Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

    Първоначално публикуван от gladiator Преглед на мнение
    Вальо,

    Явно сме били много гладни с Иво, защото приличаме на олигофрени на втората снимка. Чак сега обърнах внимание и се смях с глас.

    Сашо
    Сега видях снимката
    IvoVarbanov.bg

    Коментар


    • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

      Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов Преглед на мнение
      Сега видях снимката
      Имам още.

      Коментар


      • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ



        Пламен показва какво е правил с конкурентите в мината.
        Перфектно каране направи Пламен и логично резултата
        не закъсня.Той се очертава като най добрия роден играч в този формат състезания.
        Много тренировки тактика и здрави нерви трябват за победа в Баха Саксония с мотоциклет


        Тодор явно се е срещал с Горгона Медуза в мината.Направо завърши като вкаменен.Той също
        преживя яка драма с таз годишното си участие.За него знаете че е боец в този род състезания



        Цвети Иванчев показва на всички че неговата мъжка гордост не е преминала през Валандъра на Вальо.
        Малко хора знаят че с него сме отраснали заедно от деца. Не мога да си спомня колко хиляди бели сме направили заедно.Страхотен човек и приятел на когото може да му се има доверие.Прекрасно представяне в първото му участие в Баха Саксония и още едно силно острие в родния рали рейд.Надяваме се по често да се доказва на международната сцена.

        Съжелявам че нямам снимка на Пепи но той завършваше толкова рано че почти не се виждахме в лагера.
        Мисля че по това време е бил вече в хотела




        Това е снимка от втория състезателен ден.Гого беше сложил лебедка на Мицубата
        Иво е готов за екшън а аз използвам момента за снимка.Всяка сутрин Мария ни приготвяше горещо кафе.


        Голям смях с Драев Въшката и Ивайло.Прекарахме страхотно около мината.Оказа се че много
        си паснахме и съм обещал на Бате Стоян да го водя при змиите и пиявиците в джунглата.


        Само Драев беше припознат от организаторите за фотограф.Другите се промушвахме като диверсанти.
        Тук тримата ги обявявам за еднолични собственици на мината и земята към нея.



        Веднага се почнаха бесни спорове докъде ще са ниви с жито и къде ще бъде писта за джипове.
        В крайна сметка решихме просто да застанем на входа и изхода.


        Момчетата от Гладиатор също се измъчиха от влагата и студа през цялото време.Въпреки това си
        свършиха работата перфектно.От ляво на дясно Къдравия Доко и Митко.


        Агрегатите на Хонда за пореден път се доказаха като най доброто което може да се купи с пари.
        Пробвани при всякакви условия и натоварване това е перфектния избор за сила в нищото.


        Кемпера през ноща...Само не знам защо са им на тия момци толкова кашони с тоалетна хартия.
        Това бяха част от халбите рекламиращи спонсорите и Балкан Маратона на който немците много се израдваха.
        Както и сръбските митничари.


        Гого Флекса точно е приключил с обслужването по предницата на Паджерото. За гавра на всички
        чужденци нарочно го оставихме разглобено.Това беше и най гледаната бегачка в лагера.Имаше много фенове
        на Върбанов от страна на другите отбори.При поредната визитация си направихме майтап като казахме на едни
        момчета че това е джипката за шопинг на Мария.Много се смяхме..


        Тази снимка в стил Нощен Труд я направихме към два и нещо среднощ.Флекса проверява да не са
        объркали организаторите нещо в класирането.


        Гого мери на око дали амортесиьорите на този камион ще станат на Паджерото.Оказа се че трябва
        да ги режем на средата и Гого го домързя.Жалко щото на другия ден им трябваха спешно.

        Утре втора серия че и аз имам нужда от некоя друга биричка.
        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 20-05-10, 00:32.

        Коментар


        • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
          Злати само ти и Каскадьора от този форум "ходите" всеки път а после пропускате екшъна.Ако беше дошъл с бутилките с Джак можеше и да бъде по топло прекарването.

          Забравих да ти кажа че организаторите дадоха награда бегач за обещалите и не дошли.Само не знаех какъв размер да ти взема но съм взел тръбата от седалката за теб.

