Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно "Нощното виждане"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно "Нощното виждане"

    като за начало да се извиня ако темата не е за тук,
    не намерих другаде да я пусна
    въпроса ми е : откъде може да си купя такова чудо ?
    колко парички е г/д някаква приблизителна цена
    На батерий ли работи или как ?
    интересува ме някои магазин около София
    и наистина ли се вижда такова зеленикаво
    като по филмите ?
    поздрави

  • #2
    До: Въпрос относно "Нощното виждане"

    Да, наистина се вижда зеленикаво. Така както го знаем от филмите и игрите.

    Цената е друг въпрос - за монокъл от 500лв. и нагоре и за бинокъл от 1000лв. и нагоре.

    За това на какво захранване работи не зная.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно "Нощното виждане"

      Да, като черно - белия телевизор, само че черно - зелено. Или бяло-зелено, според каквото е осветлението.
      Не знам за какво ти е, но и най-допотопните са луди пари. Освен това докарва диво главоболие от умората, ако стоиш дълго с него. Вижда не точно като на кино, и изобщо е бамбашка работа.
      Не те прави черна котка

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно "Нощното виждане"

        искам като хода в гората да поглеждам от впреме на време
        или като карам с мотора да гледам
        за нещо такова ми трябва

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос относно "Нощното виждане"

          Не знам колегата къде ги е гледал тия по 500 лева, но преди 2-3 години едноканален (монокъл ) "Диана" струваше 3+ К (http://www.optixco.com/bg/spec/night.htm)... Вече може да има и други модели, но едва ли тези, които стават за нещо ще са по-евтини. Вижда се доста прилично, стига да не светне нещо срещу теб и не съм чул някой да се е оплаквал от главоболие. Но не можеш и да стоиш 5-6 часа примерно, с това на главата. Захранва се 2 батерийки АА.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос относно "Нощното виждане"

            трябва ми за мах 2 часа
            ама много парички
            ако изпадне по натам за около 100 200 лева
            може да ме огрее

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос относно "Нощното виждане"

              В МСА Арми ги гледах тези, които споменавам. Иначе по интернет магазините се намират и по-евтини неща.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос относно "Нощното виждане"

                трябва ми за мах 2 часа
                ама много парички
                ако изпадне по натам за около 100 200 лева
                може да ме огрее






                Бая по-нататък ще е.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос относно "Нощното виждане"

                  Мотор с това ли? Има много по-евтини начини да се пребиеш.
                  И да ходиш с него из непозната гора, не е като на кино. Та тия, които са завинтени на шлемофон или каска, са много по-добри от тия, които са без Даже прилепите летят по звука, като блондинка на паркинг

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос относно "Нощното виждане"

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Не знам колегата къде ги е гледал тия по 500 лева, но преди 2-3 години едноканален (монокъл ) "Диана" струваше 3+ К (http://www.optixco.com/bg/spec/night.htm)... Вече може да има и други модели, но едва ли тези, които стават за нещо ще са по-евтини. Вижда се доста прилично, стига да не светне нещо срещу теб и не съм чул някой да се е оплаквал от главоболие. Но не можеш и да стоиш 5-6 часа примерно, с това на главата. Захранва се 2 батерийки АА.
                    Само да добавя, че се произвеждат в Панагюрище. И, че цената е доста солена. И, че батерийките са 3,6 V. И, че не стават за шофиране. И, че гледането на филми няма много общо с реалността. И, да, това го казвам от личен опит.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос относно "Нощното виждане"

                      Па мене от махмурлук не ме е боляла така главата, както от това чудо.
                      Сега, без него е лошо, то върши работа. Въпросът е да не искаш от него, каквото то не може по принцип.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос относно "Нощното виждане"

                        мислех че е по евтино
                        а какво ще стане като си го сложа и карам с около 60 км/ч в гората
                        няма да може да виждам защото ще се размазва или какво ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос относно "Нощното виждане"

                          Първоначално публикуван от divaneto99 Преглед на мнение
                          мислех че е по евтино
                          а какво ще стане като си го сложа и карам с около 60 км/ч в гората
                          няма да може да виждам защото ще се размазва или какво ?
                          Какво ще стане ли? Ами ще ти е за първи и последен път. Не се занимавай с глупости. Евтините не стават за тия работи. Тия дето стават струват хиляди в долари. С една дума-ЗАБРАВИ!
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос относно "Нощното виждане"

                            Първоначално публикуван от divaneto99 Преглед на мнение
                            мислех че е по евтино
                            а какво ще стане като си го сложа и карам с около 60 км/ч в гората
                            няма да може да виждам защото ще се размазва или какво ?
                            http://www.flir.com/US/

                            Ползвали сме FLIR по някои от големите лодки.Няма как да се сравнява с тия дето си ги слагат по каските нито като пари нито като качество.За това дали вьрши работа ммммммм вьрши и то много,но и цената му е друга,едни хиляди долари фьрчьт там.

                            http://www.flir.com/cvs/americas/en/maritime/

                            Има модели които ще ти помогнат в тьмницата.Не казвам,че ще караш с 60 в гората и ще видиш всичко,но ще ти помогнат да се ориентираш.Там сьщо не става вьпрос за 100-200 лева,а по скоро за долари с по 3 нули на задника.

                            Има сравнително евтини варианти с които може да зяпаш в тьмницата,но да караш с 60 из гората няма да станат.

                            http://www.nightvisionsales.com/prod...roducts_id/569

                            Модел за 640$,става за патрулиране из тьмни складове както са писали.

                            И за ориентиране в цените и моделите както и за това кой модел кьде се пада можеш да огледаш долния линк.Добрите почват от 5000 зИленки

                            http://www.nightvisionsales.com/inde...2975f31adad9b3








                            ОФФче от темата макар и не сьвсем.
                            Аз сьм хвьрлил око на тоя монокьл.ФЛИР противоводен,идеален да намериш паднал зад борда.Цена 3000$,кутията му само струва 300 кинта.Ще почакам обаче

                            http://www.marinebusinessnews.com/index.cfm?nid=61872

                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос относно "Нощното виждане"

                              Един юнак се опита да кара с такова чудо и в резултат изкърти няколко колеца за мантинела,добре че хамъра здрав.Със тренировки все ще се постигне някаква успеваемост,но ако успееш да го правиш на мотор,в тъмна гора със 50 km/h,имаш запазено място,във които и спецчасти по света си избереш-гарантирам ти го.Всички лични "нощни" просто усилват отразената от обектите светлина на луната,звездите или други свето източници т.е ако е пълна тамнина не се вижда нищо.Има един пиниз с който си "светкаш",обаче е за много близко разстояние-примерно да чоплиш нещо по оръжието.И да ако някой те освети с нещо (фарове,фенерче)ослепяваш за около минута. Истината е в уредите изобразяващи отделената топлина-там има много детайлен образ,дори и в пълна тамнина.Ама и парите им са едни,пък и въобще не е сигурно дали все още ще се продават на цивилния пазар -даже и американците си имат граница на печалбарството.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X