Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкода Мадара 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Шкода Мадара 4x4

    незнам как си карал мадарата без кожух??
    повечето стари камиони с лоши изолационни качества е задължителен.даже и на новите слагат,както и на колите е препоръчително.
    мадарата дуа отсекъде около двигатела.топло ,студено,в на комшията мадаратa се бяха заселили зимата котки.

    Коментар


    • #47
      До: Шкода Мадара 4x4

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      То без много неща може ама що да се мъчиш ? За разлика от мадарата и другите соц. камиони на 1632 има поне десет различни вида скоростни кутии и диферинциали за различните условия на експлоатация. Моя мерцедес никога докато аз го карах къквото и да правех не прескочи 80 градуса на водата и си ги държеше и нагоре и надолу. Мадарата зимата я "завивах" отпред с кожен кожух а лятото свалях решетката. Колкото до съединителя нямам спомен да ми е бил тежък след мадара и камаз. Този тип камиони още са добри за сезонно обслужване на лично стопанство но да си изкарвам хляба въртейки с мадара по 500 километра на ден не мерси.
      да виждаш на някоя снимка свалена решетка или увита с калъфи не просто два термостата и антифриз зиме и лете 80-90градуса и няма проблем
      0887284106-Митко
      http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
      http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

      Коментар


      • #48
        До: Шкода Мадара 4x4

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        абсолютно вярно,нагледен пример-мадара с ремарке и кош,беше на комшите,те двама братя,единия олигофрен абсолютен,ако той караше мадарата и се налагеше после няколкоседмичен ремонт...другия беше много добър и предомно той караше по известни причини,минавали сме с него шипка с 30тона товар,качва първата част горе,долива вода и чака 30мин,да се охлади,после надолу само с двигател спира,на два пъти изхвърля маслото от казанчето,след което той го премести.
        до преди бяха с европа ,сега си вземаха ивеко,абе все боклуци
        за мене камиони са се признали магерус дойч и мерцедес особено 1630 пълноприводната версия 6х6 с две цистерни по 15тона вода в Либия.
        тези два камиона са подържали сондьорите в Либия от 79 до 90година.
        Тук не става въпрос за сравнение на ШКОДА със новите западни камиони,то няма и как да стане,все едно да сравняваш една баба и едно 20-годишно русокосо маце,единствената прилика за която се сещам е че и двете са светлокоси.Човека се интересува от това колко е надежден като автомобил МАДАРАТА.Това което мога да кажа е че каквото внимание му обръщаш така и той тоест тя МАДАРАТА ще ти се отплаща.Но все пак не забравяи че това е стара техника (баба)и не очакваи от нея това което може да ти даде 20-годишното русокосо маце цепеняк

        Коментар


        • #49
          До: Шкода Мадара 4x4

          Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
          да виждаш на някоя снимка свалена решетка или увита с калъфи не просто два термостата и антифриз зиме и лете 80-90градуса и няма проблем
          Явно е велик автомобил без значение опита и практиката.

          Коментар


          • #50
            До: Шкода Мадара 4x4

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            Не са еднакви двигателите.И блока е различен и главите и всичко нали съм ги карал и двете като Европата беше си мояИ помпите са различни и за старите и по новите ЕвропиТова за усиления блок е верно ама не е блока а капачките на лагерите беше забравил съм.Компресорът се маже различноАбе не ми се мисли и спомня ше ти изкарам всичко за тия машини . Поздрави
            Помпата и компресора са различни защото мотора е наклонен.ГНП е с коректор за турбото(друга е) и по главите са малки разликите но блока коляновия вал ангренажа и всичко друго е същото без стойките на мотора капака на картера и капака на съединителя. Познавам майстор,който за 1-2 дена прави трансформацията от европа за мадара и евентуално обратната(зависи обаче дали ще се сменят бутала за "с турбо" и за "без" и при слагането на турбо трябва да се маже и т.н,затова е по-трудно).
            В общи линий мотора на Европата е рзвитие на мотора на мадарата.
            Ще питам майстора като го видя дали не пропускам нещо ама знам че ги заменяше моторите.
            Поздрави и от мен!
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #51
              До: Шкода Мадара 4x4

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              незнам как си карал мадарата без кожух??
              повечето стари камиони с лоши изолационни качества е задължителен.даже и на новите слагат,както и на колите е препоръчително.
              мадарата дуа отсекъде около двигатела.топло ,студено,в на комшията мадаратa се бяха заселили зимата котки.
              Абе ти с това трябваще да започнеш.Щом тези "колеги" са допуснали в кабината им да се заселят котки ясно ми е как са се отнасяли към техническото състояние на автомобила,че и към тях самите

              Коментар


              • #52
                До: Шкода Мадара 4x4

                това беше преди да го продадат даже и в нашта ифа,плъховете бяха изяли маншона на скоростите и се беха зъврели вътре в седалката котките дойдоха опостушиха де що има плъх и от своя страна живяха 2-3месеца вътре после камиона се продаде...
                но като цяло мадарата не е лош камион,единствен дето е на толкова години и кара такива товари.,отвреме на време има некой и друг сакатлък ама тва да им е..

