Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

    BF/G АТ ми вдъхва повече доверие и смятам, че е по-добра цялостно...

    Коментар


    • #32
      До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

      Мани, не думай, ако знаеш колко бордюри и камънаци отнесе за година и половина...И близо 50 хил км. Оня ден ги видя, изглеждат почти като нови. Не мога да повярвам. Е*ати гумата.

      Коментар


      • #33
        До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
        Ама после като закъсаш, нали нЕма да плачеш Или ти само по асвалта?
        По асфалт и много лек офроуд .

        Коментар


        • #34
          До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

          Първоначално публикуван от bigcat Преглед на мнение
          Аз съм се спрял на тези http://cgi.ebay.co.uk/2-NEW-4X4-TYRE...d=p3286.c0.m14
          Някой ползвал ли ги е да каже мнение.Благодаря предварително.
          Колега,
          Тези ги слагат на TLC 120 стандартни, Мойто беше с такива, за сняг не стават, за кал да не говорим. Това е чиста гума за асфалт и то през лятото. Става за офроуд когато е сухо и няма големи наклони.
          Зависи за какво ще ги ползваш, ако е смесено се ориентирай към Гудрич АТ.
          Поздрави
          Иво
          Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

          Коментар


          • #35
            До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

            И да повторя от една друга дискусия, че ако не ти се дават много парички за BFG AT може да си вземеш General Grabber AT2 за около 170 лв бройката. Грайфера е подобен, като на BGF AT и няколко човека от форума пишат, че са доволни от тези гуми /ресурс при смесено каране поне 50 000 км /. Аз лично на 90 процента ще вземам такива след някой друг ден. Внася ги Медина мед. Виж темата на prado "Избор и сравнения на АТ гуми".

            Другите, за които се стигна до извода, че са с добро съотношение цена-качество са Йокохама Геолендър, за които добрите цени с в Диана. Имаше и още някои компромисни, но ако искаш виж темата, която повтарям е за АТ гуми.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • #36
              До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
              И да повторя от една друга дискусия, че ако не ти се дават много парички за BFG AT може да си вземеш General Grabber AT2 за около 170 лв бройката. Грайфера е подобен, като на BGF AT и няколко човека от форума пишат, че са доволни от тези гуми /ресурс при смесено каране поне 50 000 км /. Аз лично на 90 процента ще вземам такива след някой друг ден. Внася ги Медина мед. Виж темата на prado "Избор и сравнения на АТ гуми".

              Другите, за които се стигна до извода, че са с добро съотношение цена-качество са Йокохама Геолендър, за които добрите цени с в Диана. Имаше и още някои компромисни, но ако искаш виж темата, която повтарям е за АТ гуми.
              Благодаря.Ще я погледна.

              Коментар


              • #37
                До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                Вярно, че BFG A/T са най-добрите гуми за смесено каране, но за парите които трябва да дадеш за тях, аз си купих нови Lassa Competus +един комплект джанти + 4 кобри втора употреба. Сега на сухо карам Lassa-ta, капне ли дъжд, за 30 мин ги сменям с калните гуми. Ако мислиш да караш offroad през есента и зимата, BFG A/T ще те изоставят в калта, докато с калните много рядко ми се налага да включвам блокажа.
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • #38
                  До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                  Вчера гледах гуми в Пловдив за моята камила
                  размер 235/70/16 BFG AT - от 248 до 260 лв. бр., Grabber AT2 - 210 лв. бр., Lassa Competus - 234 лв. бр. и едно зимно предложение KUMHO KC 11 - 195 лв. на размер 205/80/16
                  За BFG отзивите във форума са много добри, но мен конкретно ма интересува поведение на заледено и утъпкан сняг (конкретно на Диското), че не мога да си позмоля един комплект АТ и един зимни, иначе Кumho - то изглежда много добре, има доста широки основни канали, ще може да драпа и в неутъкан сняг.
                  Иначе съм се ориентирал към Генерала, но кога ще ги купя още не знам.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #39
                    До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                    Аз купим моята Lassa за 160 лв/бр, 205/80/16, добре се държат на утъпкан сняг и заледено, на неутъпкан сняг бързо се замазват. Като цяло за тези пари гумата е доста добра, но не става за кал и неутъпкан сняг.
                    Discovery I, 300 TDI

