Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ATV -Рилски Езера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ATV -Рилски Езера

    Колеги , публикувам снимки от празниците (22.9.2009) на които се виждат ATV движещи се върху растителноста в района на 7 Рилски езера (до Бъбрека).
    Мисля че коментара е излишен!

    Както винаги отговорноста в подобни случаи се стоварва върху всички кото карат ATV.
    0+,Bombardier DS650,Discovery II.

  • #2
    До: ATV -Рилски Езера

    Мен пък ме дразнят туристите къде са плъзнали из Люлин Планина, оня ден газ по газопровода и Опс майка с кенгуро а па Бащата нещо май тръгна да псува, по Витоша не може, по Стара Планина не може че повечето са паркове там а като отидеме в пущиняка пак туристи така че да не се правиме на светци а да си спретнеме една секта щом сме толкоз читави.

    п.п. Иначе на езерата мен ако питаш човешки крак не трябва да стъпва там ако ще има изключения тогава да са за всички.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #3
      До: ATV -Рилски Езера

      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
      Мен пък ме дразнят туристите къде са плъзнали из Люлин Планина.
      А пък мене пешеходците по "Витошка", ама стискам зъби.

      Коментар


      • #4
        До: ATV -Рилски Езера

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        А пък мене пешеходците по "Витошка", ама стискам зъби.
        Колега ще си докараш некой кариес така, по добре ги гази.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #5
          До: ATV -Рилски Езера

          Първоначално публикуван от keeway Преглед на мнение
          Колеги , публикувам снимки от празниците (22.9.2009) на които се виждат ATV движещи се върху растителноста в района на 7 Рилски езера (до Бъбрека).
          Мисля че коментара е излишен!

          Както винаги отговорноста в подобни случаи се стоварва върху всички кото карат ATV.
          По принцип имаш право, но само по принцип..
          Ако бях циганин щех да си карам каруцата докато не ми забранят.
          А относно паркове и резервати, поинтересувай се по на сериозно за какво се използват, не е заради животните всеки случай.

          Коментар


          • #6
            До: ATV -Рилски Езера

            Първоначално публикуван от keeway Преглед на мнение
            Колеги , публикувам снимки от празниците (22.9.2009) на които се виждат ATV движещи се върху растителноста в района на 7 Рилски езера (до Бъбрека).
            Мисля че коментара е излишен!

            Както винаги отговорноста в подобни случаи се стоварва върху всички кото карат ATV.
            аз мисля че си прав, да не говорим за тъпите кашкавал туристи които си хвърлят боклуците където им падне, имаме толкова много места за каране, най-малкото без толкова туристи . Това беше/вече/ едно от най-красивите и чисти кътчета в бг. Друг е и въпроса че с тъпия лифт, унищожиха толкова природа колкото ние всички не бихме унищожили ако караме само там години наред.

            Коментар


            • #7
              До: ATV -Рилски Езера

              Искам да изразя абослютното си насъгласие със мненията тук.
              В нормалните държави както знаете АТВ се кара само по писта и определни места. С нищо не са ни виновни туристите. Планините са за туризъм и ние определено трябва да се съобразяваме с това и да даваме предимството (а не мръсна газ), когато видим туристи или колоездачи.

              Ако продаължаваме така, то скоро и тука ще ни забранят да си караме АТВ-тата където решим из горите.

              По въпроса за езерата, личнито ми мнение е, че е абослютно недопустимо до горе човек да се качва с АТВ. Има и табелка на която пише че е забрането влизането на МПС горе.

              За мързеливите има разходка с коне, има лифт а ако ви се ходи пеш още по добре.

              Сами се сещате че едно АТВ което гори по 10 - 12 литра, че и повече на 100 км дори не е екологично средство за предвижване.

              В общи линий за мене навлизането в Природен парк с АТВ или Мотор се допуска само ако няма друг път и то за да се премине по най-краткият, а не за да се кара из него като на разходка.

