Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Гуми на Terrano II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Гуми на Terrano II

    Колеги извинявам се, че отваям нова тема!

    Търсих из подфорума, но намерих такава информация.
    Въпроса е следния, търся колко високи гуми може да понесе Terrano II 2001година.Фабрично окачване в момента е с 235/70/16.
    <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

  • #2
    До: Въпрос за Гуми на Terrano II

    Здрасти,

    и аз бях с този размер и ги смених с 235/75/16. (изпаднаха изгодно).
    С тях клиренса е по-голям но с колко точно не съм мерил.
    Не опират и имат по около 1см отпред разстояние до калобрана.
    Стават и по-големи.
    [/IMG]

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за Гуми на Terrano II

      Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
      Здрасти,

      и аз бях с този размер и ги смених с 235/75/16. (изпаднаха изгодно).
      С тях клиренса е по-голям но с колко точно не съм мерил.
      Не опират и имат по около 1см отпред разстояние до калобрана.
      Стават и по-големи.
      Мерси за отговора!
      Гумите регенерат ли са?Защото има разлика при регенератите (по-високи са от размерите който пише на тях)!А и мисля регенерат да вземам.
      <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за Гуми на Terrano II

        Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
        Мерси за отговора!
        Гумите регенерат ли са?Защото има разлика при регенератите (по-високи са от размерите който пише на тях)!А и мисля регенерат да вземам.
        Моите не са.Някакъв Nokian сигурно на годинки обаче с почти-непокътнат грайфер, сравнително мек, и без напукване.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за Гуми на Terrano II

          Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
          Мерси за отговора!
          Гумите регенерат ли са?Защото има разлика при регенератите (по-високи са от размерите който пише на тях)!А и мисля регенерат да вземам.
          В никакъв случай не слагай регенерат.31х10.5х15 влизат със подстригване на калобрана.
          FORD MAVERIK 2.7TD
          Тел.0898662817
          LZ1IID

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за Гуми на Terrano II

            Нерегенерат, 31х10.5х15 или 31х10.5х16 влизат, както каза колегата - с леко подстригване на предните калобрани. Аз съм с тоя размер.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за Гуми на Terrano II

              Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
              Колеги извинявам се, че отваям нова тема!

              Търсих из подфорума, но намерих такава информация.
              Въпроса е следния, търся колко високи гуми може да понесе Terrano II 2001година.Фабрично окачване в момента е с 235/70/16.
              Колега, доколкото знам Terrano II (моят е 199 има възможност за повдигане на шасито (не е тунинг). Моят е много висок, така го купих. Гумите ми са 235/75/15 марка BFGoodrich. 50/50 (асфалт/терен). Много съм доволен. Донесоха ми ги преди 1 година от Германия. 90 евро парчето. Ако те интересува, ще направя снимка и ще я приложа.
              Между другото точно този размер дават за Terrano II в букварите.
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за Гуми на Terrano II

                Мерси за отговорите!

                Спрях ме се на налични гуми в склад "245/70 R 16"(регенерад).Надявам се да не са прекалено широки!
                <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за Гуми на Terrano II

                  Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                  Мерси за отговорите!

                  Спрях ме се на налични гуми в склад "245/70 R 16"(регенерад).Надявам се да не са прекалено широки!
                  Ще ги побере със сигурност. За ширината и големината на една гума единственото което трябва да те притеснява е дали ще влязат. 31-ците за 265 на ширина, а си върви с тях безпроблемно.

                  Ако не ти е проблем, премери истинската височина на гумата после, и сподели колко е. Може и да снимаш, ако искаш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за Гуми на Terrano II

                    На 12.10.2009 ще бъдат закупени, надявам се 13/14.10.2009 да ги снимам и кача на тераното.
                    <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за Гуми на Terrano II

                      Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                      На 12.10.2009 ще бъдат закупени, надявам се 13/14.10.2009 да ги снимам и кача на тераното.
                      Леснинийка - първо ги качи, и после ги снимай, барабар с тераното.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за Гуми на Terrano II

                        Моето Терано, беше внесено от Швейцария. Като го взех задницата беше по висока от предницата. Много беше гадно на външен вид. Все едно е грохнала предницата от старост. Отидох в един специализиран сервиз за Нисан и за около 4 часа го повдигнаха и отпред, та стана абсолютно равен. Не знам какво точно са правили защото бях на работа през това време но от тогава вече 5 години е супер. Един приятел имаше същия и беше двойно по повдигнат от моя, без тунинг. Просто нещо се натягало. Предполагам торсионите, ама не съм сигурен.
                        Гумите са идеални - няма проблеми да ги сложиш.
                        Аз съм с 31х10.5х16.
                        успех
                        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за Гуми на Terrano II

                          То натягането е най-лесно, но проблемите идват от получаващите се кофти ъглите на ябълковидните болтове на кормилните щанги и носачите. Започват да работят малко екстремно и се износват бързо.
                          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за Гуми на Terrano II

                            Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                            То натягането е най-лесно, но проблемите идват от получаващите се кофти ъглите на ябълковидните болтове на кормилните щанги и носачите. Започват да работят малко екстремно и се износват бързо.
                            Те повечето, дето съм виждал вкарани тук са си по-клекнали от заводско, така че 3-4см повдигане си им идват екстра.

                            Друга особеност е че като си вземеш неоригинални шарнири и накрайници на половин цена, те съответно са далеч от здравината на оригиналните.

                            Има го и другото - при клекнала предница, шарнирите и щангите са работили в един диапазон, и са си направили контактно петно. Като я вдигнеш диапазона се променя, петното се премества на друго място, и това също допринася за износването, понеже вече работилата част отива на друго място, където тепърва започва да сработва, а това вече значи луфт.

                            На ябълковиден болт, докато си е в ъгловите граници, тоест не се криви толкова че да опира по края на ставата, му е все тая от коя посока му идва натоварването. Виж за променения ъгъл на кормилните щанги си прав, обаче пък аз точно в тях нямам грам луфт, а карам вече 9-10 месеца и около 15000км вдигнат.

                            Единствения луфт, който имам е в лагерите, и скоро ще ги сменя, понеже имам подозрения че поради разхлабен хъб и мокра разходка, вътре e проникнала вода и кал, и ги е скапала.
                            Последно редактирано от sparkybg; 09-10-09, 14:25.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за Гуми на Terrano II

                              Гумите са на машината, изглежда много добре джипа с тях.Само едно нещо ме притеснява, тея дето балансираха гумите много ме наплашиха че гуми не стават за нищо(щото били регенерат).Много олово сложиха на всяка гума и пак волана почва да бие при 80км/ч(знам че нетрябва да се кара с повече от 100км/ч).Все си мисля, че гумаджиите не от "много разбиране" не са си свършили работата, но знаели човек.Гумите са: http://www.fedima-bg.com/?page_id=3&category=56
                              Снимки на Жипката събота или неделя ще кача.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Mortum; 16-10-09, 08:00.
                              <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X