Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-големи гуми на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: По-големи гуми на Фероза

    Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
    въпроса е , че са ниски, майната им че са тънки, виждам ,че си от Варна обади се да пием каве и ще полафим.
    Благодаря Ви на всички за полезните съвети, и мен единствено ме притеснява че са тесни и ниски, да не изглежда смешна Ферозката. Натегнал съм торсионите отпред докрай и се вдигна доста. ако сложа малки и тесни гуми Джантите са хромирани -12 ЕТ, просто незнам, но ви благодаря. Лошо е че гумите се доставят по пъчка от Голди в софия и няма как да се сложат на колата да се видят първо и да се прецени. ще го мисля със сигурност още.
    Колега Sapporo дай телефон за да се чуем и ще пием кафе а може и да покараме някоя събота и неделя.
    088 220 4841 е моя
    Идеята ражда мисъл, мисълта ражда мечта, а мечтата създава характер !

    Коментар


    • #77
      До: По-големи гуми на Фероза

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Ми, аз нямам на тераното. Цяла година с Interco TrXus M/T. На тях пише "M+S".

      За 15000км се се износили с около 3-4мм.

      KUMHO-то имат проблеми при спускане и странично хлъзгане. За зимно каране са относително зле. Мокри павета например - пак така. 31-цата е с размер около 30, май, та може и да влезе на фероза, но трябва да се пробва.
      Sparky, това че 31 отговаря на 30 като размер на колко като щирина и височина отговаря, че не разбирам много мога и да пробвам да ги събера ?
      Благодаря
      Идеята ражда мисъл, мисълта ражда мечта, а мечтата създава характер !

      Коментар


      • #78
        До: По-големи гуми на Фероза

        0887863226
        Bertone freeclimber 1.8 115hp

        Коментар


        • #79
          До: По-големи гуми на Фероза

          единствено ме притеснява че са тесни и ниски, да не изглежда смешна Ферозката.

          Производителя посочва два рзмера за Фероза 195R15 и 225/70/15 -така че това е точния размер, а между другото гумите са страхотни.

          Коментар


          • #80
            До: По-големи гуми на Фероза

            Да , наистина това е размерът , който препоръчва производителя.
            Но отново се връщаме на въпроса , за какво ще се използва джипката? Ако се използва главно за в града и по пътя , с евентуални спорадични забежки по поляни на пикник или на риба -да.
            В такъв случай не се налага никаква промяна на оригиналното окачване и никакво повдигане. Но в такъв случай се обезсмисля купуването на гуми МТ. Всяка една АТ-гума би била напълно достатъчна , а също така и по-малко шумна.
            Като гледам обаче , колегата май има по-различна идея за използването на джипката. Дори я е повдигнал и и е сложил джанти с ЕТ- , така че , според мен този размер е абсолютно неудачен.
            Иначе марката ми харесва.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #81
              До: По-големи гуми на Фероза

              Малко впечатление от карането вчера. Бяхме две Ферози.

              Сравнението:
              205/75 15, Грабер АТ2, карбуратор, само на газ
              30х9.5 15, Пирели Скорпион МТ, инжекцион, само на бензин.

              Определно стойката и клиренса с по-големите гуми си каза думата. По традиция аз пак си легнах на носачите .

              Като цяло 30х9.5 в калта копаеше отлично. В коловозите не закачаше в окачването. На изкачванията обаче на втора бавна двигателя започваше да се мъчи осезаемо. Въпреки засилката не му достигаше малко за да ги върти с хъс.

              Конкретно за Пирелито, колегата даде мнение, че са доста тежки.

              ПП:
              Днес се разминахме с група джипове. Имаше една витара с Гудрич КМ2. Не успях да говоря с момчетата за конкретни впечатления, но мисля, че се държеше отлично на сняг. Не видях движения в стил "Лебедово езеро".
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #82
                До: По-големи гуми на Фероза

                Е , определено има разлика в карането с по-големи и по-тежки гуми.
                В началото ефекта е почти шокиращ , тъй като човек не е свикнал с тази разлика. После престава да ти прави впечатление и стилът ти сам се нагажда.
                Отначало и при мен беше така , та го разбирам колегата
                Повече шутове в г... иска , но пък кефа е голям.
                Единственият недостатък , с който няма как да се пребориш е завишеният разход , но въпреки това , нищо не може да ме накара да обуя "аспиринчетата" отново

                ПП: Където не става на втора - първа и мръсна газ. Развърта ги , и то свирепо...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #83
                  До: По-големи гуми на Фероза

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  ПП: Където не става на втора - първа и мръсна газ. Развърта ги , и то свирепо...
                  Което на сняг ти такова таковата
                  Положението беше, че загубиш ли скорост се връщаш пак в начална позиция за засилка.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #84
                    До: По-големи гуми на Фероза

                    Прав си. Затова на сняг аз катеря на първа бавна с около или по-малко от половината газ. Дадеш ли повече , се окопаваш или започваш да буксуваш и тогава си в изходна позиция.
                    Всичката газ на сняг не върши работа . Поне според мен , де

                    ПП: На неутъпкан сняг кобрите си катерят като приказка.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #85
                      До: По-големи гуми на Фероза

                      Първоначално публикуван от Slavi 10 Преглед на мнение
                      Sparky, това че 31 отговаря на 30 като размер на колко като щирина и височина отговаря, че не разбирам много мога и да пробвам да ги събера ?
                      Благодаря
                      Ааа, това си е съвсем отделна тема. Нямат връзка помежду си.

                      Не всички 31--ци отговарят на 30. Мойте на тераното са си 31-ци, и така си пише на тях. Ама пък са малко по-тясни от 10.5, което също го пише на тях.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        До: По-големи гуми на Фероза

                        Днес монтирах една гума на джанта -44 само за проба. Резултата е потресаващ. Гумата се разгъва много по-добре на 8-инчова джанта и изглежда по-широка (а вероятно и не само изглежда , но не съм мерил). Експеримента потвърди всички очаквания: Опира малко в задния край на калника при навит волан, и дори с боди лифта, ще се наложи да го резна малко. Но може да се оправи, не се налага зверско рязане.
                        Гумата стърчи навън около 4-5 см , та използването на уширители ще е неизбежно. Ето малко снимки. Малко са кофти, ама за идеята...
                        Прикачени файлове
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #87
                          До: По-големи гуми на Фероза

                          Ето разликата между оригинална ферозова джанта 6J (отгоре) и 8J.
                          Между другото, премерих офсета на оригиналната. Точно +19 е.
                          Прикачени файлове
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #88
                            До: По-големи гуми на Фероза

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Ето разликата между оригинална ферозова джанта 6J (отгоре) и 8J.
                            Между другото, премерих офсета на оригиналната. Точно +19 е.
                            Никаква изненада :
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Оригиналните са 5.5 или 6 инча широки, с ЕТ +19.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              До: По-големи гуми на Фероза

                              Виж по- горе как лежи 235 Кобра на 8-мицата. Направо ме разби!
                              Изглежда 245 поне...
                              Утре ще я премеря колко е широка така ...
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #90
                                До: По-големи гуми на Фероза

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Виж по- горе как лежи 235 Кобра на 8-мицата. Направо ме разби!
                                Изглежда 245 поне...
                                Утре ще я премеря колко е широка така ...
                                Даа, лежи. А контактната площ е все такава.

                                Всъщност оптималния размер джанта за 235-ца е 7 инча. Тераното например така го купих - 235/75/15, със 7-ци. Сега на същите е с 265/75/15 или иначе казано 31х10.5х15.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X