Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

    Както ви писах вчера от 07.00ч. по MOTORS даваха репортаж от световното по ендуро от Сан Ремо, едно от най интересните неща което ми направи впечатление беше интервюто с президента на FIM
    Франческо Дзерби .Човека каза че последните години националните федерации са издали най голям брои лицензи за дисциплината ENDURO
    Друга интересна новина е навлизането в шампионата на фирмата BETA
    която този сезон използва двигатели на KTM .
    SUZUKI също се завръща в шампионата след 15 годишно отсъствие


  • #2
    Значи посоката е вярна! Не казват ли нещо за нашия шампионат?
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      Може би ще ви е интересно също че все повече състезатели от световното по мотокросс се прехвърлят да карат и ендуро или само ендуро наскоро гледах и М.МАЧО световния в МХ2 се пробваше на едно ендуро в Франция.Иван Сервантес вече май се е прехвърлил само на ендуро макар че сигурно ще врътне и някой мотокросс.

      Коментар


      • #4
        Да се върнем на пичовете мотокросисти.Да виждате да карат по двойки с някой нов моторист в ръка....

        Коментар


        • #5
          И на мен не ми се кара по двойки ,но щом организаторите така са решили ще ги уважим ,макар че съм сигурен че това с двойките ще отпадне скоро ,може би преди края на сезона понеже наистина създава много неуредици и сръдни.
          Що се отнася до световното то е съвсем друг тип състезание там и роудбоци не се ползват.Те са по скоро за рали-рейд състезанията.
          Състезанието което се организира в Стара Загора е по скоро от приключенският тип състезания и сигурно затова е решено по двойки
          както е и Шарк Екстриим.В европа има и други състезания по двоики например 12-те часа в Буле Хърватска но там се кара на "затворено"трасе-50км горе долу мисля че е дълго само че докато единия кара другия почива или си сменя гумите и не карат заедно.
          Иначе по двойки заедно а даже и тройки се кара на по приключенско-
          -екстремни състезания на по дълги дистанции и в отдалечени от цивилизацията места

          Коментар


          • #6
            Пичове, в Стара Загора състезанието ще е точно такова. И в световното ендуро правят опити да разчупят стандартите и да го направят по-атрактивно. Затова напоследък са тези състезания по двойки, тройки и включване на рзни странни елементи и трудни отсечки. Близнаците ще носят филм в Стара Загора, ще го видите. "Шарк Екстрийм" придоби голяма популярност и посоката е натам. На публиката и трябва зрелище. Всъщност по този въпрос сме си говорили в друга тема. Няма проблем, ще изпитаме всички варианти, но може би в Стара Загора състезанието ще се оформи като такава атракция. Ендурото върви към екстрийм.Не напразно YOZ спортовете стават все по-популярни.
            Какво по-добро от разнообразието
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              Да ама там си имат и по екстремни и по нормални състезания.За всеки по нещо а тука ако искаш да участваш в състезание ,трябва да е мотокрос или писта от тази година има и супермото но още не се знае как ще е.А хора които искат да участват има но не може да се угоди на всички .Разрешението е че трябва да има повече и то най различни състезания.За да стане последното обаче е желателно така да се направят нещата че организаторите да имат някаква далавера от цялата работа или ПОНЕ да не са "вътре".А не като сега в мотокроса
              да се искат един куп пари от организатора.Само с ентусиазъм не става .Затова нека никой да не мрънка като организаторите си сложат такса за състезанието а те пък да не се срамуват да сложат такава ,
              разбира се всичко трябва да е в рамките на разумното.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от mitkov
                от тази година има и супермото но още не се знае как ще е.
                Ще е ЯКО!!!Р.Балинов има нов мотор,което означава че отпадат всякакви съмнения относно участието му! Аз също,вече имам не лош SXS450,който скоро също ще бъде SUPERMOTO така че... Смятам да се "разцепим" По двойки
                К. Кулев

                Коментар


                • #9
                  Калине, ти няма ли да караш с новият КТМ тази година в Ендурото?
                  (по двойки)
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Никакъв шанс!!КТМа става на супермото още тази седмица и повече няма да види кросовите гуми.Затова пък ще му се вземе акъла от състезания!!! По-програма:5 републикански,7 балкански,6 европейски и още допълнителни 4-5 импровизирани по картинг пистите... Хм...Тва всичкото...а и трябва чат-пат да се тренира...Как ще стане с един мотор?!?Праяставяш ли си да го юрна и из горите-на ендуро и по кросовите трасета... Съвсем се размечтах...
                    Да ти кажа честно,целта в живота ми е да сменя дъртата Honda с един SX450 Ако това стане,няма пропуск!Ендуро,крос...и за супермото ще ми е тренировъчен...
                    ТРЯБВА МИ СПОНСООООР
                    К. Кулев

                    Коментар


                    • #11
                      Трябва ти и HONDAAAAA тоя KTM ще го сцепиш за нула време с тая програма а и май всеки който кара KTM наистина се нуждае от спонсор

                      ПП като казвам ХОНДА имам предвид CRF450

                      Коментар


                      • #12
                        Май има нещо такова... Ама моя SXS е с 4 скорости
                        К. Кулев

                        Коментар


                        • #13
                          Да ти е честит и дано ги биеш и на Супермото! Пък за ендуро и крос наистина си помисли за CRF 450. Имам ти доверие и бих ти станал спонсор, но слухът за моят чорбаджалък е силно преувеличен. ... а на теб ти трябват доста средства.
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #14
                            Да бе! Ти що не ми станеш спонсор

                            Много благодаря за доверието!!! Ама общо взето доста хора дето ми имат доверие,нямат възможност,пък тия с възможностоте ги боли оная работа за мене ,тъй,че ако при тебе са налице и двете,да действаме Не зная за какви слухове говориш Ама за ендурото ми трябва само моторче...CRF,SX,YZ,RMZ...няма значение

                            P.S.За CRF съм си помислил да.Помислих си,че са чудесни мотори,че са доста здрави,че вървят чудесно и че стават и за ендуро и за крос...Един път даже си помислих,че може и да си купя такъв,ама после се...събудих
                            К. Кулев

                            Коментар


                            • #15
                              Стига де Калине че CRF-а сравнение с шосейките дето ги карате си е направо "евтинджан"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X