Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

    Дръжте се свини ида-а-а!!! Ако не вЪ целА, шА вЪ колА!

    Нова придобивка:
    Прикачени файлове
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #17
      До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
      Дръжте се свини ида-а-а!!! Ако не вЪ целА, шА вЪ колА!

      Нова придобивка:
      Честит щик

      Коментар


      • #18
        До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

        Старите ловци казват, че който не можел да си убие прасе се хвалил с пушката си.
        Айде тогава и аз де се похваля:
        Прикачени файлове
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #19
          До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

          Страхотна е станала! С тия снимки ще ми подпалиш чивията да затичам към Шумен за една.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

            Благодаря! И на мен ми хареса резултата въпреки че стойката стана малко по-висока отколкото ми се искаше. Компенсирах донякъде височината с по-ниски рингове, но въпреки това се изиксва леко привикване за бързо прикладване и прицелване. Вариантите са два. Или свиквам или си слагам малък набузник до момента в който ще си направя друга стойка, която да бъде мъничко по-ниска.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • #21
              До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

              Здравейте, от един месец чета всичко което намери чичко гугъл по руските форуми за тази пушка а то имало в нашия си форум цяла енциклопедия причината е че един приятел ме запали по нея и двамата си капарирахме по една в един магазин в София /цената е 880лв/ избирахме между 15-на пушки има доста разлики колкото и еднакви да изглеждат моя приятел си взе една със буквата С /снайперская/в кръгче до звездата което според руснаците е символ за по добра изработка и групираност на попаденията/въпреки че по затвора му имаше следи от пила преди оксидацията/ имаше такива на който дулният компенсатор беше с доста големи дупки и такива на който в препазителя няма дупка имаше и няколко на който контролната резка на мерника и мушката не съвпадаше,на някой спусъка работеше грубо и със стържене, аз си избрах една от 1941г. със стрелка в елипса което според братушките значело че е тествана за свръхналягане.

              Попаднах в нета на "Наставление по стрелковаму делу СВТ-40 изд.1940г"
              колега би ли пуснал линк да се образоваме благодаря предварително.

              щика е станал много добре но ми прилича малко на такъв от манлихера оригинален ли е ако е такъв според братушките е истинска колекционерска рядкост./междо другото човека от магазина каза че на първата партида им бил изпилен жлеба за щика под дулото


              колкото до монтажа за оптика оригиналният ако се намери в русия в добро състояние под 400$ не може да се говори а съвремени реплики/копия/ вървят между 375-500$ ако има и оптика цената скача над 1000$ направо се изумих като прочетох тия цифри даже си намерих валутен калкулатор да проверя да не би да бъркам -НЯМА грешка

              колкото до боеприпасите руснаците твърдят че тези от Новоросийск за нищо не ставали и препоръчват някакви други но аз мисля да пробвам като я взема/чакам разрешителното за закупуване да ми излезе тези дни/ с чешки или сръбски и ще се опитам да дам отчет със снимки като колегата да се нядаваме че ще е наполовина толково добър.
              Последно редактирано от АНТИМ; 22-11-09, 00:39.
              Николай Гогов 0898676912

              НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

              Коментар


              • #22
                До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                От снайперския вариант са произведени около 50 000 бройки. Ако руснаците са предоставили на гермаците такива то те са били доста ограничена бройка. Германците преди да ги продадат на наша фирма сигурно също добре са прегледали какво продават и затова малко ме съмнява в ръцете на твоя приятел да е попаднал снайперски вариант. Само на снайперския вариант в задната част на кутията има жлеб за заключване монтажа на оптика (релса имат всички с изкл. на АВТ-40). Наличието на такъв не е абсолютна гаранция, че е "снайперска", но липсата му е гаранция, че не такава.

                СВТ-40 през войната са се призвеждали в 3 завода - Тула, Ижевск и Ковров. Стрела в елипса е щампата на завода в Ковров, а не маркировка за изпитания при свръхналягане.

                Линк за ръковоството нямам. Не си спомням вече откъде съм го изтеглил. Файла е на служебния ми компютърне е голям около 10мб. Ще видя къде мога да го кача, за да го предоставя на всички желаещи.

                Това за изпиления жлеб(държач) за щика е вярно. Не знам каква е била причината за това кощунство, но и в Шумен има такива бройки. Моята не е от тях. Преди да я закупя имах възможност да я разглобя, прегледам основно, сглобя и да стрелям с нея. Така си я избрах, но не на всеки ще бъде предоставена такава възможност. Аз съм си връзкар.

                Щика според мен е оригинален. Има някакви почти нечетливи маркировки, но си личи че са руски (кирилизирани). Разликите между него и немските образци (М95 и т.н.) са доста. Липсва му бутона за заключване и канията, но всичко с времето си. Не съм колекционер така че мога да спя спокойно.

                Относно патроните там спора е като за кокошката и яйцето. Всеки сам си прави избора съгласно някакви свои лични предпочитания и тези на оръжието. Руснаците споряд за Новосибирск и Бернаут. Ние тук спорим за и против Арсенал, поради липса на друг завод. Аз лично съм си заделил едни на които на кутията пишеше "снайперские".
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #23
                  До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                  Само на снайперския вариант в задната част на кутията има жлеб за заключване монтажа на оптика (релса имат всички с изкл. на АВТ-40). Наличието на такъв не е абсолютна гаранция, че е "снайперска", но липсата му е гаранция, че не такава.
                  и двете имат заключване на монтажа
                  Николай Гогов 0898676912

                  НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                    Това е интересно. Пусне една снимка като я вземеш. Говорим за заключване в частта оградена в червеното кръгче, нали? На снимката липсва този жлеб.

