Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

    Да днес го видях ДААЗ е карбуратора. Имам вакуум на делкото и е електронно. На мотора пише 4021. Интересувах се колко коня е защото на талона е писана 57Kw което е 75 коня и малко се съмнявам в това. Дали заради данъка е писана така. Данъка ми е 30лв.

    Коментар


    • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

      Що годе е така. Руснаците ги дават по ГОСТ - примерно 90 к.с. , което по DIN е около 76 к.с.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

        А моя данък е около 100лв - не знам по коя система са мерили и откъде са го преписали.

        Коментар


        • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

          Ептем,ме объркахте.Знам че мотор на ЗМЗ-24д е 93кс.На практика колко е ?ДИН,ГОСТ,вкрая на крайщата на колегата колко е мотора 75 кс или 90кс.?

          Коментар


          • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

            Ахааа виж ти къде бил ключа от бараката Един мой приятел дето цял живот кара уазки ми вика това е волга 90 коня а аз не му вярвах много.

            Коментар


            • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

              Заводите производители на двигатели, а именно ЗМЗ и УМЗ в спецификациите дават двигателите по ГОСТ. Заводите производители на Автомобили ги дават по DIN.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                Може ли някой да ми каже,разпределителен вал от 451 ще стане ли на 417 с водна помпа на блока.От прочетеното разбрах че вала на 417 е чугунен ама моя е на язви и не става.При разглобяването ми се стори че на блока няма въпросните проблемни втулки,но не съм сигурен и събирам мнения.А,имам и от 24 Д та дали няма да стане и от него

                Коментар


                • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                  Почни темата от начало, мисля се говореше и за тези валове.
                  Валовете са различни, различават се по ъгъла, мисля, че ще стане, но как ще пасне на втулките не знам, но не съм сигурен в това, което пиша, изчакай по запознатите да кажат.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                    Прочетох и установих че има три вида с различни височини и ъгли на гърбиците.Ще ги налагам един до друг и ще видим.Да споделя и друго-на двигателя дето е на уаза,451 мотор,монтирах главата от 24Д мотора.Единственото нещо дето не ми хареса е че,единия ред шпилки дето са от към алтернатора са по къси и гайките ловят на половина и то с по тънки шайби.Добре че са дълги самите гайки та се затягат.На волговия мотор шпилките са еднакви.Имайте го на предвид ако сте решили да преправяте.Иначе заигравката си заслужава.Двукамерния карбуратор,облите колектори,по широките клапани и по ниската глава са все неща дето правят работата на мотора по добра.

                    Коментар


                    • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                      Някой знае ли какъв е този мотор ЗМЗ или УМЗ: 24л 168782 това пише на блока. С карбуратор К129(може и да не е оригинален) с кръгли колектори и със сменяем хартиен маслен филтър. По талон е 85к.с. УАЗ 452Д 82г. С една шайба на коляновия вал(поне е така в момента не знам дали фабрично е така)

                      Коментар


                      • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                        Първоначално публикуван от timoglock1 Преглед на мнение
                        Някой знае ли какъв е този мотор ЗМЗ или УМЗ: 24л 168782 това пише на блока. С карбуратор К129(може и да не е оригинален) с кръгли колектори и със сменяем хартиен маслен филтър. По талон е 85к.с. УАЗ 452Д 82г. С една шайба на коляновия вал(поне е така в момента не знам дали фабрично е така)
                        Както го описваш е ЗМЗ 24Д.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                          Благодаря за бързия отговор. Имам и още няколко въпроса ако е удобно да попитам тук, ако не е моля да ме извините.
                          Щом е ЗМЗ 24Д това означава, че е 93к.с. с глава за 92 бензин ( има ли нужда от намаляване на главата, колко и трябват ли по къси повдигачи, при положение,че Уазката върви доста прилично), гледам че карбуратора е еднокамерен, а имам още няколко мотора ЗМЗ 24 с двукамерни карбуратори. Въпроса ми е може ли направо да сложа колектора с двукамерния карбуратор на ЗМЗ 24Д и ще има ли положителна разлика( ще се кара на газ). И втория въпрос е коляновите валове на двата двигателя еднакви ли са( този на 24Д има аксиален луфт и чука доста сериозно) и въобще мога ли безпроблемно да прередя ризите и съответно бутала, и главата от 24Д на обикновената 24-ка. Искам да ползвам блока и коляновия вал от обикновената 24-ка с ризи и глава от 24Д.

                          Коментар


                          • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                            Ако си върви не го пипай.
                            Може да се сложи колектора щом си с еднокамерен с кръгли тръби.
                            Направи си експеримент като смениш колекторите и карбуратора, но го закарай да го разпробият правилно за газта. После пиши какви са впечетленията.
                            Според мен ще си по доволен от сега и като вървеж, и като разход ако я караш без тормоз.
                            От обикновения 24 разликата с 24д е по ниската глава и по късите повдигателни пръти, а в буталата, коляновия вал разлика няма. Аксиалния луфт не е от износен вал, а от износена пластина.


                            ПС: Само за информация, отварял съм един 24д, уж неремонтиран основно преди мен, собственика се познавал с човека от който го беше взел а той 24ката я имал от нова и каза така, а интересното е че беше с бутала 93.5мм /III-ремонт/, освен тях всичко друго беше номинално. Иди ги разбери какво къде са слагали по заводите
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                              Ники, ако е шлайфан вала шлайфиста може да е пипнал вала челно и ето ти голям проблем. Аз имах такъв случай, шайби ремонтни никъде не намерих, тогава шлаифах старата шаиба под размер и я подложих под новата и проблема се реши, вече 5 г. го карам така.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                                За вървежа ,на газ,единствено го подобрява карб,от газ-53,иначе няма проблем да смениш колекторите от еднокамерен на двукамерен мотор стига да са с облите колектори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X