              Коментар


              • #8
                До: ATV -Рилски Езера

                Първоначално публикуван от kmeta Преглед на мнение
                Искам да изразя абослютното си насъгласие със мненията тук.
                В нормалните държави както знаете АТВ се кара само по писта и определни места. С нищо не са ни виновни туристите. Планините са за туризъм и ние определено трябва да се съобразяваме с това и да даваме предимството (а не мръсна газ), когато видим туристи или колоездачи.

                Ако продаължаваме така, то скоро и тука ще ни забранят да си караме АТВ-тата където решим из горите.

                По въпроса за езерата, личнито ми мнение е, че е абослютно недопустимо до горе човек да се качва с АТВ. Има и табелка на която пише че е забрането влизането на МПС горе.

                За мързеливите има разходка с коне, има лифт а ако ви се ходи пеш още по добре.

                Сами се сещате че едно АТВ което гори по 10 - 12 литра, че и повече на 100 км дори не е екологично средство за предвижване.

                В общи линий за мене навлизането в Природен парк с АТВ или Мотор се допуска само ако няма друг път и то за да се премине по най-краткият, а не за да се кара из него като на разходка.
                +1
                0887 246718

                Коментар


                • #9
                  До: ATV -Рилски Езера

                  Моето разбиране по въпроса:
                  Не карам в Природни паркове и не мога да намеря аргументи с които да оправдая тези които го правят системно!

                  Мога да приема вариант при който се "придвижваме" или "преминаваме" през територия на парк като част от маршрут без алтернатива .
                  В тези случаи намирам за необходимо координация с управата на парка-колеги които го правят отдавна имат установени работещи контакти !!!

                  Конкретният случай за мен е прецедент-възприемам 7-те Рилски езера като сърцето на парка!

                  Освен щетите от карането върху природата които не мога да оценя и измеря с подобни действия се погазва постигнатото с много усилия на доверие към нас!
                  0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ATV -Рилски Езера

                    Да ти кажа,тва с природните паркове е малко ала"ню уейв изгъзица".Изведнъж всички станаха толко "фримайнд" и толко еко настроени.Ма кат зема да ги кача в някой проливен дъжд да усетят мириса на озон,гора,прясна кал.И тук ми иде на ум ,че до сега единици са пожелалите приятното прекарване.Много нещо сменихме "лангуиджа",много нещо паунски пера набодохме.С уважение единствено към майката природа и към живота/собствен и на другите/.Едно не може да се отрече,в България е почти невъзможно да спазваш правилата.Малко отзад-напред да ние Атвисти/кросисти сме доста шумно племе/но Краси съгласи се,че нанасяме малка да не кажа нищожна вреда с малко вдигнат прах и шум в горските райони.На фона на поголовната сеч паленето и дълбаенето и то повсеместно/хубаво природен парк ма от едната стръна туриста/мото-туриста,се любува на две смачкани трънки а от другата чичо подпрял ската с "булдозери да не падне".

                    п.п:до всички граждани газ,праз и свинска мас лекуват всичко.
                    Няма невъзможни неща!Или техниката е слаба,или парите са малко...

                    Коментар


                    • #11
                      До: ATV -Рилски Езера

                      Живко , тезата че някой вреди повече от мен не ми действа успокояващо.
                      Така или иначе не вярвам някой да си промени навиците след като прочете темата -ако се замисли ще го приема за достатъчно!

                      Все още има достатъчно места за каране.Да не поляризираме темата , а да направим така че да се обединим около общите ни интереси .
                      0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ATV -Рилски Езера

                        Първоначално публикуван от keeway Преглед на мнение
                        Живко , тезата че някой вреди повече от мен не ми действа успокояващо.
                        Така или иначе не вярвам някой да си промени навиците след като прочете темата -ако се замисли ще го приема за достатъчно!

