Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българин прави околосветско пътешествие с мотор

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

    Тази вечер имаше и кратичък репортаж по БиТиВи:
    Българин обиколи света с мотор
    Българин обиколи света с мотор за 15 месеца и 2 дни. Коста Атанасов от Созопол е прекосил три континента на две колела. Тръгнал сам, за да търси себе си. Без предварително начертан маршрут, карти и джипиес, защото обичал да се губи. И така до Япония, където загубването се оказало не толкова приятно преживяване.

    „Никой не говореше английски, беше студено, движението беше обратно и никой не можеше да ми помогне да стигна там, където искам да стигна", разказа Коста Атанасов.

    В Казахстан имал само 2 дни да мине 2000 километра, за да излезе от страната навреме, и случайно на пътя се разминал с друг моторист – японеца Шигеро Сато. Той също бил тръгнал на същото пътешествие, само че в другата посока.

    Двамата пътешественици си разменили писма за близките. Така, когато Коста стигнал до приятелите на Шигеро в Япония, той се оказал при семейството му в Созопол. 32-годишният художник разказва, че най-ценни са били срещите му със случайни хора. Почти навсякъде се налагало да обяснява какво е знамето на багажника му.

    „Мислили са го за испанското, за италианското, за беларуското. Мисля, че само веднъж, едно момче в щатите, в Аризона позна, че това е българското знаме, знаеше, че това е българското знаме, знаеше кой е Бербатов", каза Коста Атанасов.

    Тъй като моторът му не е високо проходим, най-тежко било пътуването из Русия, където на места дори липсвали пътища. Първият българин, обиколил света с мотор, беше посрещнат с овации в родния Созопол.

    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

      Репортажа
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

        Завъртя кръгчето!
        Към 45 000 км, много впечатления, много приятели и безценен опит.
        Това сподели Джовката снощи.
        Днес ще разказва в Идилево, аз до вечерта ще пусна малко снимки от посрещането, пък после може да се заключи темата.

        Коментар


        • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

          Както и на 14ти Април 2009-та, когато Чинела пусна тази тема, така и сега се радвам, че някой тръгна и се върна жив и здрав, и че вече си имаме българин обиколил света с мотор по свой начин - Коста Атанасов.
          Това разбира се не е моят начин за подобно начинание, което с нищо не променя фактите обаче
          Всъщност освен, че се радвам на успешното му завръщане, аз съм и благодарен за опита, който получих от неговото пътуване. Този опит сам по себе си е безценен.
          Важно е да знаем, че към днешна дата едно наше момче, в нашите условия, с подобна организация и ресурс, бих казал и маниер, може да осъществи такова пътуване по този начин.
          Искрено му желая още много мотопътешествия.
          И на всички, които замечтано разглеждат глобуса - внимателно да анализират неговото пътуване, да си направят своите изводи и да направят пътувания си.
          Поне вече имаме наш, български опит.
          Благодаря ти Коста и добре дошъл.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

            Коста добре дошъл и от мен.

            Коментар


            • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

              Та, както направих преди година и няколко месеца с началото на пътуването на Коста около света, така и сега да приключа темата.
              Събрахме се в Бургас няколко посрещачи и отпрашихме към Созопол.



              На входа на града ни посрещат роднините му. Там нещата са лични и няма да ги описвам, но чувствата бяха много.



              Ние пък се мятаме на пристанището, за да направим "официалното" посрещане



              Малко уговорки с ТВ-то (нали не вярвате на всичко, което показват по телевизията )



              Ето го и него.





              Никой не вярваше, че този мотор може да обиколи света. Е, и аз не вярвах, та той дори не е Хонда ...



              По стар български обичай - посрещане с хляб и сол.







              Хубава питка беше ...



              Малко медии, нали трябва да се развива мото движението - така повече хора научават за нас, а и повече ще си купят мотори след време. А това означава и повече мото пътешественици ... ехейй и ще настане рай ...







              Навсякъде българското знаме е било на мотора му. Аз все си мислех, че стойката му ще се счупи още в Румъния, ама на ...



              Снимаха каквото снимаха, пък ние се насочихме към близката кръчмичка, така де, да полеем случката.
              Пък те като ни пуснаха една гръцка музика, а отсреща пристанището, кораби, лодки ... залеза ... най-хубаво си е в България!!!



              Това е първата глътка алкохол за нашия човек, ако не броим алкохола в шоколадов бонбон с вишнев ликьор изяден по пътя.
              После поне два дена го е гонил мармурлизъм



              Красиво си е на морето, няма спор.

              Коментар


              • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                Браво Коста. Това го мислих няколко години, но нямах "топки" да го направя. Въпреки, че разполагам и с подходящият мотор и опит в различни държави.
                РЕСПЕКТ.
                Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                http://www.cardomain.com/ride/2562837

                Коментар


                • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                  Една 7 минутна презентация за 45 000 км обиколка на света: http://www.youtube.com/watch?v=ctaQy...embedded#at=78

                  Коментар


                  • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                    Готино.
                    Само 2 въпроса.. защо Джовката е с патерици и защо си обръсна главата ???

                    Коментар


                    • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                      Ами, аз не съм Джовката, ама да отговоря вместо него, 'щото май не влиза често тук:

                      1. Преди месец е паднал с мотора на студеното. Лекарите спорили дали е със счупен крак на две места или само натъртен на две места и за всеки случай го гипсирали, ей така, да не е капо. Вече е без гипс и без патерици.
                      2. Това го направи малко след като се прибра. Май разправяше за новото начало, ама на мен по ми се вярва, че е имал въшки

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X