Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на палка при самозащита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Използване на палка при самозащита

    Първоначално публикуван от katericata Преглед на мнение
    Тази палка е едно добро средство за самозащите и нападение на противник стига да знаеш как да я използваш.Употребата и включва както удари за предпочитане в краиниците и така водещи техники,при които се блокира раменната и лакътна става.Сещо е подходяща при задържане чрез изненеда в гръб на противника за душене защото е тънка и тверда болката която причинява в областа на гушата и гръкляна е голяма и лицето може да бъде повалено с малко усулие.Подходяща е и за чупене на автомобилни стъкла ако обекта на задържането се е заключил и не иска да отвори,при пътно произшествие когато вратите немогат да се отворят за изваждане на пътниците.Аз лично я използвам от 5 години и мога да ви изброя още случеи,в които съм я ползва не за самоотбрана,а за съвсем други неща
    НО В РЪЦЕТЕ НА НЕУКИЯ Е ПРОСТО ЖЕЛЯЗО

    Ако не за самоотбрана....Ти нещо хвалиш се с агресия лиии
    щото в конфликт има две страни нападател и нападнат,при първия в момнта в който предприеме действие е виновен за:хулиганство от 3 до 5 г.проникване в чужда собственост чрез взлом над3г.нарушаване на неприкосновенноста ....с цел отвличане...станаха много членовете и точките от НК.
    при самозащита имаш отпор и показване на превъзходство с цел респектиране на атакуващия,той бяга теи си продължаваш по пътя
    Последно редактирано от Ico_Ns; 22-09-09, 21:04. Причина: Моля модератор да обедини двата поста нещо не мога да се оправя
    Око за око и светът ще ослепее

    Коментар


    • #32
      До: Използване на палка при самозащита

      Самозащита? Хм... Ами ако из навалицата удара попадне в слепоочието или врата? Сещате ли се с наща съдебна система кво ще излезе? Ако си му строшил ръката ще те изкарат, че я вдигнал да се предпази, а ти си го млатил до припадък... Отидоха две кофи мастило,а колко ще се изръсите за адвокат... Според мен спрея от 5-6лв е по-удачно решение, а и май имаш шансове срещу повечко от 2-3 нападателя. А и скатаваме дълги и упорити тренировки пред огледалото А и има хора кат трикрилни гардероби, които удар с такава палка ще го усетят след една седмица, а аз ще ходя на хирург да ми я вадят от .......
      Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

      Коментар


      • #33
        До: Използване на палка при самозащита

        Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
        Не бих заложил пари на това
        Визирах това че бившият полицай Лисичков който със сигурност е по добре обучен от голям процент от хората в България да борави с това оръжие не е могъл да се справи със ситуацията и е приблегнал до кно.

        По нагоре накой спомена "Какъв е проблема и майка с дете да носи такава. Проблема е че кат и изтръгнат палката от ръката някой ще пострада много сериозно.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #34
          До: Използване на палка при самозащита

          Първоначално публикуван от gavra74 Преглед на мнение
          Самозащита? Хм... Ами ако из навалицата удара попадне в слепоочието или врата? Сещате ли се с наща съдебна система кво ще излезе? Ако си му строшил ръката ще те изкарат, че я вдигнал да се предпази, а ти си го млатил до припадък... Отидоха две кофи мастило,а колко ще се изръсите за адвокат... Според мен спрея от 5-6лв е по-удачно решение, а и май имаш шансове срещу повечко от 2-3 нападателя. А и скатаваме дълги и упорити тренировки пред огледалото А и има хора кат трикрилни гардероби, които удар с такава палка ще го усетят след една седмица, а аз ще ходя на хирург да ми я вадят от .......
          Каквото и да е средство, което не знаеш да използваш, рано или късно си го намираш завряно някъде. Ако ще и дистанционното на телевизора.

          А спрей - прилагали са срещу мен. Резултат - имах си полупълен флакон от спрей + единственото от общо 4-5 в живота ми сбивания, от които нямам нито една рана + 1 страница обяснения в РПУ, защото спрях да бия, чак като почнах да виждам добре (излизах от светло на тъмно).

          Коментар


          • #35
            До: Използване на палка при самозащита

            Първоначално публикуван от gavra74 Преглед на мнение
            Самозащита? Хм... Ами ако из навалицата удара попадне в слепоочието или врата? Сещате ли се с наща съдебна система кво ще излезе? Ако си му строшил ръката ще те изкарат, че я вдигнал да се предпази, а ти си го млатил до припадък... Отидоха две кофи мастило,а колко ще се изръсите за адвокат... Според мен спрея от 5-6лв е по-удачно решение, а и май имаш шансове срещу повечко от 2-3 нападателя. А и скатаваме дълги и упорити тренировки пред огледалото А и има хора кат трикрилни гардероби, които удар с такава палка ще го усетят след една седмица, а аз ще ходя на хирург да ми я вадят от .......
            Писах го малко по рано ,всеки носи но някой не знаят че си носят собствения вибратор
            Имам приятел който ме научи да боравя с телескопична палка,след като решихме че я владея достатъчно ,по време на тренировка същият този човек ми я отне за 40 секунди...Винаги ще има победени и победитли.
            Колкото до спрея недай Боже вятъра да е тяхна партия
            Око за око и светът ще ослепее

