е пластмасов спойлер 30 на 50 см. Предложих 150 лв. за труд на двама бояджии без материалите,и двамата след оглед категорично отказаха.Не си вадя хляба с това ,но условия имам,техника имам и ще си го боядисам сам,и не щото не ми се дават пари,а защото няма да се моля на никой.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Анатолий, основната грешка, която правиш е, че пръскаш шприца на дебело още от началото. Щом имаш такова къдрене ще ти се наложи да пръскаш 5-6 пъти шприц. Първите два-три пъти се пръска много тънко, почти с размахване на пистолета над детайла. Така не натрупваш материал, който съдържа и съответното по-голямо количество разредител. Точно разредителя надига старото покритие. Когато пръснеш първата ръка (много тънка), я остави да просъхне много хубаво - 1.5 - 2 часа а може и повече да откара. Следващите една-две ръце пак по този начин с хубаво междинно просъхване. Така ще запечаташ старото покритие. След запечатването може да удариш една или две плътни ръце за окончателната дебелина на покритието. Остави детайла да съхне до следващия ден и тогава търкай на вода. Ако старото покритие не е някаква адска смес, такова "бавно" шприцване трябва да свърши работа, но ако пак надигне, филмът става многосериен - сваляне на всичко със смивка и подготовка от нулата.
                  Последно редактирано от коко келеша; 12-04-15, 21:41.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Анатолий, основната грешка, която правиш е, че пръскаш шприца на дебело още от началото. Щом имаш такова къдрене ще ти се наложи да пръскаш 5-6 пъти шприц. Първите два-три пъти се пръска много тънко, почти с размахване на пистолета над детайла. Така не натрупваш материал, който съдържа и съответното по-голямо количество разредител. Точно разредителя надига старото покритие. Когато пръснеш първата ръка (много тънка), я остави да просъхне много хубаво - 1.5 - 2 часа а може и повече да откара. Следващите една-две ръце пак по този начин с хубаво междинно просъхване. Така ще запечаташ старото покритие. След запечатването може да удариш една или две плътни ръце за окончателната дебелина на покритието. Остави детайла да съхне до следващия ден и тогава търкай на вода. Ако старото покритие не е някаква адска смес, такова "бавно" шприцване трябва да свърши работа, но ако пак надигне, филмът става многосериен - сваляне на всичко със смивка и подготовка от нулата.

                    Съгласен съм с казаното от колегата.Освен това,не се знае и колко добре е подготвен детайла при предното боядисване.Преди нова година се наложи да смъкна цялата боя на една броня щото така и не спря да се гърчи старата боя,пробвах и едно ла@но на Боди,енокомпонентен изолатор,което в по-леки случай върши работа,но не стана.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Това е пластмасов спойлер 30 на 50 см. Предложих 150 лв. за труд на двама бояджии без материалите,и двамата след оглед категорично отказаха.Не си вадя хляба с това ,но условия имам,техника имам и ще си го боядисам сам,и не щото не ми се дават пари,а защото няма да се моля на никой.
                      Честно казано,от последното ти мнение оставам с впечатлението че ти е кеф да се мъчиш.Успех все пак.
                      878940653

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Привет,колеги!Преди година,си закупих не кой знае какъв бояджийски пистолет,с дюза 1.4.Трябваше ми да боядисам два калника,с металик и лак отгоре,после да съм боядисвал още две три работи и то все дребни.И вчера ми дотрябва да боядисвам,сипах малко разредител и забелязах че струята я прави на пресекулки(пулсираща) и в казанчето за боята прави балончета(влиза въздух).Четох в интернет,че при такъв случей,се сменяло уплътнението на иглата.Смених го днес и пак същото?С предния пистолет изкарах,бая ламарини,но му се цепна казанчето и рекох да го заменя направо и пистолета,но май не съм уцелил нещо.Някой има ли идея какво може да е,че до неделя трябва да е боядисано.
                        Благодаря,предварително!
                        Поздрави!
                        Момчил!
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Запушен разпръсквач. Неплътно притегнати детайли.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Spritzen-1.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5656469

                          Това,което е на малката снимка, и му викат глава, може да е почти плътно легнало върху недобре стегната дюза и от там да връща въздух в казанчето. Същото е и при запушен разпръсквач (глава). По тази причина е и пулсирането на материала. Най-бързият вариант е да намериш читав пистолет и да си свършиш работа. Просто миенето на твоя може да се проточи във времето и накрая пак да те изненада с некачествено пръскане.
                          Последно редактирано от коко келеша; 25-04-15, 14:24.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Това е пластмасов спойлер 30 на 50 см. Предложих 150 лв. за труд на двама бояджии без материалите,и двамата след оглед категорично отказаха.Не си вадя хляба с това ,но условия имам,техника имам и ще си го боядисам сам,и не щото не ми се дават пари,а защото няма да се моля на никой.
                            Не става въпрос за пари а за начина на приготвяне .

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Запушен разпръсквач. Неплътно притегнати детайли.

                              [ATTACH=CONFIG]795216[/ATTACH]

                              Това,което е на малката снимка, и му викат глава, може да е почти плътно легнало върху недобре стегната дюза и от там да връща въздух в казанчето. Същото е и при запушен разпръсквач (глава). По тази причина е и пулсирането на материала. Най-бързият вариант е да намериш читав пистолет и да си свършиш работа. Просто миенето на твоя може да се проточи във времето и накрая пак да те изненада с некачествено пръскане.
                              Благодаря,колега!Свърших си работата,с този пистолет,след като накиснах в кореселин за бързо,дюзата и главата на пистолета,доста гняс се разтвори,а си мислих че съм го умил хубаво.Накрая,пак почна по едно време да прекъсва,но успях с по-рядка боя да го добоядисам,че наистина ми беше спешно.Накрая,забелязах че от лявото рогче(отстрани на главата,където насочват струята и има две рогчета с една дупка на тях),от лявото почна да тече боя???Сега съм ги накиснал отново за поне едно денонощие и утре,ще пиша,какво е станало.
                              Благодаря ти колега!
                              Поздрави!
                              Момчил
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Здравейте колеги. Скоро мисля да си боядисам един калник и броня. Та насочил съм се към базата на MIPA и лак на Новол. Какво ви е мнението за базите на МИПА, покриват ли добре, отговарят ли си на оригиналните цветове. Също да кажете и мнение за лаковете на Новол дали са качествени, аз мисля да изполвам лак NOVAKRYL 590 HS 2:1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X