                    Коментар


                    • #40
                      До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                      Мани, не думай, ако знаеш колко бордюри и камънаци отнесе за година и половина...И близо 50 хил км. Оня ден ги видя, изглеждат почти като нови. Не мога да повярвам. Е*ати гумата.
                      Мани, ама аз успях да се уредя с пирон (или беше някакво парче пироноподобна тел) в борда и съотвенто взе да издиша. Щото съм идиот, нямах и начин да я сменя или дори донапомпвам . Та навих един болт да държи нещо и около 15-20 километра офроуд по силно разчупен терен, на 0.2 атмосфери, включително законтрания на борда и опиране на джанта по каманаци, плюс още 2-3 км по асвалт... После само един фитил, донапомпване и 150 км по шосета и магистралата и нищо й няма, нито се отлепи от джантата, нито се изкриви, нито се напука, нито дори се разбалансира Малко гуми биха го понесли
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                        Аз имам ласа на MR2ката и са отфрат, никога не бих сложил, но така я купих...

                        Коментар


                        • #42
                          Няма да има проблем с опирането.Слагай ги !

                          Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
                          Аз в неделя си извадих от задната гума (BFG MT) един пирон от онези, дето коват подковите с тях

                          Ето го резултата - гумата не издиша...
                          И аз извадих един вин беше се забил по-подобен начин, само че по-хоризонтално и не издиша, но тъй като ми падна една от тежестите на баланса ще ги накарам да я проверят, че да не стане беля.

                          Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                          Еми, видяло Диското, че подковават вола, и то вдигнало крак.

                          И аз съм с Федима. Пълно копие на Yokohama Geolander M/T. Много агресивна и мека гума. За балансиране на всичките гуми отиде към кило, кило и малко олово, но при 100-120 км/ч гумите се държат стабилно. Шум има, но това е неизбежно.
                          Единична цена: 168лв. с ДДС.
                          Нали не по кило на гума ?!? На Goodyear MT/R общо за баланс отидоха около 500-600 гр. тежести. При скорости до 130 км/ч не трепва, но по принцип са много шумни.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-09-10, 13:00.
                          Range Rover Sport 2.7

                          Коментар


                          • #43
                            До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                            Първоначално публикуван от bigcat Преглед на мнение
                            Благодаря.Ще я погледна.
                            И за да съм напълно коректен днес установих, че и Диана внася Генерал, освен Медина Мед /сигурно има и други, но подозирам, че в една от двете фирми ще е най-добра цената/. Аз тия дни мисля да проверя къде е по-добра цената, но ако някой знае да казва. За BFG AT, както писахме и в другата тема добри цена дава и Райчев.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • #44
                              До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                              Аз си взех Федима (регенерат) 235/70 R 16 като шарката прилича на шарката на BF Goodrich A/T. За мен цената беше определяща, за 875 лв си взех 5. Допълнително платих 65 лв за монтаж. Карам ги от месец два и не мога нито да ги хваля нито да се оплача от тях.
                              http://www.irlandetza.com
                              Forever is our today
                              http://www.lre-bulgaria.org
                              мотора на аватара е на Gorgio

                              Коментар


                              • #45
                                До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                                Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                                Мани, ама аз успях да се уредя с пирон (или беше някакво парче пироноподобна тел) в борда...
                                Аз в неделя си извадих от задната гума (BFG MT) един пирон от онези, дето коват подковите с тях

                                Ето го резултата - гумата не издиша...
                                Прикачени файлове
                                A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X