Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    Това което си написал не ми звучи добре.
    На моето оръжие направих проби с регулатор поставен на 1.1. Първите десетина изстрела оръжието си презареждаше нормално. След това явно се позацапа и започна да не изхвърля гилзите. Поставих го на 1.2 и в следващите 30-40 изстрела нямаше никакви проблеми. От тогава регулатора си остана в тази позиция.

    Според мен първоначално се налага едно хубаво почистване на вашите оръжия, както и основно на прехода между газовата камера и цевта. WD-40 върши идеална работа за целта. Подмяната на пружината на спусъка според мен е грешка, на която се дължи слабия удар по капсула. Почистете добре и полирайте лостовия механизъм на спусъка. Евентуално би могло да се дължи и на самата игла. Извадете щифта на затвора и я проверете. Може да е счупена, клеясала износена и т.н. Пружинката и също може да ви създава проблеми.

    Групираността на моето оръжие все още не съм я проверил на 100м. Все духа вятър или нямам време, но и това ще стане. Важното е че оптиката е монтирана, монтажа е стабилен и не мърда.

    Ръководството на СВТ-то е на служебния ми компютър, така че ще се опитам да го кача най-рано след празниците.
    Чакам с нетърпение да споделиш групираността на това оръжие.

    Коментар


    • #32
      До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

      Айде Дядо Мраз дойде:
      http://dox.bg/files/dw?a=6521e06f00
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #33
        До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

        Днес направих пробни изпитания за прострелка на оръжието.
        Разстояние 100м по мишена №4. Три изстрела при външна температура -2 градуса, влажност 97%, много слаб снеговалеж и вятър на леки пориви, които естествено чаках да спрат, за да възпроизведа изстрел. За съжаление не предвидих правилно посоката на вятъра и затова се явих на "полигона" малко неподготвен. Въпреки това от положение седнал и с импровизирана опора оръжието направи групи с диаметър от около 3-3,5см. Попаденията бяха по-ниско от тези на боеприпасите с които първоначално беше простреляно СВТ-то, тъй като използвах "специални" патрони. Убеден съм, че със същите боеприпаси, с по-добра опора за оръжието и по-подходящи МТО условия, групите които ще даде СВТ-то още ще се свият.

        При бърза стрелба, порядъчно загратя цев, която не се държи с ръка, стандартни бойни патрони от 53година и разстояние 70-80м, "настъпващ фашистки взвод" от 5-6 броя оранжеви асфалтови панички за скийт, буркан стар пчелен мед и шише от минерална вода, нямаха никакъв шанс срещу елитните руски снайперисти.
        Прикачени файлове
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #34
          До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

          Ти като правиш такива прострелки що не се обаждаш?

          Коментар


          • #35
            До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

            Приятели живо се интересувам от тази пушка, невероятно ми харесва ...аз сам левичар и затова тарся полуавтоматиката за лов. Съвремените пушки обаче не ми харесват заради ефтините пласмасови заместители по тях. Искам здрава надежна и не напоследно място и ефтинка пушка затова съм се насочил кам свт40..Проблема ми е че съм дребничък и ми се струва че тази пушка ще ме забие хептен и няма да мога да съм ефикасен с нея...а нека не забравяме че говорим за лов..ТА ВЪПРОСА МИ Е???наистина ли е толкова голяма и тежка..и неудобна???
            Последно редактирано от derhunter; 28-06-10, 14:05. Причина: Правопис

            Коментар


            • #36
              От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

              Г-н Паунов къде си прави стойката за оптиката и каква оптика си сложил на твойта красавица .

