Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматични хъбове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматични хъбове

    Често при изключен преден мост,почва да се чува шум отляво,с честота няколко пъти по голяма от въртенето на гумата,хърка такъв е звука.Мисля че е от хъба,когато забавя сякаш - луп! нещо зацепва.Като включа 4х4 и изчезва, само понякога се появява.Ще го отворя,но виждах един,изобщо не е проста работа,доста джунджурии извътре,и не можах да му схвана принципа на действие.Има и нещо друго,на другия Патрол,като се изключи предният мост,лампата гасне със закъснение,вероятно обратна връзка когато хъбовете вече са изключили, а тук светват и гаснат от самият лост.

  • #2
    До: Автоматични хъбове

    Хъб е, да. Или си е тръгнал, или е пълен с гняс.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Автоматични хъбове

      Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
      Често при изключен преден мост,почва да се чува шум отляво,с честота няколко пъти по голяма от въртенето на гумата,хърка такъв е звука.Мисля че е от хъба,когато забавя сякаш - луп! нещо зацепва.Като включа 4х4 и изчезва, само понякога се появява.Ще го отворя,но виждах един,изобщо не е проста работа,доста джунджурии извътре,и не можах да му схвана принципа на действие.Има и нещо друго,на другия Патрол,като се изключи предният мост,лампата гасне със закъснение,вероятно обратна връзка когато хъбовете вече са изключили, а тук светват и гаснат от самият лост.
      Датчика на лампата е на РК-я и няма общо с механиката на изпълнението
      Последно редактирано от chrichri; 15-10-09, 16:22.

      Коментар


      • #4
        До: Автоматични хъбове

        Отвори хъба почисти го хубаво с нафта и четчица и ако няма никакви механични повреди сложи малко графитна грес и затваряй.

        Коментар


        • #5
          До: Автоматични хъбове

          Колеги, дайте сега акъл. Как се разглобява автоматичен хъб? Гледах, въртях вътре някакъв пръстен, ама не се разглобява. Даже вещи моньори се опулваха и отказаха да го пипнат.
          Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

          Коментар


          • #6
            До: Автоматични хъбове

            Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
            Колеги, дайте сега акъл. Как се разглобява автоматичен хъб? Гледах, въртях вътре някакъв пръстен, ама не се разглобява. Даже вещи моньори се опулваха и отказаха да го пипнат.

            Зегерката е малко по специална,спирална,може би две навивки плоска пружинна тел.

            Коментар


            • #7
              До: Автоматични хъбове

              Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
              Зегерката е малко по специална,спирална,може би две навивки плоска пружинна тел.
              След като аз се мъчих 10 минути, квалифицирани майстори се бориха 1 час. Как се вади тази зегерка?
              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

              Коментар


              • #8
                До: Автоматични хъбове

                Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                След като аз се мъчих 10 минути, квалифицирани майстори се бориха 1 час. Как се вади тази зегерка?
                Не знам какви квалифицирани майстори имаш,но моят конструктор е гений.Обаче аз стигнах до извода,че имаме три играча на терена,- въртящата се на където си иска гума,въртящият се накъдето си иска вал на полуоската,и никога невъртящият се кожух на моста който го играе арбитър.
                Ако не ти е спешно ще направя снимки.Мисля си че по простичко и надежно щеше да е,на тия хъбове ако бяха някак прости и управляеми,нещо си да бута нещо си когато включиш предно.

                Коментар


                • #9
                  До: Автоматични хъбове

                  Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                  След като аз се мъчих 10 минути, квалифицирани майстори се бориха 1 час. Как се вади тази зегерка?
                  Здравей НИКИ,още ли не си сменил капачката?Ако идваш към София,ми звънни 0888439012 и взе ми хъба ще ти го сглбя.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Автоматични хъбове

                    Няма мераклии. Благодаря, ама вече трябва да черпя много.
                    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Автоматични хъбове

                      Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                      Няма мераклии. Благодаря, ама вече трябва да черпя много.
                      Ще стана и без черпене

                      Коментар


                      • #12
                        До: Автоматични хъбове

                        Колеги тези хъбове вече съм ги научил и мога да ги разглабям на сън спираловидната зегерка се вади с две тънки отверки с едната се избутва единият край към средата на хъба а с другата се подхваща да не се прибере обратно в канала и се приплъзва до като излезе цялата както се слага ключ на ключодържател малко смешно звучи .Като се извади хъба се слага на един цилиндър само на ръба да зхване и зъбното колело да остане в цилиндъра като се натисне на преса и от горе с тънко изпилено шило се избутва една много гадна зегерка и това е общо взето ако имате въпроси за хъбовете тел:0886721330
                        NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
                        Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X