Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на палка при самозащита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Използване на палка при самозащита

    За употреба на тийзър има вече осъдени в България. Рискът при ползване за самозащита е, че може да "повредиш" човека отсреща, за случаите когато попаднеш на някой с порок на сърцето или пейсър. Консултирах се с адвокат и ми цитира случай от Горна Оряховица, ако не се лъжа.
    Взех да се интересувам заради жена ми, която работи на центъра на Габрово до вечерта и има притеснения с прибирането, заради многото и нахални роми в района.
    Последно редактирано от Vitku; 17-04-19, 16:00.

    Коментар


    • #62
      От: Използване на палка при самозащита

      Валидното за тейзъра важи и за палките и за института за неизбежната отбрана изобщо. Въпрос на индивидуална преценка във всеки конкретен случай е дали са превишени пределите и. За съжаление много съдебни състави у нас проявяват пълно неразбиране за това колко важно е с решенията си да дават увереност на обществото, че това са реално работещи институти, че неизбежната отбрана не е някаква рядко срещана правна екзотика.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #63
        От: Използване на палка при самозащита

        Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
        Пп. След като палката не е най-доброто, какво предлагате - тийзър? Ами ако са повече от двама?
        Спрей, и удобни обувки за да бягаш.

        Коментар


        • #64
          От: Използване на палка при самозащита

          МПЛ-50, стар образец.

          Коментар


          • #65
            От: Използване на палка при самозащита

            Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
            ..Взех да се интересувам заради жена ми, която работи на центъра на Габрово до вечерта и има притеснения с прибирането, заради многото и нахални роми в района.
            Е нали в Габрово нямало роми, цигани и мангали?

            Вместо кучегон е добре да се помисли за ромогон - 7.62 или подобно..

            Полковник Курц от "Апокалипсис сега" беше намекнал за любимия си аромат рано сутрин..

            Бактън!!!

            Коментар


            • #66
              От: Използване на палка при самозащита

              И аз знаех за Габрово, че нямат махала. Навремето имах колеги от университета, родом от там и те бяха смаяни от софийските цигански махали. Явно обаче нещата и там са претърпели негативно развитите...
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #67
                От: Използване на палка при самозащита

                -Гледам стара Тема изтупана от нафталина,но нищо ново като идеИ.
                В друга подобна тема пак ръсихме "мъдрости" за отпор и самозащита при агресия на пътя и ,че най- разумно е да не се поддава човек на провокации и емоции (дори когато е убеден във възможностите си).
                А всяка подготовка си е фактор в съда!

                Коментар


                • #68
                  От: Използване на палка при самозащита

                  Спрей Sabre. 5 години не съм го извадил от джоба.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Използване на палка при самозащита

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Валидното за тейзъра важи и за палките и за института за неизбежната отбрана изобщо. Въпрос на индивидуална преценка във всеки конкретен случай е дали са превишени пределите и. За съжаление много съдебни състави у нас проявяват пълно неразбиране за това колко важно е с решенията си да дават увереност на обществото, че това са реално работещи институти, че неизбежната отбрана не е някаква рядко срещана правна екзотика.

                    Потвърждавам и особено подкрепям мнението изразено в последното изречение.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #70
                      От: Използване на палка при самозащита

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      И аз знаех за Габрово, че нямат махала. Навремето имах колеги от университета, родом от там и те бяха смаяни от софийските цигански махали. Явно обаче нещата и там са претърпели негативно развитите...
                      Аз па идвайки в старопрестолния град, като студент, бях доста озадачен, първо от това, че се сблъсках за първи път с български граждани с имена, които ми звучава арабско-османски, второ установих, че тези хора си живеят смесени с хората с българо-християнски имена и най-вече бях крайно озадачен, че братята роми също си се миксваха свободно със светлозелените граждани... явно и в Габрово е било нещо подобно...!
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X