Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

    Ще ви бъда благодарен ако някой може да помогне с малко информация от къде и каква дюза да си поръчам? Някакви ориентировъчни цени също биха били от полза.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

  • #2
    До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

    В Балканстар ще отговорят на всичките ти въпроси ;

    Коментар


    • #3
      До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

      Първоначално публикуван от matematic Преглед на мнение
      Ще ви бъда благодарен ако някой може да помогне с малко информация от къде и каква дюза да си поръчам? Някакви ориентировъчни цени също биха били от полза.

      Последно когато съм проверявал в Балканстар, беше около 700 лв. с ДДС.

      Направили всичко възможно за спасяването и и сигурен ли си, че е дюзата? И всъщност, защо реши, че е дюзата? Проблем с паленето ли?
      www.drivingoffence.co.nz

      Коментар


      • #4
        До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

        Защото е правена, но явно пак не става работа. Пуска си нафта и това си е. Малко трудно пали също така.

        Балканстар дюзите за 700 лв. могат да си ги .....
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

        Коментар


        • #5
          До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

          Трудното палене е от ниско налягане в тръбата. В Бош дюзите са на половин цена. Освен това има някаква отстъпка ако оставиш старата. Супер Дизел на околовръстното.

          Коментар


          • #6
            До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

            Аз намерих вече за 99 Евро от един познат който за толкова си я беше поръчал от Германския ибей, с две години гаранция. То като гледам и сега има само че пише, че са за Спринтер. Иначе номера е един и същ. В Бош ми оферираха цена от 500 лв. или нещо подобно, което пак нещо множко ми се струва.

            А ниското налягане в тръбата от какво може да е? Под трудно палене разбирай че не пали от 1/4 по скоро на 3тия оборот, което пак си е трудно палене според мен.
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

            Коментар


            • #7
              До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

              Първоначално публикуван от matematic Преглед на мнение
              Аз намерих вече за 99 Евро от един познат който за толкова си я беше поръчал от Германския ибей, с две години гаранция. То като гледам и сега има само че пише, че са за Спринтер. Иначе номера е един и същ. В Бош ми оферираха цена от 500 лв. или нещо подобно, което пак нещо множко ми се струва.

              А ниското налягане в тръбата от какво може да е? Под трудно палене разбирай че не пали от 1/4 по скоро на 3тия оборот, което пак си е трудно палене според мен.
              Ако все пак не си прочел тази тема:

              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=53234
              www.drivingoffence.co.nz

              Коментар


              • #8
                До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

                Мерси за линка, бях я чел тази тема и мисля утре да го оставя за диагностика. Иначе едната дюза, че е за смяна си е направо очеизвадно. Незнам колко изпуска, но определено си изпуска защото си прави мехурчета. Исках да я сменя първо да видим дали не е от нея и тогава да тръгна по останалата част от горивната система. Иначе като запали, мотора е пушка.
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

                Коментар


                • #9
                  До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

                  Сигурно на всички им е писнало да четат за дюзите на 2.7CRD, но днес закачиха джипа и ми казаха, че 4-та и 5-та дюза са тръгнали, каквото и да означава това.Ако може колегата mtematic да сподели какво стана с неговия джип.Предварително благодаря.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

                    Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
                    Сигурно на всички им е писнало да четат за дюзите на 2.7CRD, но днес закачиха джипа и ми казаха, че 4-та и 5-та дюза са тръгнали, каквото и да означава това.Ако може колегата mtematic да сподели какво стана с неговия джип.Предварително благодаря.
                    Сърбах я попарата с 4 и 5-та дюза. Смених ги във ВИП Сервиз в Младост 1 срещу Била. Дюзите ги взех от един пич за 530 лв парчето, оригинален рециклаж - разбирай изкормени изцяло в BOSCH и сменено всичко по тях освен корпуса. Има опция да си върнеш старите в замяна (до един месец) ако не са наранени при свалянето и ти ги хващат по 120 лв. Труда по смяната ми излезе около 500 лв на пазарлък с майстора (на касата платих 120 и останалото на ръка) иначе ми искаха към 800. Ремонта е тежък и ми го държаха 2 дена.
                    Между другото виж дали имаш мехурчета в нафтопроводите и по специално между помпата за ниско и помпата за високо налягане, защото при мен това беше по големия проблем отколкото дюзите.
                    Толкоз от мен, ако ти трябват подробности свиркай.
                    Поздрави,
                    Димо
                    Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                    http://save-gery.org/bg

                    Коментар


                    • #11
                      До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

                      Благодаря ти колега, ще трябва да се настроя психически и финансово и ще се заигравам с дюзите.Запазвам си правото за допълнителна информация.Сега като всеки уважаващ себе си Българин ще си карам джипката.Като нещо се окуци ще питам.Дано да е по-далече във времето.
                      Последно редактирано от kinex; 29-12-09, 15:56. Причина: неправилен цитат

                      Коментар


                      • #12
                        До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

                        Първоначално публикуван от dimonrb Преглед на мнение
                        Сърбах я попарата с 4 и 5-та дюза. Смених ги във ВИП Сервиз в Младост 1 срещу Била. Дюзите ги взех от един пич за 530 лв парчето, оригинален рециклаж - разбирай изкормени изцяло в BOSCH и сменено всичко по тях освен корпуса. Има опция да си върнеш старите в замяна (до един месец) ако не са наранени при свалянето и ти ги хващат по 120 лв. Труда по смяната ми излезе около 500 лв на пазарлък с майстора (на касата платих 120 и останалото на ръка) иначе ми искаха към 800. Ремонта е тежък и ми го държаха 2 дена.
                        Между другото виж дали имаш мехурчета в нафтопроводите и по специално между помпата за ниско и помпата за високо налягане, защото при мен това беше по големия проблем отколкото дюзите.
                        Толкоз от мен, ако ти трябват подробности свиркай.
                        Поздрави,
                        Димо
                        Без да твърдя, че съм прав, но в този сервиз не бих им позволил да ми сменят и течността на чистачките! Да не говорим по мотора да ровят.

                        Дано да не съм прав в твоя случай.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

                          Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                          Без да твърдя, че съм прав, но в този сервиз не бих им позволил да ми сменят и течността на чистачките! Да не говорим по мотора да ровят.

                          Дано да не съм прав в твоя случай.
                          Прав си Сашо, ако не бях работил в него почти година и аз нямаше да стъпя там, съдейки по недоволните клиенти. Истината е, че шефовете са "номер 1" и пари за майстори не дават а пък цените съм и като за първокласен сервиз .
                          Само едно момче задържаха там от кумова срама и той се казва Илиан. Единствено той може да ти свърши каквато и да било работа и според мен е доста кадърен. Говоря от личните ми наблюдения а те са, че недоволен клиент не е оставил а си има и редовна клиентела. Всички останали майстори са "леш". Шанса да отидеш без уговорка и да попаднеш на него е малък, така че не съветвам никого да ходи там.
                          Ако някой иска да му съдействам за да отиде при Илиан съм на разположение.
                          В моя случай съм доволен, тъй като с 4-та и 5-та все още нямам проблеми - половин година и около 7 хил. км. Сухи са и поражения по мотора нямах от ремонта, а пък и беше забелязал някои дреболии които беше оправил в движение.
                          Поздрави от мен и весело посрещане на Новата Година.
                          Димо
                          Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                          http://save-gery.org/bg

                          Коментар


                          • #14
                            От: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

                            наистина ли при смяна на 4 - 5 дюза трябва да се сваля мотора на автобомила

                            Коментар


                            • #15
                              От: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

                              Не.
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X