Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на палка при самозащита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Използване на палка при самозащита

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Въпрос към знаещите: това за резервна част ли минава или за хадно оръжие?
    Най-опасното оръжие е самият човек
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      До: Използване на палка при самозащита

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      ...на лошо място по лошо времесе научих да нося велосипедна верига...
      Носенето не е забранено от закона. Аз нося много неща. Зависи обаче дали ти стиска да ги използваш. Там въпроса е спорен, кога, какво и как. И колко време имаш за преценка. Но с оръжието проблема е следния - извадиш ли го, трябва да го използваш. После си носиш последствията. Иначе това да плашиш някого, размахвайки патлак под носа му го има само по филмите. Нискобюджетните.
      ПП. Много отдавна в София четири момченца, мислещи се за мутри, ме пребиха, докато седях мирно, размишлявайки по въпроса. На кръста имах пистолет, в раницата още един. Все още не съжалявам, че не ги използвах.

      Коментар


      • #48
        До: Използване на палка при самозащита

        Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
        ...Много отдавна в София четири момченца, мислещи се за мутри, ме пребиха, докато седях мирно, размишлявайки по въпроса. На кръста имах пистолет, в раницата още един. Все още не съжалявам, че не ги използвах.
        Ако ги носиш по служба ок но ако причината е самозащита не схващам идеята да влачиш 3 кила желязо и............
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #49
          До: Използване на палка при самозащита

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Ако ги носиш по служба ок но ако причината е самозащита не схващам идеята да влачиш 3 кила желязо и............
          Ти може би не, ама аз схващам.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            До: Използване на палка при самозащита

            Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
            Носенето не е забранено от закона...
            Това ме интересуваше.

            Примера накрая и аз не го разбрах, но то си е въпрос на лична преценка. С моите 70 кила нямам възможности за умуване. Това е и причината да не нося огнестрелно, но да не разводняваме темата.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #51
              До: Използване на палка при самозащита

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Ти може би не, ама аз схващам.
              Полезно мнение !
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #52
                От: Използване на палка при самозащита

                Начетах се за самозащита в темата та ми писна от тея огнестрелни оръжия.Дори да си трениран да вадиш пистолет няма да можеш да го изкараш,защото вече ще си мъртав мисля,че по дискавъри(не съм сигурен) гледах за нападенията с нож.Нападателя трябва да е на най-малко 5-7 метра за да си изкараш пистолета и да реагираш,но това не означава,че няма да те наръгат докато при палката е много по-лесно.Може да я носиш на колана и да реагираш по-бързо и да я изкараш по-бързо,но трябва да тренираш.За мен палката е по-добра за самозащита.Не казвам, че не трябва да си носиш огнестрелно оръжие.
                По малко, ама с хляб!

                Коментар


                • #53
                  От: Използване на палка при самозащита

                  Мисля някакви оръдия за самозащита... преди години в даобг мисля че четох за Бостънска палка... но така и не разбрах дали е незаконна - пак бяха 2-3 размера и е по-"безопасна" от метална палка, но нанася сериозни вътрешни поражения (заради металната пластина вътре) иначе е кожена.
                  Не мога да я открия в нета, но си мисля за такова в джоба лесно се носи а и за колата. Става за кучета и хора...
                  ПП> имам опит с БИ. Даже мисля по натам пак да се запиша точно поради тази причина, изучаване на техники с оръжия (палки, тонфи, тояга, кобутан... и др по-приложни за улицата оръжия).
                  Засега само спрей нося...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Използване на палка при самозащита

                    Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                    Мисля някакви оръдия за самозащита... преди години в даобг мисля че четох за Бостънска палка... но така и не разбрах дали е незаконна
                    Доколкото знам не е под някакъв ограничителен режим. Но за ръкопашен бой е по-важно да знаеш какво правиш, а не какво имаш в ръката. Просто при толкова близко разстояние между участниците, печели този който е по-бърз и по-знаещ какво прави. Едно от слабите места на палките е че им трябва голям замах. Значи първо, трябва да имаш място да замахнеш и второ, трябва да го направиш достатъчно бързо, преди противника ти да е влязъл в атака. Самия замах те оставя доста открит по принцип и оставя много свободно място за атакуване от страна на противника, освен че те вади от равновесие ако не знаеш какво правиш...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Използване на палка при самозащита

                      Най-доброто средство за самозащита:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untd.png
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5808297

                      Коментар


                      • #56
                        От: Използване на палка при самозащита

                        Не са на никакъв режим, но ако стане повод да те джобят куките за нещо, ще те приберат заедно с палката.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Използване на палка при самозащита

                          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                          Най-доброто средство за самозащита
                          ... ами, най-доброто.

                          Гледам, не го ползват много.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Използване на палка при самозащита

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ... ами, най-доброто.

                            Гледам, не го ползват много.
                            Проблема не е в "най-доброто средство", а в ЕГО-то...
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #59
                              От: Използване на палка при самозащита

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Не са на никакъв режим, но ако стане повод да те джобят куките за нещо, ще те приберат заедно с палката.
                              Да и мен това ме интересува. Говоря за случай, в който полицията ме провери мен или колата, дали ще понеса някакво наказание. Парадоксално, но в Германия е законно да си купиш такава палка. Ако те хванат, че я носиш има малка глоба. Ако те хванат, че я носиш на обществено мероприятие си е един вид криминално престъпление.
                              А вече, кой какво си носи, си е личен избор. Навремето пътувах по едни неприятни маршрути нощем и си носех това онова. Огнестрелно оръжие намирам за ок, само при хора, които са обект на нападение, например пренасят големи суми пари или ценности.
                              Сега мисля да си сложа нещо в колата, защото агресията по пътищата ми идва много напоследък. Може би първа стъпка е един качествен видеорегистратор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Използване на палка при самозащита

                                Този регистратор със сензор за проследяване на обекта ли ще е?
                                И как ще те спаси от... побой, примерно?

                                Пп. След като палката не е най-доброто, какво предлагате - тийзър? Ами ако са повече от двама?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X