Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой с впечатления от размер 275/70R16 на Discovery 1?

    Здравейте, колеги.
    Интересува ме дали някой от вас е слагал и следователно има впечатления от гуми с размер 275/70/R16 на Discovery 1?
    Как се отразява въпросният размер на стабилността, разхода, как го понасят отделните компоненти, подготовка за слагане (рязане на калници/лифт)?
    Наясно съм, че въпросът е много общ и включва доста фактори, затова нека всеки, който има мнение по въпроса, да сподели.
    Искам да подчертая, че темата не е насочена към конкретни модели гуми.
    Интересуват ме мнения как Discovery 1 "понася" посоченият размер.
    Поздрави!
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-18, 15:19.

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      275/70/16 си е 32" размер, има адски много писано. В този размер за предпочитане е 235/85/16 - по-масова, по-евтина, богат избор, по-лесно влиза от широката гума в калниците, и по-добре пасва на умрелия дизел - ако Диското е дизел.

      Коментар


      • От: Някой с впечатления от размер 275/70R16 на Discovery 1?

        Първоначално публикуван от skelton_19 Преглед на мнение
        Здравейте, колеги.
        Интересува ме дали някой от вас е слагал и следователно има впечатления от гуми с размер 275/70/R16 на Discovery 1?
        Как се отразява въпросният размер на стабилността, разхода, как го понасят отделните компоненти, подготовка за слагане (рязане на калници/лифт)?
        Наясно съм, че въпросът е много общ и включва доста фактори, затова нека всеки, който има мнение по въпроса, да сподели.
        Искам да подчертая, че темата не е насочена към конкретни модели гуми.
        Интересуват ме мнения как Discovery 1 "понася" посоченият размер.
        Поздрави!
        Може да понесе, ако смениш раздатката с такава от дифендър, иначе няма да става за път, а само за гората.
        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Да поосвежим малко темата.
          Мисля така предколедно да преобуя Ленд Лорда.
          Чуденката е в две насоки - размер и точния модел.
          Два модела съм селектирал с помощта на колеги: Cooper STT Pro и Cooper ST Maxx.
          Размерите са или 235/85/16 или 265/75/16.
          В момента съм с 265/70/16 и мисля, че мога да вкарам още малко по-голяма гума на 5 годишния ми 2" лифт.
          Дали 235/85/16 няма да дойде възтясна и съответно грозно да стои на колата. От друга страна поне ги има и двата модела в този размер на относително поносима цена около 280 лв.
          265/75/16 - не мога да намеря по сайтовете като размер за тези модели.
          И въобще - това ли е са двата най-подходящи модела за постигане на максимална височина без проблеми с този лифт?
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            Аз съм с 2" лифт и 265/75/16. Преди да сложа фланци ми опираше при пълен десен, след фланците е ясно. Мислех си следващите да са по-тесни, но като видях приятел с тесните гуми как затъва, а аз издрапвам(и двамата сме с еднаква шарка и големина на грайфера, той е малко по-лек)... Определено няма да са по-тесни. Другото което си мисля, че ще се случва е че ще се износват много по-бързо. Дледващата моя чуденка е какви да са... Сега съм с АТ2 но май следващия комплект ще е 16" за МТ + 18" всесезонки някви.

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Това е интересно с "издрапването".. Със същата кола но с малко по тесни гуми ли?
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Основно правило за издрапването е тесни и високи гуми, другото е от шофера.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Това свързано с натиска на по-малка площ ли?
                  Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                  LZ2РSD

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                    Това свързано с натиска на по-малка площ ли?
                    Основно правило на издрапването е че зависи от къде искаш да издрапаш.


                    Ако ше издрапваш от блато или пясъци по добре по широка гума.


                    Ако от кал или дълбок сняг по тясна и висока.


                    От камъни широката е по добра щото е по здрава на срязване.


                    Мене 265/75/16 ме е закарвал навсякъде където съм тръгвал.


                    Стои и много готино на жипа с 3" лифт


                    Тънките гумета ми грознеят доста.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      В калта широката гума има предимство, не затъваш толкова. Та както казаха колегите няма универсална гума, зависи къде искаш да се движиш. 265/75/16 стои много добре, джипа има визия, както се уверих не се окопаваш толкова като с тясната, но си идва тежка за джипката.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X