Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на палка при самозащита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Използване на палка при самозащита

    Първоначално публикуван от katericata Преглед на мнение
    Тази палка е едно добро средство за самозащите и нападение на противник стига да знаеш как да я използваш.Употребата и включва както удари за предпочитане в краиниците и така водещи техники,при които се блокира раменната и лакътна става.Сещо е подходяща при задържане чрез изненеда в гръб на противника за душене защото е тънка и тверда болката която причинява в областа на гушата и гръкляна е голяма и лицето може да бъде повалено с малко усулие.Подходяща е и за чупене на автомобилни стъкла ако обекта на задържането се е заключил и не иска да отвори,при пътно произшествие когато вратите немогат да се отворят за изваждане на пътниците.Аз лично я използвам от 5 години и мога да ви изброя още случеи,в които съм я ползва не за самоотбрана,а за съвсем други неща
    НО В РЪЦЕТЕ НА НЕУКИЯ Е ПРОСТО ЖЕЛЯЗО

    Ако не за самоотбрана....Ти нещо хвалиш се с агресия лиии
    щото в конфликт има две страни нападател и нападнат,при първия в момнта в който предприеме действие е виновен за:хулиганство от 3 до 5 г.проникване в чужда собственост чрез взлом над3г.нарушаване на неприкосновенноста ....с цел отвличане...станаха много членовете и точките от НК.
    при самозащита имаш отпор и показване на превъзходство с цел респектиране на атакуващия,той бяга теи си продължаваш по пътя
    Последно редактирано от Ico_Ns; 22-09-09, 21:04. Причина: Моля модератор да обедини двата поста нещо не мога да се оправя
    Око за око и светът ще ослепее

    Коментар


    • #32
      До: Използване на палка при самозащита

      Самозащита? Хм... Ами ако из навалицата удара попадне в слепоочието или врата? Сещате ли се с наща съдебна система кво ще излезе? Ако си му строшил ръката ще те изкарат, че я вдигнал да се предпази, а ти си го млатил до припадък... Отидоха две кофи мастило,а колко ще се изръсите за адвокат... Според мен спрея от 5-6лв е по-удачно решение, а и май имаш шансове срещу повечко от 2-3 нападателя. А и скатаваме дълги и упорити тренировки пред огледалото А и има хора кат трикрилни гардероби, които удар с такава палка ще го усетят след една седмица, а аз ще ходя на хирург да ми я вадят от .......
      Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

      Коментар


      • #33
        До: Използване на палка при самозащита

        Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
        Не бих заложил пари на това
        Визирах това че бившият полицай Лисичков който със сигурност е по добре обучен от голям процент от хората в България да борави с това оръжие не е могъл да се справи със ситуацията и е приблегнал до кно.

        По нагоре накой спомена "Какъв е проблема и майка с дете да носи такава. Проблема е че кат и изтръгнат палката от ръката някой ще пострада много сериозно.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #34
          До: Използване на палка при самозащита

          Първоначално публикуван от gavra74 Преглед на мнение
          Самозащита? Хм... Ами ако из навалицата удара попадне в слепоочието или врата? Сещате ли се с наща съдебна система кво ще излезе? Ако си му строшил ръката ще те изкарат, че я вдигнал да се предпази, а ти си го млатил до припадък... Отидоха две кофи мастило,а колко ще се изръсите за адвокат... Според мен спрея от 5-6лв е по-удачно решение, а и май имаш шансове срещу повечко от 2-3 нападателя. А и скатаваме дълги и упорити тренировки пред огледалото А и има хора кат трикрилни гардероби, които удар с такава палка ще го усетят след една седмица, а аз ще ходя на хирург да ми я вадят от .......
          Каквото и да е средство, което не знаеш да използваш, рано или късно си го намираш завряно някъде. Ако ще и дистанционното на телевизора.

          А спрей - прилагали са срещу мен. Резултат - имах си полупълен флакон от спрей + единственото от общо 4-5 в живота ми сбивания, от които нямам нито една рана + 1 страница обяснения в РПУ, защото спрях да бия, чак като почнах да виждам добре (излизах от светло на тъмно).

          Коментар


          • #35
            До: Използване на палка при самозащита

            Първоначално публикуван от gavra74 Преглед на мнение
            Самозащита? Хм... Ами ако из навалицата удара попадне в слепоочието или врата? Сещате ли се с наща съдебна система кво ще излезе? Ако си му строшил ръката ще те изкарат, че я вдигнал да се предпази, а ти си го млатил до припадък... Отидоха две кофи мастило,а колко ще се изръсите за адвокат... Според мен спрея от 5-6лв е по-удачно решение, а и май имаш шансове срещу повечко от 2-3 нападателя. А и скатаваме дълги и упорити тренировки пред огледалото А и има хора кат трикрилни гардероби, които удар с такава палка ще го усетят след една седмица, а аз ще ходя на хирург да ми я вадят от .......
            Писах го малко по рано ,всеки носи но някой не знаят че си носят собствения вибратор
            Имам приятел който ме научи да боравя с телескопична палка,след като решихме че я владея достатъчно ,по време на тренировка същият този човек ми я отне за 40 секунди...Винаги ще има победени и победитли.
            Колкото до спрея недай Боже вятъра да е тяхна партия
            Око за око и светът ще ослепее

