Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво мога да използвам Garmin 60CS?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

    Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
    Ами тепърва се уча да работя с MapSource , но мисля че е отключена защото първо като я инсталирах картата ми изписа , че е заключена. Отключих я и чак след това когато я избера ми се показваше на монитора и можеше да си избера кои райони да кача на GPS-a. Започвам да имам съмнения , че картите са NT формат и затова процедурата е безрезултатна , но нямам идея коя карта е в NT формат и коя не за да пробвам с такава , която не е NT.

    Иначе при мрачно време за по-малко от минута се върза към сателитите и даде местоположението с точност до 2м

    п.п. Днес имам частичен напредък започнах да свалям картите от тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=74704 . При картата от Януари 2012 нещата се получиха картата се визуализира на Гармина. Така , че съм почти убеден , че формата на картата е проблем. Доколкото знам трябва доста мощен комютър за компилиране на карти , но има ли някаква програма чрез, която да мога да сменя формата на новите карти , за да станат съвместими с моя GPS?
    Колега, bascho извини ме, че се вмествам в темата ти, но моят случай е идентичен,макар и уреда ми да е Garmin Etrex vista HCx,но ти си се справил блестящо за разлика от мен,за което ти благодаря,даже си качих картата на Въжаров BG Topo LAT 13.12, но ми липсва един малък Split of Bluecharts от Нос Емине до Резово/безплатна/,щото съм малко нещо рибарин,та ако някой е на кеф,може да помогне. Май си бургазлия,като мен,та може и да изпием по питие докато си мис;лим по кахърите си.
    Весели празници на всички!
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

    Коментар


    • #17
      От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

      Да бургазлия съм за съжаление не мога да помогна с картата. За твой късмет явно поддържаш NT вариант на картите , и ако е така този участък няма ли го в OFRM Geotrade 2013Q4

      Коментар


      • #18
        От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

        Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
        Да бургазлия съм за съжаление не мога да помогна с картата. За твой късмет явно поддържаш NT вариант на картите , и ако е така този участък няма ли го в OFRM Geotrade 2013Q4
        Хабер си нямам какво подържа или не малката машинка, но никога недей съжалява за нищо, именно защото си бургазлия,има достойни хора, който тачат бургазлии и подават ръка в нужда,защото усещат, че ние си даваме душите с които морето ни е дарило.
        ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

        Коментар


        • #19
          От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

          Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
          Ами тепърва се уча да работя с MapSource , но мисля че е отключена защото първо като я инсталирах картата ми изписа , че е заключена. Отключих я и чак след това когато я избера ми се показваше на монитора и можеше да си избера кои райони да кача на GPS-a. Започвам да имам съмнения , че картите са NT формат и затова процедурата е безрезултатна , но нямам идея коя карта е в NT формат и коя не за да пробвам с такава , която не е NT.
          OFRM картата е NT. Няма да можеш да я ползваш.
          Вариантите ти са bgmountains, топомапс и т.н.

          Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
          Доколкото знам трябва доста мощен комютър за компилиране на карти , но има ли някаква програма чрез, която да мога да сменя формата на новите карти , за да станат съвместими с моя GPS?
          Не мисля, че ще можеш да промениш формата на NT карта и после тя да е годна за търсене, рутиране и т.н.
          По-скоро ако наистина държиш на тази карта, то се огледай за по-съвременен гпс.
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #20
            От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

            Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
            Да бургазлия съм за съжаление не мога да помогна с картата. За твой късмет явно поддържаш NT вариант на картите , и ако е така този участък няма ли го в OFRM Geotrade 2013Q4

            Башо,аз съм много скромно,меко казано запознат с материята,но имам голямо желание да ползвам този уред и ако нещо полезно науча, ще ти дам знак.
            ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

            Коментар


            • #21
              От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

              Башо, от тук можеш да си изтеглиш http://forum.brighthand.com/garmin/2...-registry.html MapSourceFIXv 0.2,оправя някои проблеми с Мапсорса-на мен май ми свърши работа.Тук също:http://gpsunderground.com/forum/garm...arch-here.html
              може и тук : http://gpsinformation.net/;
              Имам мапсорс манюъл в пдф и ако искаш мога да ти го пратя по мейл.
              Айде стига ти толкова,,празници са,трябва да остава време и за пиене. Дано съм бил полезен.
              Последно редактирано от old tramp; 29-12-13, 12:39.
              ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

              Коментар


              • #22
                От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                някои има ли кратки инструкци за работа с апарата и най вече с навигирането

                Коментар


                • #23
                  От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                  Колеги да не отварям нова тема...Струва ли си към 2019г закупуването на този модел ? Нямам никакъв опит с тези ръчните GPS-и. Гледам че в ибей на търгове ги има по около 100-150лв втора ръка и се чудя дали да не взема един. Трябва ми за планина, ако се прави преход примерно и за колоездене също в планина. Няма да се използва много често. Машинката работи с АА батерии което е голям плюс, защото може да стои и с месеци в шкафа и да не го мисля ако е със литиева примерно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                    По има смисъл csx варианта и да има смисъл. Машинката лично за мен е най добрия модел правен някога от Гармин. Новите им модели не могат да се похвалят откъм здравина и надеждност спрямо стария 60csx. Никога не съм го притежавал модела но преди 4-5 години се сдобих с една Монтана докато не се прецака миналата година гумения бутон. Сега за една гумичка ми искат 50 долара да се отремонтира. За 60ките не съм чувал подобни проблеми. А това е масово явление за повечето Гармини от по новото поколение. Аз самия съм колоездач и етрексите са по подходящи макар да си ползвам отделен Гармини едге за целта. За 60 ките никога е нямало стойки оригинални за байкове подобно на етрекс сериите. Навремето единствено май една американска компания правеше добри автърмаркет стойки за мотори на повечето модели Гармини.
                    Последно редактирано от icpart; 22-09-19, 00:33.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X