                Коментар


                • #53
                  До: Шкода Мадара 4x4

                  Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                  Явно е велик автомобил без значение опита и практиката.
                  Няма велики автомобили,всичките си имат предимства и недостатъци един спрямо друг.Единни са по икономични но пък да кажем не чак толкова надежни,други пък си "похапват" повечко но пък са железни в буквалният смисъл на думата,не правят бели и така нататък.Като казвам това нямам впредвид определени марки и модели,знам че няма лош автомобил а има не подържан автомобил

                  Коментар


                  • #54
                    До: Шкода Мадара 4x4

                    Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                    най-после някой да говори от собствен опит а не тоя и оня ми каза
                    Аз до тук всичко каквото написах е от собствен опит и практика,и честно казано никога повече през живота си не искам да карам Мадарка,не че немога,не искам и не желая.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Шкода Мадара 4x4

                      Първоначално публикуван от stanimir.k1973 Преглед на мнение
                      Няма велики автомобили,всичките си имат предимства и недостатъци един спрямо друг.Единни са по икономични но пък да кажем не чак толкова надежни,други пък си "похапват" повечко но пък са железни в буквалният смисъл на думата,не правят бели и така нататък.Като казвам това нямам впредвид определени марки и модели,знам че няма лош автомобил а има не подържан автомобил
                      Колега ако прочетеш постовете ми ще разбереш какво имам в предвид.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Шкода Мадара 4x4

                        Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                        Аз до тук всичко каквото написах е от собствен опит и практика,и честно казано никога повече през живота си не искам да карам Мадарка,не че немога,не искам и не желая.
                        Явно си от тези които търсят на работата лекото и на хляба мекото,а и всеки може да кара нов автомобил.Номера е да накараш старата техника да те слуша да се чуства жива и потребна с една дума да и дадеш живот.Но не си единствения които мисли така,наскоро разговарях с един колега (младо момче) кара Актрус,хвалеше ми се че спуска Витиня по инерция компютъра изписва 149 км скорост на движение при което излизало някаква грешка на дисплея,даже същият ден беше гръмнал предна лява гума но тогава карал малко по полека и успял да овладе камиона.Та тои ми разправя че неще и да чуе за Шкода,понежи бил карал една цял месец след което решил че ще кара само нови камиони и напуснал.Аз като ги видя такива камикадзета им правя път и гледам да съм по далеч от тях.За мен това не са колеги а някакви малоумници които решили да се доказват на света,вижте ме кои съм как карам 40-тона композиция със 150 км.Тази вечер се прибрах от Пловдив с Ман-а товар -12 тона,но никаде не си позволих да прехвърля повече от 90км и то по равното въпреки перфектните му спирачки, ретардер,моторна и електричката на ремаркето

                        Коментар


                        • #57
                          До: Шкода Мадара 4x4

                          Ето я и моита МАДАРКА малко преди да се разделим след 12- годишна вярна служба.За съжаление на ЕВРАПА-та останах без снимки.Преди време един колега ми каза че е виждал МАДАРКАТА в Пловдив,ако нкои пловдивчанин от форума я е виждал нека да пише може и на лично.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #58
                            До: Шкода Мадара 4x4

                            [QUOTE=stanimir.k1973;871473]Явно си от тези които търсят на работата лекото и на хляба мекото,а и всеки може да кара нов автомобил.
                            След като не ме познаваш, как преценяваш какъв човек съм.Извинявам се за спама.
                            Последно редактирано от Гена; 06-10-09, 08:26.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Шкода Мадара 4x4

                              Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                              Аз до тук всичко каквото написах е от собствен опит и практика,и честно казано никога повече през живота си не искам да карам Мадарка,не че немога,не искам и не желая.
                              явно си карал за някой като един бивш мой колега който имаше Мадара с гондола и я потдържаше с това което другите Шкодаджий изхвърлиме на боклука за магазин за части нещеше и да чуе и нафта би взел изхвърлена ако имаше шофьорите се сменяваха като салфетки на банкет и всеки проклинаше машината а който от тях е карал след това мойта или на друг колега Шкодата слизат с думите/това е друга планета/.
                              0887284106-Митко
                              http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                              http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                              Коментар


                              • #60
                                До: Шкода Мадара 4x4

                                Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                                явно си карал за някой като един бивш мой колега който имаше Мадара с гондола и я потдържаше с това което другите Шкодаджий изхвърлиме на боклука за магазин за части нещеше и да чуе и нафта би взел изхвърлена ако имаше шофьорите се сменяваха като салфетки на банкет и всеки проклинаше машината а който от тях е карал след това мойта или на друг колега Шкодата слизат с думите/това е друга планета/.
                                Писна ми да се занимавам с глупости,КАРАЙТЕ СИ ШКОДИТЕ ЗА ВАС ТЕ СА НАЙ-ДОБРИЯТ КАМИОН,да сте живи и здрави.Иначе в Даповете по Тошово време доста се потдържаха,така че вие си направете сметка кога съм карал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X