Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Барометър - Как се разчита, как да си правим сами прогноза за времето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: Барометър - Как се разчита, как да си правим сами прогноза за времето

    Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
    Барометъра обаче върши работа само, ако седиш на едно място или си в морето....
    Абе не е точно барометър, но например Гармина можеш да си го настроиш да внася корекция за височината - барометъра 'слуша' текущото налягане, GPS дава височината и от там прекалкулира колко би било налягането, ако устройството бе на морското равнище... Т.е. все едно устройството стои на равномерна височина - на морското равнище, без да шава нагоре/надолу по височина...
    Така дори и да се движиш по пресечен район, можеш да следиш тенденциите на промяна на атмосферното налягане.
    Разбира се в друг режим можеш да ползваш 'барометъра' като вариометър, алтиметър и т.н - следейки промените в налягането барометъра може да стане висотомер или пък да ти показва с каква скорост се изкачваш/спускаш...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Барометър - Как се разчита, как да си правим сами прогноза за времето

      www.yr.no

      Това е Царя!
      Т5
      Crossrunner

      Коментар


      • #18
        От: Барометър - Как се разчита, как да си правим сами прогноза за времето

        Аз използвам две метеорологични станции Hama, една в къщи и една на вилата. Пред използване се задава надморската височина на мястото. Уредчето доста точно дава прогноза за времето, на няколко пъти по-точно от прогнозата по ТВ. Имаш атмосферно налягане, влажност и температура. Повече не е необходимо.
        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

        Коментар


        • #19
          От: Барометър - Как се разчита, как да си правим сами прогноза за времето

          Тази метеостанция HAMA се намира и в БГ, но за 50 ина лева само.

          Коментар


          • #20
            От: Барометър - Как се разчита, как да си правим сами прогноза за времето

            Аз ги взех от една верига за електроника тук, за по 60 лв. (модела, който съм посочил в предния линк, има и по-евтини). Всъщност, това което исках да кажа, е че настройката на надморската височина има голямо значение. При първоначалното пускане на първата станция прескочих тази стъпка и после прогнозата за времето не беше много вярна. В последствие коригирах данните и прогнозите са точни към 70 - 80 %.
            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X