            Коментар


            • #36
              До: Използване на палка при самозащита

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Най-добре да се разреши автоматичното оръжие....
              Най-подходящ за целта е АКС-74У. Това е 5,45мм. автомат Калашников със сгъваем странично приклад и силно скъсена цев. Боеприпаса е с изместен център на тежестта и много опасен при рикушети. При проникване в тялото поради нестабилната си траектория прави всичко на дроб-сърма вътре. Използва се от полицаи, жандармерия, парашутисти, десантчици. Перфектен за наркобандити, мутри и наемни убийци.
              АК-47 (7,62мм.) и разновидностите му (АКС, АКМС, АКС-М1, АКС-У, АКН) са далеч по-надеждни, но обемни и неудобни за скрито носене. Освен, ако не започнем да се разхождаме открито с автомат на рамо. Практиката е показала, че всяко чудо е за три дни и после се свиква. С останалите видове автоматично оръжие за жалост не съм запознат.
              Това в кръга на шегата, разбира се, но в Азия и Африка вече се практикува....

              Коментар


              • #37
                До: Използване на палка при самозащита

                Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                Най-подходящ за целта е АКС-74У.
                Това в кръга на шегата, разбира се, но в Азия и Африка вече се практикува....
                Израел. На практика цял живот в казармата. Жените и те. Оръжието в къщи под леглото. Идеален пример...

                Иначе узи съм чувал, че е по-удачно от АК-74 за такива неща. Не съм спец - само казвам кво съм чувал, но имам основания да си вярвам на източниците.

                А за автомата на рамо. Много е интересно като след като си ходил така цял живот и забранят откритото носене на автомати. Почваш да ходиш с едното рамо нагоре леко като квазимодо. Забавно е.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  До: Използване на палка при самозащита

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Израел. На практика цял живот в казармата. Жените и те. Оръжието в къщи под леглото. Идеален пример...

                  Иначе узи съм чувал, че е по-удачно от АК-74 за такива неща. Не съм спец - само казвам кво съм чувал, но имам основания да си вярвам на източниците.

                  А за автомата на рамо. Много е интересно като след като си ходил така цял живот и забранят откритото носене на автомати. Почваш да ходиш с едното рамо нагоре леко като квазимодо. Забавно е.
                  Може ли снимка на АК-74
                  Око за око и светът ще ослепее

                  Коментар


                  • #39
                    До: Използване на палка при самозащита

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Израел. На практика цял живот в казармата. Жените и те. Оръжието в къщи под леглото. Идеален пример...

                    Иначе узи съм чувал, че е по-удачно от АК-74 за такива неща. Не съм спец - само казвам кво съм чувал, но имам основания да си вярвам на източниците.

                    А за автомата на рамо. Много е интересно като след като си ходил така цял живот и забранят откритото носене на автомати. Почваш да ходиш с едното рамо нагоре леко като квазимодо. Забавно е.
                    Израел. И тук скоро ще стане същото. Те си имат араби, ние пък-мангали. Какая разница... За узи и аз съм чувал легенди, но не мога да потвърдя или отрека за нещо, което не познавам. Иначе за американските легенди (М-16, М-4) съм пълен скептик. За рамото....баси, не съм се замислял. Ама не ми личи, щото пък мъкна раница.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Използване на палка при самозащита

                      Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                      Може ли снимка на АК-74
                      http://images.google.bg/images?q=%D0%B0%D0%BA-74&oe=utf-8&rls=org.mozilla:bgfficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&ei=NTa5Ssa9CIGnsAb3qp2zBQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1

                      АКС-74У Този на снимката е даже с НСПУ и ПБС. (нощен оптически мерник и прибор за безшумна стрелба)
                      http://i2.guns.ru/forums/icons/forum...04/1004783.jpg

                      Коментар


                      • #41
                        До: Използване на палка при самозащита

                        Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                        И тук скоро ще стане същото.
                        Не е гот. Вервай ми. Нищо не се решава с пушка на рамо. Знам го.

                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          До: Използване на палка при самозащита

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Не е гот. Вервай ми. Нищо не се решава с пушка на рамо. Знам го.
                          И аз. Обаче някой каза да се разреши автоматичното оръжие. И нали съм зевзек....пък аз със самозащитата нямам проблем. Даже май леко съм се презастраховал. Ама не мога пусто да оставя раницата никъде на съхранение. Питай ме как пазарувам в хипермаркетите, а...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Използване на палка при самозащита

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Най-добре да се разреши автоматичното оръжие. Палки - дрън-дрън.
                            Не е гот. Вервай ми. Нищо не се решава с пушка на рамо. Знам го.



                            е с кое мнение да се съобразяваме
                            Око за око и светът ще ослепее

                            Коментар


                            • #44
                              До: Използване на палка при самозащита

                              Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                              И аз. Обаче някой каза да се разреши автоматичното оръжие. И нали съм зевзек...
                              Така де. И аз съм зевзек.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                До: Използване на палка при самозащита

                                Малко оффтопик: на лошо място по лошо времесе научих да нося велосипедна верига. Спасявала ми е кожата 2-3 пъти. Помага и срещу кучета, до към 40 кила проверено на практика. От доста години обаче не съм пипал такова нещо и сега ако се наложи, може и да успея да разбия собствения си нос.
                                Въпрос към знаещите: това за резервна част ли минава или за хадно оръжие?
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X