Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Гуми на Terrano II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за Гуми на Terrano II

    То е както случиш явно. На ферозата съм с Fedima Extreme (като Кобра), и са с малко олово, и се балансират перфктно. Карал съм ги и със 120. Вярно че шума е потресающ, обаче иначе си се държат екстра на сух асфалт, и биене няма. Дори шума им е равномерен.

    Покарай ги така месец-два, да се поомачкат, и иди пак да ги балансират. Предполагам ще има разлика.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за Гуми на Terrano II

      Mortum, според мен шарката им е "щипната" от BFGoodrich A/T (моите са такива). Ама 1:1, поне визуално.
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за Гуми на Terrano II

        Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
        Гумите са на машината, изглежда много добре джипа с тях.Само едно нещо ме притеснява, тея дето балансираха гумите много ме наплашиха че гуми не стават за нищо(щото били регенерат).Много олово сложиха на всяка гума и пак волана почва да бие при 80км/ч(знам че нетрябва да се кара с повече от 100км/ч).Все си мисля, че гумаджиите не от "много разбиране" не са си свършили работата, но знаели човек.Гумите са: http://www.fedima-bg.com/?page_id=3&category=56
        Снимки на Жипката събота или неделя ще кача.
        На Фронтерата съм със такива 245-75-16 и се балансираха добре със малки оловца. Няма биене и на 130, гумите са добри!
        Мисля че е необходимо да смениш гумаджиите!!!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за Гуми на Terrano II



          Малко снимки.
          <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос за Гуми на Terrano II

            За съжаление при мен година след повдигането установих луфтове в предницата. В случая те се появяват не само поради износване на ябълковидните болтове, а и заради това, че штангата захваната за хебела на кормилната кутия се осуква нагоре надолу под натиска на страничните кормилни щанги.
            Май е малко трудно за обяснение
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос за Гуми на Terrano II

              http://www.milneroffroad.com/img/pro...ages/10975.JPG ето за тази щанга говорех. Понеже не са в една равнина със лявата и дясна щанга тя се усуква нагоре надолу около 15мм. Чудно ми е, защо всички ябълковидни болтове на тази щанга не са в една линия, а са изместени около 40мм. Именно това е причината според мен, но явно японците са на друго мнение.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за Гуми на Terrano II

                Нормално е да се усуква. Нали затова всичкия крепеж и е на ябълковидни болтове. Освен това дори при заводска настройка на предницата, накрайниците пак са под ъгъл.

                И при мен ще стане близо година, но луфтове там нямам никакви.

                Виж дали не са заминали тампоните на паразитния хебел. Сменят се. Стават от жигула, има и полиуретанови на SuperPro за 20-ина лева.

                В кита на Calmini има и планка за усилване на паразитния хебел. Най-често луфта е от там.

                Пак казвам - аз нямам луфт никъде по кормилната част. Ако си сложил и някакви кофти накрайници - може и от това да е. Ако си взимал щанга от milner - може и от това да е. При мен горен шарнир от milner изкара 5000км, и оня ден като го проверих имаше 3мм аксиален луфт. Смених го, съответно. Биалетите също са консуматив, а и те хлопат здравата като се скапят. Също има неземни буклуци и при тях.

                Друг често появяващ се луфт е в тампоните на горните носачи, и в задните тампони на долните носачи. Купувай оригинални, защото другите се скапват за отрицателно време.

                Аз имах и луфтове в лагерите, но ги обрах и вече няма. Оня ден проверих и лагерите - в ред са, без следи от износане.

                Изобщо, имал съм луфтове навяскъде другаде, но не и по кормилната част. Наистина на пазара продават ултра ментета, и може от това да е.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за Гуми на Terrano II

                  Нацелил съм едни 31/10.5 r15 нерегенерати. От четенето форума се омотах, някой казват, че трябва лифт 2.5" други казват с "постригвне" на калобрани влизали.
                  Последно влизат ли или не влизат при стандарто окачване? Джипката е 93г.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за Гуми на Terrano II

                    Първоначално публикуван от angel_ov Преглед на мнение
                    Нацелил съм едни 31/10.5 r15 нерегенерати. От четенето форума се омотах, някой казват, че трябва лифт 2.5" други казват с "постригвне" на калобрани влизали.
                    Последно влизат ли или не влизат при стандарто окачване? Джипката е 93г.
                    Може да влязат, а може и да не влязат. Зависи от реалния им размер. Това че на тях пише че са 31-ци, в общия случай не значи че са точно 31-ци, а около това, обикновено малко по-малки. Тогава (ако по-малки) ще влязат, ако си с оригиналните джанти.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за Гуми на Terrano II

                      Благодаря! Значи на сляпо няма да се купува. С джипката и на място.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за Гуми на Terrano II

                        Здравейте колеги, извинявам се ако се повтарям с въпроса си но имам притеснения относно размер гуми 245/75/16 за терано 2- 2001г. не знам дали ще ги побере тъй като са с голям грайфер и се опасявам че ще опрат в калниците- гумите са гудеър вранглер дуратрак. Моля Ви кажете си мнението , понеже от скоро съм с Терано 2.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за Гуми на Terrano II

                          Стават , аналог са на 31/10,5/15 като външен р-р , евентуално се махат калобраните , грайферът няма отношение.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за Гуми на Terrano II

                            Първоначално публикуван от dimzaaaaa Преглед на мнение
                            Здравейте колеги, извинявам се ако се повтарям с въпроса си но имам притеснения относно размер гуми 245/75/16 за терано 2- 2001г. не знам дали ще ги побере тъй като са с голям грайфер и се опасявам че ще опрат в калниците- гумите са гудеър вранглер дуратрак. Моля Ви кажете си мнението , понеже от скоро съм с Терано 2.
                            В момента на моето Терано съм с гуми Cooper Discoverer at3 245/75/16 на оригиналните джанти и нямам никакви проблеми дори стойката на джипа е по добра.Преди това бях с Michelin Latitude летни 265/70/16 и също нямах проблеми.Качвам му по-големи от оригиналните че 235 ми се струват тесни.
                            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за Гуми на Terrano II

                              Ще ги побере, че и място ще остане. Грайфера няма отношение към това, защото е включен в размера.

                              На първо четене ((245*75%)*2)/25.4 + 16=30.47 инча. Тераното побира до 31 инча че и съвсем малко отгоре.

                              На второ четене, в сайта на GoodYear - външен диаметър за тоя размер - 30.7 инча. За 31x10.5x15 дават 30.8 инча, а тя се побира със сигурност, щото съм с такива. При положение че твоя размер е по-тесен, вероятно дори няма да се наложи да коригираш калобраните.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за Гуми на Terrano II

                                Здравейте колеги,
                                Налягане в гумите на Терано R20.
                                Срещам три варианта предни/задни гуми (атм.): 1,8/1,8, 1,8/2,2 и 2,2/2,2.
                                Най-често посочваното налягане е 1,8/2,2, включително в ръководството към моя джип.
                                Все пак предните гуми с 1,8 видимо са меки.
                                Бихте ли ми казали с какво налягане карате?
                                Знаете ли тежината, която пада на преден/заден мост?
                                Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X