          И двете ни машини са се сдухали и правя и невъзможното да пускам даже и това.А са се сдухали щото имах среща с комп доктор да ги прави по време на състезанието. КАПИШ
          Пеко, именно липсата на бутилките с Джак е пиричината да не дойда, щото вече не работя за тях. Бях безработен известно време и точно седмицата преди Бахата най-накрая си намерих нова работа и нямаше как да искам отпуска на 5-я си ден на ново място. А толкова ми се идваше, дори бях обещал да помагам за някои неща, но уви....
          А сувенира чакам с нетърпение, вече имам от теб някои свърхценни дреболии в колекцията от редки оффроуд реликви
          Последно редактирано от zzlatev; 20-05-10, 10:24.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

            Ето малко лъскави колици дето се нагълтаха със прах от Сашо и Иво.













            А това е колата на Румънеца Габи Дакарска.

            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

              А ето и част от наказателният отряд на Бахата.












              Пеко и Иво бяха неуморни.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                Тези тук дълго ще помнят Българското нашествие.










                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                  Проблема на тези яки машини е Задкормилната уредба.



                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                    Нищо случайно Дори тубите ни са на първо място.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                      Уникални джипки, много подготвени(не че разбирам много). Конкуренцията е била жестока, БРАВО на Сашо за представянето. Пуснете и при моторите и АТВ-тата някоя снимка на конкуренцията де.

                      Коментар


                      • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                        Записа от втория ден:

                        https://htftp.offroad-bulgaria.com/V...xonia-1day.m4v

                        За да гледате филми в този формат, трябва да имате инсталиран кодек H.264 или за по-лесно заредете филмчетата директно във VLC (работи със собствени кодеци и плейва всичко)
                        Това е линк за сваляне на VLC media player( препоръчвам го на всеки, който все още не е ползвал този изключително полезен плеър):

                        http://www.videolan.org/vlc/

                        В ytube, ще го кача по-късно, че е колкото и да го плесках е голям файла за там и трябва да го цепя на две)

