Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Здравейте колеги,
    Нуждая се от съвет при избор на нови гуми. Гумите които съм намерил са с размер 235/85/16, старите са 225/75/16. разликата в диаметрите е 62 мм. Притеснявам се дали някъде няма да опират
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

  • #2
    6.2 мм предполагам си искал да кажеш

    Коментар


    • #3
      Правилно е казал ! Без окачване ще е трудно , но дори и с такова 2" пак се реже част от предната броня ...

      Коментар


      • #4
        Еее, и аз съм в това положение с мойто Диско, но няма да се съберат без лифт и малко донамеса ... все пак едното си е стандартен размер за Диското а другото е най-популярен за 2" лифт...
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-09-10, 12:42.

        Коментар


        • #5
          До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

          Някой знае ли какъв е стандартният размер за гуми на Disco 300 tdi ?
          Каня се да сменям гуми и съм се спрял на BF Goodrich all terrain но не зная какъв размер да взема
          Намирам противоречиви мнения в нета
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-09-10, 12:42.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #6
            До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Някой знае ли какъв е стандартният размер за гуми на disco 300 tdi ?Каня се да сменям гуми и съм се спрял на BF Goodrich all terrain но не зная какъв размер да взема
            Намирам противоречиви мнения в нета
            205/80/16 или 235/70/16 по книжка.

            Коментар


            • #7
              До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

              Просвет, диаметър и разлики спрямо оригиналните:







              Проблеми и решения при 30" - 31" :






              При 32":





              В момента карам с 265/70/16 и това което пише във втората табличка е абсолютно вярно. С 2" лифт на окачването.

              Ако искаш имам БФГ АТ стандартен размер 235/70/16. На около 2000км са. Да ги спазарим, че са ми малки
              Последно редактирано от Lazar; 07-08-08, 19:04.

              Коментар


              • #8
                До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                Лазаре, колегата Гроба живее на Канарските острови. Трудно ще ги спазарите, че транспорта ще е скъп.
                А аз също съм с 32" гуми на Класика и освен 2" лифт се наложи и рязане отпред. Историята ми я има в темата Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик. Вижте там през какво минах с тия гуми. Колегата Турбозмей също слага големи гуми на неговите Камили и също с лифт и ряза.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                  Офертата е за Барбарон.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                    Ами така е,ако си карате Дефендерче и 35-36 няма да са толкоз проблемите
                    Емил-00356 99872043-Малта
                    Defender-90

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                      Тогава пък ще искам 44'' ....Няма край...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                        Абе и в Диското ще влезат, но трябва да се поразровя наоколо а времето хич не ми достига.
                        Щте опитам все пак.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-09-10, 12:44.
                        Емил-00356 99872043-Малта
                        Defender-90

                        Коментар


                        • #13
                          Благодаря за отговорите момчета
                          Не разбирам защо в търсачката на сайта на Goodrich не намира никакви гуми за диско-1(find by vehicle) а когато търся по размер намира
                          http://www.bfgoodrichtires.com/cutaw...t-a-ko/44.html
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-09-10, 12:45.
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                            Първоначално публикуван от droba
                            Не разбирам защо в търсачката на сайта на Goodrich не намира никакви гуми за диско-1(find by vehicle) а когато търся по размер намира
                            http://www.bfgoodrichtires.com/cutaw...t-a-ko/44.html
                            Остави ги, тия от Гудрич са пълни малоумници.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Остави ги, тия от Гудрич са пълни малоумници.
                              Тва за сайта или производителите на гуми ? Щото ако е второто да се ориентирам към друга марка Четох в някакъв щатски форум за Goodrich all terrain.Много хора ревяха че на гумите които не са произведени в щатите спестявали някакъв слой и след известно(неизвестно)каране им изскачали теловете.От лични впечатления зная че американеца е рядко срещано просто животно и не бива да му се обръща много внимание но все пак ми пуснаха мухата и сега се чудя какво да купувам.За фалшиви гуми ли става въпрос или действително имат производство в третия свят ? По какво се познава дали са фалшиви ? С колко км в час трябва да се движа с диското за да съм сигурен че при сблъсък с група от 20 цигани няма да оцелее нито един ?
                              Последно редактирано от droba; 11-08-08, 11:50.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X