Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наслояване на твърд хром или никасил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Наслояване на твърд хром или никасил

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    При цилиндрите с никасил няма ремонтни бутала , но съм виждал да се продават втулки с наслоен никасил.
    И къде си ги виждал тези втулки
    Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

    Коментар


    • #17
      До: Наслояване на твърд хром или никасил

      Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
      В Щатите има фирми които правят втулки от такава сплав chrome-moly alloy. Втулките които се правят тук са от чугун, а той сплав основно желязо с примеси на въглерод и силиций.
      Точно така. Аз си купих риза от Америка за около 110 120 лева мисля беше.Тя няма нищо общо с чугунената риза която се слага тук. Само се набива хонингова се и готово. Избива си парите защото не се износва така лесно. Абе професионална работа си е не е нещо згов..рено
      KAWASAKI Let the good times roll

      Коментар


      • #18
        До: Наслояване на твърд хром или никасил

        Първоначално публикуван от rumen_maiko Преглед на мнение
        И къде си ги виждал тези втулки
        В eBay , за Husaberg беше , но може да има и за други мотори.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #19
          До: Наслояване на твърд хром или никасил

          Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
          Точно така. Аз си купих риза от Америка за около 110 120 лева мисля беше.Тя няма нищо общо с чугунената риза която се слага тук. Само се набива хонингова се и готово. Избива си парите защото не се износва така лесно. Абе професионална работа си е не е нещо згов..рено
          А на мен Митко от Троян ми взе 170лв и издържа 6 месеца.Имаше такава хлабина да събере още едно бутало.Ти какви сегменти сложи на буталото с тази риза? Кажи ми , как мога да си закупя и аз риза от Америка ?

          Коментар


          • #20
            До: Наслояване на твърд хром или никасил

            Не съм казал, но пак повтарям - козата си иска пръч...




            Просто струват пари. С пръдня боя не става.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              До: Наслояване на твърд хром или никасил

              Първоначално публикуван от dab4i_125 Преглед на мнение
              Не че нещо, ама няма начин човека да не ти е обяснил, че чугунената риза се износва по бързо!
              Буталата, които се продават за твоя мотор са за никасил, което ще рече че между-ремонтните размери не са през 0.25мм и твоя ръб на цилиндъра неможе да се компенсира с оригинално бутало.Не съм сигурен, но при никасила не се шлайфа, а направо слагаш бутало В... след време С...
              Другият път като решиш да минаваш тънко пробвай да махнеш стоманеният сегмент и да сложиш чугунен.Така поне ще си знаеш смяна на сегменти през 500 до 1000км
              Дочух за един майстор, който прави опити да набива риза, направена от сплав подобна на никасила, но все още мисля проучва и тества
              Според тебе 1мм чугунен сегмент на кросов мотор ще издържи ли.

              Коментар


              • #22
                До: Наслояване на твърд хром или никасил

                Прави се по широк канал за сегмента и наново се набива чоп
                Така направихме на един КТМ, така си и замина...

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от dab4i_125 Преглед на мнение
                  Прави се по широк канал за сегмента и наново се набива чоп
                  Така направихме на един КТМ, така си и замина...
                  Колко широк го направихте сегмента.

                  ХаЙде бе, специалисти, някоЍ ще ми каже ли колко трябва да е широчината на сегментите.
                  Последно редактирано от viki terzieva; 26-12-10, 10:31.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Наслояване на твърд хром или никасил

                    Правенето на сегмент няма общо с темата.
                    Този номер става за стари, нискооборотни, ненатоварени двигатели и пак е под съмнение, защото точността на изработката не е достижима на струга в гаража. Ако чакаш някой да ти даде акъл как да си закърпиш двигателя за да може да си продадеш мотора - няма да стане тука.
                    Както е написал по-горе Гоблин "с пръдня боя не става"
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #25
                      До: Наслояване на твърд хром или никасил

                      Абе хора какви са тия простотии !!! Вие балканчета ли ще ремонтирвате или кросови мотори !!!
                      На 10-12 хил. оборота всички преправяници излизат скъпо и прескъпо и си вечно в ремонт, пръскаш пари и ефекта никакъв. Неможе такива ремонти да се правят на спортни двигатели. Прави се или нов никасил (което вече е достъпно) или втулка от споменатите по-горе щатски варианти.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #26
                        Възтановяване на Никасил

                        Къде мога да си дам Цилиндъра да ми възтановят никасила ?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Наслояване на твърд хром или никасил

                          Ето къде

                          Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
                          Аз пращам за ремонт в Холандия цилиндрите да им правят никасил. Цената излиза от 350 до 450 лв. Средно около 420 лв. с доставките. Работят перфектно, на доста хора съм правил. Единствено срока е 3-4 седмици защото е натоварена фирмата там. Иначе цилиндъра вътре и вън става като нов

                          Поздрави,

                          Стефан
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #28
                            НИКАСИЛ

                            Здравейте Някой правил ли е никасил при nikasil...hit...bg. Ако не са добри или знате добри - къде?

                            Интересува ме за CR 250R 2002.И колко горе долу като цена.БЛАГОДАРЯ ВИ.
                            Последно редактирано от Goblin; 29-11-10, 00:09.

                            Коментар


                            • #29
                              От: НИКАСИЛ

                              Линкчето не работи, но според чичко Гугъл става въпрос за услугите на небезизвестният Баджо, мнения за когото можеш да намериш в тази тема, както и тук.

                              След дълго мъдрене се стигна до консенсус във форума че в България полагане на истински никасил във вида в който се предлага по света като услуга НЯМА, поне що се отнася до състезателни мотоциклети. За тях - колегата bobimx може да прати цилиндъра ти в Холандия, където ще ти го направят като хората. Успех.
                              Последно редактирано от Goblin; 29-11-10, 00:38.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                Благодаря ти !!!

                                МОЖЕШ ЛИ ДА МИ ДАДЕШ КОРДИНАТИ НА bobimx
                                Последно редактирано от giorgio; 30-11-10, 12:32.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X