            Коментар


            • #36
              До: Използване на палка при самозащита

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Най-добре да се разреши автоматичното оръжие....
              Най-подходящ за целта е АКС-74У. Това е 5,45мм. автомат Калашников със сгъваем странично приклад и силно скъсена цев. Боеприпаса е с изместен център на тежестта и много опасен при рикушети. При проникване в тялото поради нестабилната си траектория прави всичко на дроб-сърма вътре. Използва се от полицаи, жандармерия, парашутисти, десантчици. Перфектен за наркобандити, мутри и наемни убийци.
              АК-47 (7,62мм.) и разновидностите му (АКС, АКМС, АКС-М1, АКС-У, АКН) са далеч по-надеждни, но обемни и неудобни за скрито носене. Освен, ако не започнем да се разхождаме открито с автомат на рамо. Практиката е показала, че всяко чудо е за три дни и после се свиква. С останалите видове автоматично оръжие за жалост не съм запознат.
              Това в кръга на шегата, разбира се, но в Азия и Африка вече се практикува....

              Коментар


              • #37
                До: Използване на палка при самозащита

                Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                Най-подходящ за целта е АКС-74У.
                Това в кръга на шегата, разбира се, но в Азия и Африка вече се практикува....
                Израел. На практика цял живот в казармата. Жените и те. Оръжието в къщи под леглото. Идеален пример...

                Иначе узи съм чувал, че е по-удачно от АК-74 за такива неща. Не съм спец - само казвам кво съм чувал, но имам основания да си вярвам на източниците.

                А за автомата на рамо. Много е интересно като след като си ходил така цял живот и забранят откритото носене на автомати. Почваш да ходиш с едното рамо нагоре леко като квазимодо. Забавно е.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  До: Използване на палка при самозащита

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Израел. На практика цял живот в казармата. Жените и те. Оръжието в къщи под леглото. Идеален пример...

                  Иначе узи съм чувал, че е по-удачно от АК-74 за такива неща. Не съм спец - само казвам кво съм чувал, но имам основания да си вярвам на източниците.

                  А за автомата на рамо. Много е интересно като след като си ходил така цял живот и забранят откритото носене на автомати. Почваш да ходиш с едното рамо нагоре леко като квазимодо. Забавно е.
                  Може ли снимка на АК-74
                  Око за око и светът ще ослепее

                  Коментар


                  • #39
                    До: Използване на палка при самозащита

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Израел. На практика цял живот в казармата. Жените и те. Оръжието в къщи под леглото. Идеален пример...

                    Иначе узи съм чувал, че е по-удачно от АК-74 за такива неща. Не съм спец - само казвам кво съм чувал, но имам основания да си вярвам на източниците.

                    А за автомата на рамо. Много е интересно като след като си ходил така цял живот и забранят откритото носене на автомати. Почваш да ходиш с едното рамо нагоре леко като квазимодо. Забавно е.
                    Израел. И тук скоро ще стане същото. Те си имат араби, ние пък-мангали. Какая разница... За узи и аз съм чувал легенди, но не мога да потвърдя или отрека за нещо, което не познавам. Иначе за американските легенди (М-16, М-4) съм пълен скептик. За рамото....баси, не съм се замислял. Ама не ми личи, щото пък мъкна раница.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Използване на палка при самозащита

                      Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                      Може ли снимка на АК-74
                      http://images.google.bg/images?q=%D0%B0%D0%BA-74&oe=utf-8&rls=org.mozilla:bgfficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&ei=NTa5Ssa9CIGnsAb3qp2zBQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1

                      АКС-74У Този на снимката е даже с НСПУ и ПБС. (нощен оптически мерник и прибор за безшумна стрелба)
                      http://i2.guns.ru/forums/icons/forum...04/1004783.jpg

                      Коментар


                      • #41
                        До: Използване на палка при самозащита

                        Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                        И тук скоро ще стане същото.
                        Не е гот. Вервай ми. Нищо не се решава с пушка на рамо. Знам го.

                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          До: Използване на палка при самозащита

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Не е гот. Вервай ми. Нищо не се решава с пушка на рамо. Знам го.
                          И аз. Обаче някой каза да се разреши автоматичното оръжие. И нали съм зевзек....пък аз със самозащитата нямам проблем. Даже май леко съм се презастраховал. Ама не мога пусто да оставя раницата никъде на съхранение. Питай ме как пазарувам в хипермаркетите, а...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Използване на палка при самозащита

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Най-добре да се разреши автоматичното оръжие. Палки - дрън-дрън.
                            Не е гот. Вервай ми. Нищо не се решава с пушка на рамо. Знам го.



                            е с кое мнение да се съобразяваме
                            Око за око и светът ще ослепее

                            Коментар


                            • #44
                              До: Използване на палка при самозащита

                              Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                              И аз. Обаче някой каза да се разреши автоматичното оръжие. И нали съм зевзек...
                              Така де. И аз съм зевзек.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                До: Използване на палка при самозащита

                                Малко оффтопик: на лошо място по лошо времесе научих да нося велосипедна верига. Спасявала ми е кожата 2-3 пъти. Помага и срещу кучета, до към 40 кила проверено на практика. От доста години обаче не съм пипал такова нещо и сега ако се наложи, може и да успея да разбия собствения си нос.
                                Въпрос към знаещите: това за резервна част ли минава или за хадно оръжие?
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X