Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

    Както и да е вече ги смених Четири гуми BF Goodrich all terrain 235\70\16 - 620 евро с монтажа,реглажа и баланса.Май в БГ излиза по ефтино .
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #17
      До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
      Тва за сайта или производителите на гуми ? Щото ако е второто да се ориентирам към друга марка Четох в някакъв щатски форум за Goodrich all terrain.Много хора ревяха че на гумите които не са произведени в щатите спестявали някакъв слой и след известно(неизвестно)каране им изскачали теловете.От лични впечатления зная че американеца е рядко срещано просто животно и не бива да му се обръща много внимание но все пак ми пуснаха мухата и сега се чудя какво да купувам.За фалшиви гуми ли става въпрос или действително имат производство в третия свят ? По какво се познава дали са фалшиви ? С колко км в час трябва да се движа с диското за да съм сигурен че при сблъсък с група от 20 цигани няма да оцелее нито един ?
      Нали и аз това казвам. Американците са толкова прости, че дори не са чували за Дискавъри.
      Съмнявам се че ще намериш Гудрич А/Т който не е произведен в щатите.

      Коментар


      • #18
        До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
        ..Четири гуми BF Goodrich all terrain 235\70\16 - 620 евро с монтажа,реглажа и баланса..
        Миналата година ми излязоха по 248лв бройката...
        Последно редактирано от Lazar; 16-08-08, 17:06.

        Коментар


        • #19
          Гуми за диско 1

          Здравейте колеги, моля за малко помощ!
          Става въпрос за следното:както вече разбрахте съм горд собственик на Диско 1, и молбата ми е следната.Карам го в града и на полето и гората поради факта ,че съм ловец какви гуми да му сложа за да мога да го карам в гората, тоест в кал и сняг и на асвалт нещо комбо би трябвало да бъде.Има ли такива гуми и от къде мога да си ги набавя, разбира се на прилична цена? Все пак сме в криза.

          .... моля, използвайте така наречената "търсачка", и ще намерите (почти) верния отговор.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-08-09, 20:35.

          Коментар


          • #20
            До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

            Здравейте, имам Диско 1 и трябва да си сменя летните гуми със зимни... рано или късно. В момента съм с 205 R 16 COBRA NT, които се представят доста добре за лятото, но все пак зимно време няма да вършат работа. Дали размери като 215/65 R 16 , 225/75- 16 или 235/70 R 16 са подходящи ? Искам да запазя досегашната височина и в същото време гумите да не опират никъде . Джипката е с оригинално окачване и няма лифт. Благодаря предварително.

            Коментар


            • #21
              До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

              Карал съм с 225/75/16 и са тамън, за другите не мога да кажа от опит...

              Коментар


              • #22
                До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                235/70 R 16 и 205 80 16 са гумите, дадени по книжка.

                Коментар


                • #23
                  До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                  Както е казал Вельо 235/70 R 16 и 205 R 16 са оригиналните размери, така че с тях няма проблем.

                  225/75 R 16 е с няма и половин сантиметър по-голям радиус, при това по-тясна от 235, така че няма да има никакви проблеми, особено, ако е зимна шарка, а не за кал.

                  215/65 R 16 ще му малеят и то много.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                    Благодаря много за отговорите , колеги. Най- вероятно ще се спра на 235/70 R 16 BF Goodrich A/T .

                    Коментар


                    • #25
                      До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                      Аз съм се спрял на тези http://cgi.ebay.co.uk/2-NEW-4X4-TYRE...d=p3286.c0.m14
                      Някой ползвал ли ги е да каже мнение.Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                        Първоначално публикуван от bigcat
                        Дебела ли е цената?На мене ми се вижда нормална.
                        Не съм спец по гумите, но за около 300 лв /ако уредиш някви отстъпки, даже по-малко/ може да се вземе BFG AT, което е класика и кара над 70 000 км. нормално каране. Тия с кво да са толкова по-хубави и на цена над 300 лв ? Да не забравяме, че са в Ингилизка околия и ще трябва и доставка. Ако пък и ти си някъде сред мъглата и дъжда за мен цените на BFG AT в Падок са добри и можеш да си вземеш от там.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • #27
                          До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                          Първоначално публикуван от bigcat
                          Дебела ли е цената?На мене ми се вижда нормална.
                          Нормална,нормална колко да е нармална, открий разликата сам.
                          Прикачени файлове
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                            Не се занимавай с глупости. Гледам , че си от Сф, та що не идеш в Дианата на Симеоново или на Ботевградско. Имат много и различни гуми в наличност, при това на прилични цени, в които влиза и монтажа и баланса

                            Коментар


                            • #29
                              До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                              М-дааа.Май тук са на същата цена.Само да ги има в наличност и са мой

                              Коментар


                              • #30
                                До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                                Ама после като закъсаш, нали нЕма да плачеш Или ти само по асвалта?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X