Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компас в автомобила?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Компас в автомобила?

    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
    Преди да щурмувам определен опасен наклон спирам. Имам време да изчакам и видя показанието. Спрял съм в началото на наклона...
    Имам едно предложение към теб, при това е съвсем сериозно и без намек за заяждане. Обади се на Кольо и го помоли да те заведе на полигона с Витарата. И да ти покаже от къде точно се спусна с Витарника, когато аз и жена ми им ходихме на гости. След това се спусни от там и сам ще си изхвърлиш креномера.

    @Стефан: (Оффтопик) Благодаря за сочните коментари, адски разведряващо ми дойдоха, а определено имах нужда от нещо такова. Когато ти дойде музата си направо уникален!
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #32
      До: Компас в автомобила?

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Имам едно предложение към теб, при това е съвсем сериозно и без намек за заяждане. Обади се на Кольо и го помоли да те заведе на полигона с Витарата. И да ти покаже от къде точно се спусна с Витарника, когато аз и жена ми им ходихме на гости. След това се спусни от там и сам ще си изхвърлиш креномера.
      ...
      Дано някой те послуша, тръгне да го изхвърля тоя креномер и го даде на мен!
      Верно няма да е лошо някой да ми покаже възможностите, ама на неговата Витара. Щото на мойта ги надцених и още ме посърбява на едно място от сурвакнята. Не е като да са свенливи майсторите да искат едни сумички. Ама пари се изкарват... ще мине! Някой ден ще се науча да карам като колегата
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Rabin; 07-10-09, 16:40.

      Коментар


      • #33
        До: Компас в автомобила?

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        Освен това, за по-малко от секунда визуално мога да определя дали отивам в червено то...


        Е, там е работата, че някой път можеш с изненада да установиш, че си "в червеното", въпреки че според показанията на уреда си далеч от критичната стойност ...
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-10-09, 17:46.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: Компас в автомобила?

          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
          Спрял съм в началото на наклона, показва ми 30 градуса.
          Спирането на голям наклон определено не е добра идея, по добре не го прави точно по тези причини... Значително намалява наклона, на който можеш да се обърнеш, независимо дали е по посока на движението или страничен. Особено при хлъзгава или ронлива повърхност.

          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
          Освен това, за по-малко от секунда визуално мога да определя дали отивам в червеното.
          При 30 км/ч за една секунда изминаваш над 8 метра. Видимоста на препятствията по неравен път, особено покрит с трева и т.н., не е особено голяма, а времето за подходяща реакция крайно не достатъчно, защото трябва да си планирал и какво ще стане после и то без да спираш или дори в някои случаи да намаляваш. Тъпо е уреда да ти покаже 20 градуса и в този момент да се обърнеш, защото докато го гледаш не си видял на време камъка или дупката, които го правят 40 само в тази точка. Всъщност той може и да си е постоянен над 30 и пак заради неравност, в момента на погледа да покаже под 25. Освен това евтините отчитат и инерцията в дадена посока, вградените дори са разграфени освен в градуси и със скала за укорение, така че от самото люшкане на джипа ще има няколко градуса грешка, ту в едната, ту в другата посока. Така че поглед за секунда може да ти даде само някаква доста случайна стойност, със случайна посока на нарастване или намаляване, например спокойно основния наклон може да нараства плавно, а ти с бързия поглед да видиш как пада на скалата, заради неравност през която минаваш или си минал. Не само безполезна, а дори и вредна информация.

          Подозирам, че там където ги слагат вградени, ако не е само заради гъзарията (най-вероятно), разчитат най-малкото, че ще ги следи навигатора.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #35
            До: Компас в автомобила?

            А какво мислите за идеята ,
            със живачни контактори (ампули) да си направиш при някъв наклон да задействат сигнал

            сам си нагласяш кога да дрънка и просто имаш "1 на ум "
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #36
              До: Компас в автомобила?

              Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
              А какво мислите за идеята ,
              със живачни контактори (ампули) да си направиш при някъв наклон да задействат сигнал

              сам си нагласяш кога да дрънка и просто имаш "1 на ум "
              И на всяка дупка или бабуна да свиркат!

