Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

    Първоначално публикуван от Pasko Преглед на мнение
    наистина ли при смяна на 4 - 5 дюза трябва да се сваля мотора на автобомила
    В Service manual-a е описана процедура по "спускане" за ремонт на тези дюзи... за четвърта на приятел разпробиха между чистачките, а като замина петата спускаха мотора - това от опит.
    [FONT=Arial]"Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса..."[/FONT]
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
    Kawasaki KLE 500

    Коментар


    • #17
      От: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

      Колеги, има ли възможност някой да качи сервизната процедура за вадене на пета дюза, изчетох темите, но оставам с противоречиво мнение трябва ли да се вади двигателя или само да се спусне някак.

      Коментар


      • #18
        От: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

        Само се спуска надолу - 10-15 см. Повече - по добре. Не е лесно - отдолу, отгоре, подемник, жирафи, крокодили...
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • #19
          От: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

          и много разкачванепосле като го вдигнете не забравяйте за хидравликата че на мен така ми се прееба помпата

          Коментар


          • #20
            От: Все пак ще сменям дюза 2.7 crd, но от къде?

            Относно ваденето на дюзите са ти казали - спусна се мотора надолу. Но ако 4та или 5та са "спекли" и не излизат ремонта става неприятен (не става само със спускане). Използват се специални устройства за вадене на дюзите, уж някакви хидравлични били. Това последното само съм го чувал в сервиз на Бош - при мен дюзите излязоха без драма.

            Дюзата има части които се подменят. Разпръсквача е една от тях и май са най-често даващата фира част. Отиваш в читав сервиз за дизели и ще ти кажат какво се прави. На кратко стъпките са:
            1) сваля се дюзата.
            2) миавант стенд.
            3) ако разпръсвачите са в добро здраве се правят корекции на дюзите и се качват обратно.

            Ако разпръсквачите са заминали се сменят, минава се пак през стенд и се качват обратно. Оригиналнтие разпръсквачи на Бош не са безкрайно скъпи (100 и някакви пари ми се върти). А и е малко вероятно да трябва да се сменят всичките.

            Ако ще правиш ремонт е добре да се свалят всичките и да минат стенд за да си гарантираш, че ще работи добре мотора след това. Ако си от София мога да ти препоръчам човек. Пиши ЛС и ще дам координати. Човека си има собствен стенд за дюзи и с пипкави ремонти по дизели се занимава от както аз карам кола (15+ години).

            Преди 25 000км (края на 2016) минах по този път, но без "пикаеща" дюза. Корекциите на празен ход на дюзите бяха от -2 до +2. Разпръсквачите ми уж били в идеално състояни и манах само с корекции по дюзите (на стенда). Преди седмица проверих какви са и резултатите бяха от -0.3 до +0.25. Сега си поглендах и бележките - стенда на дюзите и корекциите са били 140лв. Труда по свалянет и качването им е бил между 100 и 200 лева.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X