                    П.С. Овал с вписана буква "с" е стандартно клеймо на ОТК за Ижеския завод. Има го и на гладките пушки.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от paunoff; 22-11-09, 18:19.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                      Това за изпиления жлеб(държач) за щика е вярно. .
                      До колкото знам в кавалерийските части освен че са им направили по къс модел на други марки пушки не са имали щик - нож работили са със сабя. Поне от това което съм чел по разни руски сайтове СВТ е била изключително популярна сред кавалеристите защото е полуавтоматична презареждането след всеки истрел на кон в галоп не е най лесната работа. Твоята може да е пазила берлинската стена
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                        Оръжията които видях и бяха със запилен държач за щик си бяха съвсем обиконовени СВТ-та. Не бяха късия кавалерийски модел, но това не означава обезателно, че не са били използвани в комбинация с коне. На някой явно много му е пречел държача, защото доста грубо го беше премахнал. Възможно е наистина да се закачал по юлари и т.н. и затова да са го пилнали.

                        Иначе стандартно късия кавалерийски вариант както на СВТ-40 така и на АВТ-40 също си имат държач за щик.(Сн.1)

                        На мен лично повече ми харесва финския тунинг наречен "SVT-40 Ski Carbine"(Сн.2).
                        Прикачени файлове
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                          Първата е уникална направо ми иде да я дам на оръжейник да я преработи след като я взема
                          Николай Гогов 0898676912

                          НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                            Итересно пушкало но даси призная, че ако имах възможности финаси щях да искам да си купя един М1 на спрингфилд
                            http://www.springfield-armory.com/armory.php?version=48

                            Коментар


                            • #29
                              До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                              както обещах пиша за първите си лични впечатления
                              първо да се извиня че няма снимки но на стрелбището в Лозен беше някаква лудница и да не се дразним не снимах..
                              както се знае две еднакви пушки няма и вчера това се доказа с пълна сила, отидохме с моя приятел с който си ги взехме бяхме се заредили с ранообразен боеприпас и почнахме пробите моя приятел беше я модифицирал вече като смени пружината на спусъка с по-мека защото както се изрази "оригиналната я дърпал все едно вади тапа от бутилка",
                              почна се с това че неговата въпреки че беше полирал захода към цевта не зареди след няколко гърмежа 2-3 се оказа и че не презарежда като хората и преместихме реглажа на газовете на 1.7 оригинално и двете бяха на 1.5проблема с презареждането приключи но за сметка на това се появи друг натискаш спусък и не гърми махаш патрона и виждаш как иглата се отпечатала ясно в центъра но няма истрел решихме че наи вероятно е от смяната на пружината и почнахме да сменяме боеприпаса, бяхме почнали с руски боен минахме на български боен, български ловен и накрая пробвахме със ловна муниция на партизан /сръбски/ неговата гърмеше без проблем с тях жалко че в еуфорията ги изтреляхме всичките преди да съобраза да оставя по един да се види разликата но с няколко думи
                              -български бойни - най-дълаг куршум
                              -руски бойни - около 3мм по-къс куршум
                              -български ловни - дълъг куршум колкото бойните български
                              -сръбски ловни - с около 5мм по къси от българските бойни
                              резултатата дори след смяна на пълнителя от мойта за неговата беше че от 10 патрона само 8 презарежда и гърми само със сръбската муниция докато моита с оригиналният пълнител с каквато и муниция да се сложи дори точкуваните и негръмнали от другата работи безотказно с оригиналният пълнител с другия пълнител от 10 -9 зарежда като проблема е основно в първият патрон после няма проблем при това без да е пипан реглажа на газовете седи в позиция 1.5 и полиран захода.
                              иначе като откат нямам думи рита колкото въздушната 6.4 седна дума нищо като звук не бих казал че е много силен един човек стреляше с иж 18 със същата муниция 7,62Х54 и според мен звука беше по-силен като групираност бих казал че от 10 патрона на 100м събрах седем в рамер колкото длан на девет часа с оригиналният мерник без опора прав може би защото съм левичар и дърпам малко при стрелба с една дума възхитен съм за мен това едно много добро оръжие обещавам да приложа снимки при първа възможност

                              П.С. колега paunoff с риск да бъда нахален искам да подсета за ръководството на руски което споменахте че имате благодаря предварително.
                              Последно редактирано от АНТИМ; 25-12-09, 11:41.
                              Николай Гогов 0898676912

                              НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                                Това което си написал не ми звучи добре.
                                На моето оръжие направих проби с регулатор поставен на 1.1. Първите десетина изстрела оръжието си презареждаше нормално. След това явно се позацапа и започна да не изхвърля гилзите. Поставих го на 1.2 и в следващите 30-40 изстрела нямаше никакви проблеми. От тогава регулатора си остана в тази позиция.

                                Според мен първоначално се налага едно хубаво почистване на вашите оръжия, както и основно на прехода между газовата камера и цевта. WD-40 върши идеална работа за целта. Подмяната на пружината на спусъка според мен е грешка, на която се дължи слабия удар по капсула. Почистете добре и полирайте лостовия механизъм на спусъка. Евентуално би могло да се дължи и на самата игла. Извадете щифта на затвора и я проверете. Може да е счупена, клеясала износена и т.н. Пружинката и също може да ви създава проблеми.

                                Групираността на моето оръжие все още не съм я проверил на 100м. Все духа вятър или нямам време, но и това ще стане. Важното е че оптиката е монтирана, монтажа е стабилен и не мърда.

                                Ръководството на СВТ-то е на служебния ми компютър, така че ще се опитам да го кача най-рано след празниците.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X