              Коментар


              • #37
                До: Компас в автомобила?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                И на всяка дупка или бабуна да свиркат!
                И на всеки по-остър завой, дори и на равно
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #38
                  До: Компас в автомобила?

                  Наясно съм с грешката от клатенето и успокояването, както и от опасността от отвличането на вниманието. На мен би ми било полезно като еталон приблизително кой баир какъв наклон е. Щото не знам 20 градуса как изглежда отвътре. Мога да ви посоча стари постове, където вече утвърдени джипъри са питали за същото като новаци. Няма нещо написано, с което да не съм наясно и да не съм съгласен с вас. Ако има такова в колата няма да ми е излишно. Чакам някой да си изхвърли неговото . Ако някой знае къде продават да казва. Ще се огледам и от стари коли.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Компас в автомобила?

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    И на всяка дупка или бабуна да свиркат!
                    еее, вий пък
                    ще е достатъчно инертно, и е лесно да се задейства след по дълъг контакт а не мигновено, та бабуните и завоите са лесни за филтриране
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #40
                      До: Компас в автомобила?

                      Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                      еее, вий пък
                      ще е достатъчно инертно, и е лесно да се задейства след по дълъг контакт а не мигновено, та бабуните и завоите са лесни за филтриране
                      ама търкалянето през таван започва много преди това

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      ... Щото не знам 20 градуса как изглежда отвътре.....
                      Ми звънни, пък ела, и ще ти покажа
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #41
                        До: Компас в автомобила?



                        http://images.westmarine.com/full/minicontestblack.jpg

                        Дано да излиза, че пиша от телефона и не го виждам.

                        Доста безполезна далаверка, но за 100 пари си голЕм гьзар. По лодките е безполезно, като чета и при колите пак така.
                        Единственото му приложение- ако си готвача го надписваш - под 30 крен "еее, ок, аейде от менда мине, ще ви готвя и днеска". Над 30 крен -"на тоя крен ще ми ядете.../ След надписването се лепи до печката. Ти в джипа на ход готвиш ли?
                        Последно редактирано от NIKSD; 07-10-09, 19:50.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #42
                          До: Компас в автомобила?

                          Аз пък имам таз безполезна вещ залепена на таблото:

                          Дали показва точно - не знам и нямам намерение да пробвам (с този автомобил).
                          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                          Коментар


                          • #43
                            До: Компас в автомобила?

                            Не може с живачни ампули, понеже са отровни, и понеже ток. Като се счупят, ще стане мазало, а те рано или късно ще се счупят. Прави се със специални масла. Но тогава ти трябва сложно променливотоково захранване, че и с трансформатори на изхода. За пълна филтрация на постояннотоковата съставка, понеже тя пък разлага маслото галванично.
                            Едно време по такситата имаше мода - слагаха някакви нарочни камбанки. Дрънчаха си и по улицата.
                            Можеш да сложиш оптрони където ти трябва по кривата ампула на кренометъра, и те да включват сирената за опасен крен. Но едва ли си струва разправията да се прави. Все едно, никой няма да го купи.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Компас в автомобила?

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Не може с живачни ампули, понеже са отровни, и понеже ток. Като се счупят, ще стане мазало, а те рано или късно ще се счупят. ...
                              мда ,за живака беше тъпо (нали се си мисля че съм необращаем ) ,но с оптроните ще е лесно да бибка с глас "търкалянето е наблизоо"
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • #45
                                До: Компас в автомобила?

                                Примерно "марш от тука на североюг, ма, при майка си у запада".
                                Това непременно ще го пробвам на тъщата /на жената не смея, че може да ме набие/.
                                Подозирам, че може да работи и като пичеловка, в някои по-просветени блондински кръгове. Но тогава трябва да отработиш и характерен отнесено - многозначителен поглед.
                                [/QUOTE]Е това нещо ме накара и аз да си го купя. Погледа си го мога от едно време. Престааш ли си до теб блондинка, ти паркираш уеко с едната гума на тротоара, жипа опасно се накланя, а ти с небрежния отнесен поглед и казваш нежно "муцка, пусни си седалката назад и си вдигни уекинко краката, че креномера показва такъв невероятен крен, направо девиацията ми се е побръкала"....
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X