                        Все още има достатъчно места за каране.Да не поляризираме темата , а да направим така че да се обединим около общите ни интереси .
                        Аз определено си мисля че темата е пусната с точно такъв характер а и много станаха подобни теми във форума, а това че че имаш некви угризения че нанасяш някаква вреда на природата е знак че требва да туриш катинара на АТВ-то и да се преориентираш към други забавления, иначе ДА вредиме всички с този спорт и затова си мисля че сме във този форум, а не във форум за екология примерно. Та в този ред на мисли щом ни кефи оффроуда бъдете на 100% сигурни че сме си вредители всичко останало е да си кривим душичките и да се правиме на нещо което не сме.
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ATV -Рилски Езера

                          То за банкета се говори (по разбираеми причини) вече 2-ра седмица ,ама аз лекичко да вмъкна, че преди това в Събота на ОМВ-защото е в центъра на Габрово и е на еднакво близо, или далече в 9:30ч. се канят всички, който имат желание да се окалят малко с джипове,атв-та,мотори ,или просто за снимка (спомените остават) да покараме малко, заедно Има идея да почистим малко Централен Балкан, от боклуците на туристите пешеходци които ходят да оставят по цяла раница хранителни провизии под всякаква форма по слънчевите полянки в планината и да изравним бабуните причинени от къртиците през Есенният период Момчета много се изприказва и написа по тези теми,но мисля,че каквото си направим сами никой не може да ни направи както се казва в една поговорка мога да се сьглася с КМЕТА като подчертава,че Планините и Парковете са за всички и затова заедно трябва да ги ползваме и опазваме. А за това кой колко замьрсява доста може да се поспори ,идеята за някькво движеение(секта както се назова)е много добрадаже си мисля,че с тази бройка и в парламента можем да влезем
                          Последно редактирано от ta4kata risk-gabrovo; 24-09-09, 20:28. Причина: смяна на цвета на текста
                          [SIGPIC][SIGPIC][SIGPIC]С Тачката е лесно:wink:[SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #14
                            До: ATV -Рилски Езера

                            Съгласен съм, че не бива да се мачка разтителността, но какъв е проблема да се движи МПС по съществуващи черни пътища дори и в паркове? Прахта която се вдига ли? Пълни глупости бих казал. Вятъра не вдиха ли прах? Пример: гр.Априлци-с.Тъжа. Път слънце.
                            Съгласен съм ако ме хванат извън пътя да ми напишат и 1000 лв Акт ако решат, но на пътя, мисля че е глупаво. Ще кажете: с твойте 18/100 разход замърсяваш, добре, а Боинг-а като минава над парка не замърсява ли? Смешно е, защото количестото на въглероден диоксид е нищожно в сравнение с богатата разтителност покрай която се кара. Да не забравяме, че при процеса фотосинтеза зелената разтителност "поглъща" въглероден диоксид.
                            Не ме разбирайте погрешно, обичам природата. За това си купих АТВ за да съм повече сред нея. Жал ме е като гледам какво става тук-там. Но според мен са малко пресилени и необмислени подобни забрани.

                            Ще съм блягодарен ако някой има трак до рилските езера и го сподели с мен, но да е по черен път разбира се. Лично аз като ми се кара екстремно ходя по състезания.
                            Последно редактирано от Десислав; 24-09-09, 20:33. Причина: пунктоационни поправки

                            Коментар


                            • #15
                              До: ATV -Рилски Езера

                              Защо не дойдете всички, на почистването по инициатива на www.offroad-bulgaria.com на 3 и 4 октомври ?
                              Темата е тук.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=69130

                              Ще има среща с ръководството на Национален парк Рила, и ще бъдат разяснени режимите в Националният парк, както и пътища, за достигане до височина над 7 те езера, без да се нарушава територията на Парка.
                              Също така методи за каране на АТV, без да се уврежда природата.

                              Имаме уверение от доста мотористи, че ще са там. Може да разберем някоя от тайните им пътеки.
                              Последно редактирано от Nik Nikolov; 24-09-09, 22:18.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X