                        Коментар


                        • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                          Здравейте и от мен.Баха Саксония е първото международно състезание от този мащаб в което участвам и за мен беше невероятно изживяване.Самата обстановка около поляната където бяхме преполагаше една невероятна надпревара,защото като започнаха да прииждат колите си представих какво ще се случва на трасето.Разгледахме боксовете и направо ми се сви.Дойде времето за пролога и като гледах какви коли стартират си викам тия нямат стигане,но старт и всичко започна да се подрежда на мястото си.След 1-вия километър прах,след 2-рия изпреварвахме предния нямаше време да чета роудбука само показвах на Ивчо на къде да кара,ммнооого бързо трасе което ни допадаше много.Така до финала изпреварихме 4 коли а пред нас беше следващия,но заради прахта не успяхме да го резнем и него и върнахме газта мислехме че сме спрели.Погледнах часовника около 13 мин.За 16км.Оказа се че сме дали време 13.13 на13.05.Пред нас беше само един Холандски екипаж на 26 сек.В първия момент се изненадах доста,защото като знам какви коли имаше ми беше чудно защо не карат.
                          Следващия ден ни чакахаоколо 216км.Застанахме на старта със Роувъра а зад нас бяха 2 наточени тръбни Г класи след тях Наварата след нея 2 холандски Тойоти и беше ясно че ще има мнооого газ.Старта беше даден и вървяхме 2-ри до 3-тата точко оня отиде за гъби и поведохме колоната яко газ и скокове.Първата обиколка карахме бързо но внимателно за да опипаме трасето и от 2-рата обиколка започнахме да вдигаме темпото със страшна сила.Публиката от Българска страна така ни помпаше с адреналин че нямям думи.Вкрая на 3-тата обиколка трябваше да зередим и спряхме,отнени около 5мин.И като не ни изпревари никой разбрахме че сме направили добра преднина и отново газ до дупка Паджерото не знаеше на кой свят е,не стъпваше по земята.Ивака на 100% концентриран го водеше като кученце за каишка и перфектно го вкарваше на пълната газ в завойте.Към края на 4-татаобиколка при пристигането си на една от контролите ни казаха че състезанието е прекратено заради инцидента с камиона и трябва да чакаме за да ни изведат от трасето.Адекватната и бърза реакция на Близнаците помогна на прегазения навигатор да оцелее при инцидента за което шапка им свалям ЕВАЛА БРАТОЦИ.
                          Така и този ден завършихме 2-ри,тъй като заради инцидента взеха времената до втората обиколка и преднината която имахме се стопи.Пред нас беше само една холандска Тойота която беше на 1мин и 15 сек.През следващия ден ни чакаха около 180км.Заради съкратеното трасе което беше продиктувано от дъжда който се бе изсипал през ноща.
                          След финала трябваше да сменим един носач и тактически оставихме колата разглобена за психическо въздействие на противниците и на другата сутрин я зглобихме.
                          Застанахме на старта с Тойотата,Ивчо му каза да кара пред нас но той категорично отказа.Забравих да кажа че като чакахме да страртираме идваха да оглеждат Паджерото и цъкаха въпросително.Следваше старт и яко газ на края на 1-вата обиколка бяхме дръпнали 1-2 мин. пред другите но моя грешка стопи тази преднина.Збърках една от точките в роудбука но се оправихме бързо и продължихме да гоним време,защото знаехме че ще ни трябва повече време за зареждане тъи като на това трасе харча бе голям,и така с много добро темпо в края на 3-тата обиколка спряхме да заредим.За 84км.Резервоара беше празен и зареждането на 60 литра ни отне около 7 мин.През това време на 2 мин.Дойде Александър Ковачев и други бързи коли които трябваше да догоним лошото бе че трябваше да задминем по бавните,които бяха стартирали по късно и това допълнително усложняваше нещата,но това не ни попречи да държим много високо темпо.
                          Много се изкефих на изпреварването на Наварата което беше уникално на един много бърз участък със С-ка и двете коли изрисуваха уникален дрифт който завърши с изпреварване от наша страна.Темпото растеше разликите намаляваха.Ковачев вече бе на 2мин.Пред нас когато в 4-тата обиколка гумата се отлепи от джантата и тогава разбрахме че ще изостанем доста тъи като гайките бяха станали огромни буци въглищна пепел и с камък се опитвах да ги разбия за да вкарам ключа да ги отвия а през това време Ивчо се опитваше да разбие буците от крика които бе напълно блокирал от гадната глеч полепнала по него.Гумата бе сменена с много зор за около 15-16мин. което бе много време за това бързо трасе,а оставаше 1 обиколка.Успешно финиширахме на 14мин.След 1-вия което ни срина до 6-тото място в генералното класиране.На финала бяха Сашо,едниХоландци и Германците и когато слезнахме с Ивчо от колата чисти с Българските анцузи и Ивака си извади кафето от колата и си запали цигара унемяха и ни поздравиха за карането и на въпроса каква е колата Ивака като им каза че това е на жена му автомобила за пазар настана голям смях,беше много яко. Искам да кажа че това състезание бе едно невероятно изпитание и сверка на часовника което на мен специално ми даде много.До година надявам се да бъде по успешно за нашият е кипаж.Искам да благодаря на всички които ни помагаха за доброто представяне и отразяване на състезанието.Едно Наистна голямо БЛАГОДАРЯ на всички,и още веднъж Честито на победителите.
                          ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                          Коментар


                          • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                            Първоначално публикуван от IvanITI Преглед на мнение
                            НЯМА ДРУГИ КАТО ВАС.....БЪЛГАРИ ЮНАЦИ !!!!
                            А толкова много да ме е ЯД че не можах да дойда.
                            ....и теб ли!!!???
                            ПРАВЕТЕ СИ КЕФА БЕ ХОРА!!!!!!!!!

                            Коментар


                            • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                              Първоначално публикуван от Върбанелка Преглед на мнение
                              Записа от втория ден:
                              ...
                              Дайте видео от бордовата камера!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                                Отлични снимки и видеа.

                                БРАВО на Репортерите
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X