              Коментар


              • #37
                От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                Стойката е самоделка. Доволно груба и грозна, но за сметка на това пък стабилна, евтина и ефективна. В процес на разработка е по-добра стойка по модел на B-Square, но на колегата Krras, който я изработваше му завлякоха "юрнека" и за момента сме в задънена улица. Надявам се скоро проблема да се разреши.
                Оптиката от снимката е Leapers 3-9x50 TS, но същата по принцип стои на друга пушка и съм я ползвал на СВТ-то само за проба. За него съм предвидил да поставя руска фиксирана оптика "Пилад" 4х32L, но и тя е в процес на закупуване все още.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #38
                  От: До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                  Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                  Днес направих пробни изпитания за прострелка на оръжието.
                  Разстояние 100м по мишена №4. Три изстрела при външна температура -2 градуса, влажност 97%, много слаб снеговалеж и вятър на леки пориви, които естествено чаках да спрат, за да възпроизведа изстрел. За съжаление не предвидих правилно посоката на вятъра и затова се явих на "полигона" малко неподготвен. Въпреки това от положение седнал и с импровизирана опора оръжието направи групи с диаметър от около 3-3,5см. Попаденията бяха по-ниско от тези на боеприпасите с които първоначално беше простреляно СВТ-то, тъй като използвах "специални" патрони. Убеден съм, че със същите боеприпаси, с по-добра опора за оръжието и по-подходящи МТО условия, групите които ще даде СВТ-то още ще се свият.

                  При бърза стрелба, порядъчно загратя цев, която не се държи с ръка, стандартни бойни патрони от 53година и разстояние 70-80м, "настъпващ фашистки взвод" от 5-6 броя оранжеви асфалтови панички за скийт, буркан стар пчелен мед и шише от минерална вода, нямаха никакъв шанс срещу елитните руски снайперисти.
                  Приятел, при група 3-3,5см.си много-добре. Говорим за 100 м..Не си струва да търсиш по-добро време или нещо друго.На 100 м.с този боеприпас приСВД руснаците дават указания за максимум 2,5см в диаметър.Търси си боини произвотство "арсенал" 83г.А щях да забравя-групираноста на боя винаги се проверява на 4 истрела!
                  Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                    колеги..аз все пак си купих тази свт 40.....нямам думи за радостта ми..от около 80 метра подпрян с парвия изстрел ударих точно цифрата 10 на мишената,без оптика мисля задоволителен резултат..влюбен сам в оръжието..чакам лова и даи боже прасето..!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                      Честито,колега.Това е страшно добър резултат,или пушката е страшно добра или ти си много добър.Аз,нямам опит с това оръжие,предполагам че това твоята' пушка,много успех през сезона с нея.

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                        Първоначално публикуван от milenradulov3333 Преглед на мнение
                        колеги..аз все пак си купих тази свт 40.....нямам думи за радостта ми..от около 80 метра подпрян с парвия изстрел ударих точно цифрата 10 на мишената,без оптика мисля задоволителен резултат..влюбен сам в оръжието..чакам лова и даи боже прасето..!!!
                        Честито. Дай боже всекиму.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                          до всеки които има и използва тази пушка..мисля важно е да се отбележи че тази система иска голямо чистене..за безотказната и работа трябва да е чиста..тогава не ми дава никакви засечки без значение на боеприпаса (наи често армеиски)но след 30 патрона не регулиране на газовата камера(нямах ключ) започна да засича явно или иска чистота или регулациа но не ми се прави ключ..но ще се наложи..!!!!даите ми идея за ефтина и прилична оптика..стоиката ще си фрезовам аз..имам фреза.мисля че ще се справя..!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                            Благородно завиждам на колегата! И много прасета тази година..

                            Коментар


                            • #44
                              От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                              наистина токарев се оказа "гадняр" направих ключа петстенен..но си е жива.....с едни пилички в една дупчица..един час ама пак стана закачих го на ремъка и сам готов!!остава оптиката..

                              Коментар


                              • #45
                                От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                                Нямаше ли да бъде по-лесно леко да разхлабиш газовата тръбичка и на ръка да поставиш регулатора в необхдимата позиция, вместо да си играеш да правиш ключ?
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X