Обява

Свий
Няма добавени обяви.

раздатка на лада нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • раздатка на лада нива

    здравейте колеги,искам да разискаме една тема която мисля че е проблем на всички ниваджий. та мисълта ми е как да си регулираме раздатъчната кутия така че да не тресе колата има ли въобще такъв вариант.благодаря предварително на всички взели участие в темата.

  • #2
    До: раздатка на лада нива

    темата е коментирана потърси в търсачката.вдигаш автомобила палиш и включваш директна предавка и стягаш гайките

    Коментар


    • #3
      До: раздатка на лада нива

      Първоначално публикуван от ivanchumerov.db Преглед на мнение
      здравейте колеги,искам да разискаме една тема която мисля че е проблем на всички ниваджий. та мисълта ми е как да си регулираме раздатъчната кутия така че да не тресе колата има ли въобще такъв вариант.благодаря предварително на всички взели участие в темата.
      колега първо си провери гуменото каре да не е дефектно и от там да идват вибрациите и след това я центровай

      Коментар


      • #4
        До: раздатка на лада нива

        сигура ли е че това е правилният варянт.колата е 1.7

        Коментар


        • #5
          До: раздатка на лада нива

          1.6 или 1.7 това е правилния вариант

          Коментар


          • #6
            До: раздатка на лада нива

            Колеги може ли и аз да попитам нещо за моята Нива и по точно за блокажите. От скоро я имам и не съм много наясно с нейните възможности. Става въпрос за блокажите, казват ми че когато се вклучът не е хубаво да се правят завои защото имало вероятност да се счупи нещо по раздатката. Вярно ли е това?

            Коментар


            • #7
              До: раздатка на лада нива

              Чак да се стчупи едва ли но не е правилно да правиш завой на сух асвалт с включен блокаж а и на асвалт за какво ти е блокаж не,че си казал ,че на асвалт ще го ползваш но само тогава се натоварва трансмисията истински.На нивата блокажа е само на междуосовия диферанцял и ако ще се чупи нещо при включен блокаж може всичко да е не само раздатката но всъщност на нивата най-много и вреди разклащането когато я заглавиш някаде и зпочнеш напред назад с яко газ тогава или ще скъсаш корпуса на предния диференцял или ще извадиш дясните болтове на стойката на радатката.С две думи блокаж само на мокро и кал и то за кратко и по леко с разклащанията.
              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

              Sofrace Offroad Team

              Коментар


              • #8
                До: раздатка на лада нива

                Благодаря колега за информацията изясни ми сега как стоят нещата. В краен случай ще се ползват блокажите само при нужда на сняг и кал и то когато се наложи че нали и без това си е постоянно зацепена 4х4.

                Коментар


                • #9
                  До: раздатка на лада нива

                  Абе преди да се натикаш у мазгоча включи малкият лост - (назад) и най добре и големия лост (напред) - да минеш на бавни - да не зориш колата... С включена раздатка не е препоръчително да караш на сухо - а иначе на бавни не е проблем...

                  Коментар


                  • #10
                    До: раздатка на лада нива

                    ... какво значи " включена раздатка " ? - в стандартно изпълнение НИВА е full - time 4x4 , а при задействана блокировка на междуосевия диференциал ефекта е като да си включил 4х4 на джип който е part - time 4x4 и принципно важат същите правила - по възможност за по - кратко време и по възможност да не се завива много - много ... а бързи - бавни мисля че нямат нужда от коментар ...
                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

                    Коментар


                    • #11
                      До: раздатка на лада нива

                      точно така

                      Коментар


                      • #12
                        До: раздатка на лада нива

                        Доколкото съм чувал с блокиран диференциал не се завива и не се натиска газ. Скоростите не трябва да сменят над първа. Изобщо - вадиш се от ситуацията и веднага "отблокираш" диференциала...

                        Коментар


                        • #13
                          До: раздатка на лада нива

                          Чул си грешно.Как ще се искараш от ситоация без да даваш газ.После трябва хеликоптер да те вади.БЛОКАЖА БЛОКИРВА САМО РАЗДАТКАТА дифовете приплъзват

                          Коментар


                          • #14
                            До: раздатка на лада нива

                            Е, когато опре до кокал ще натискаш и газта докрай естествено.

                            Тези ситуации освен в дълбока кал или по ледена пързалка не виждам къде ще се случат...

                            Коментар


                            • #15
                              До: раздатка на лада нива

                              Налагало се е да включа блокажа когато минавам канавки по диагонал и по една гума отпред и отзад останат във въздуха
                              2010 CRF 250 R

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X