Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Аа лично нямам впечатления, че зимните умират при толкова малко сняг 25-30 см. На другият ни СУВ, Кия Соренто, сме с Dunlop Grandtrek SJ6 и е вървял без проблеми и при по-голям сняг. Преди да сложа Дуратраците, карах с едни супер неизвестни за БГ гуми (просто ми попаднаха нови за без пари) - Hercules All Trac A/T, които се държаха доста добре зимата, но на дори и малко калчица се предаваха. Като цяло съм доволен от Дуратраците, защото за моето ползване са перфектни (лов през лято и зиме, оф-разходки с леки забежки, асфалт, универсалност). Единствено наистина, спирам доста предпазливо с тях през зимата и внимавам да не боцна страничния борд, понеже е доста мек. Като цяло АТ-тата са къде-къде по-добри от калните гуми зимата (опит след реално преживян зимен ужас с BF Goodrich KM2). Чак се чудя на други хора как карат с тях през зимата, то си е самоубийство!
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      Спирането си е като на всяко камионче 2т, натиснеш ли спирачките, става лошо.
      Научи се да караш с моторна спирачка и си ти. Аз си карам целогодишно с гудрич АТ и съм много доволен. Не че тука има много сняг, но си минава. Е, понякога си трябва лопата.
      Блокажа трябва да се научиш кога се включва. Не е винаги, когато си извън пътя, само когато има опасност от пробуксуване и то ако не завиваш. Но това се научава само с опит, с писания не става.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9086 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5540198

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
        ... Като цяло АТ-тата са къде-къде по-добри от калните гуми зимата (опит след реално преживян зимен ужас с BF Goodrich KM2). Чак се чудя на други хора как карат с тях през зимата, то си е самоубийство!
        Аз никак не бих бил толкова категоричен. Независимо дали BFG AT-то е европейско или щатско изпълнение, първата зима е много прилична, след което ако е карана и през лятото, втората зима не знам точно с какво е "къде къде по-" от една МТ гума. Горейки за американски гуми, съм имал удоволствието да карам интерко trxus мт през зимата, мога да кажа , че го предпочитам пред което и да е ат (като говорим за джип).

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
          Аа лично нямам впечатления, че зимните умират при толкова малко сняг 25-30 см. На другият ни СУВ, Кия Соренто, сме с Dunlop Grandtrek SJ6 и е вървял без проблеми и при по-голям сняг. ...
          Ей, тия сантиметри за нищо ги нямате! Като ви слуша човек как сте били снегоринали без проблеми при 30-40-50 см сняг и почва да се чуди за какво изобщо ги чистят тия пътища и като как така подготвени джипове с 33-ки, твърди блокажи и т.н. са изминавали едва 12 км за 12 часа и то с нееднократно използване на всевъзможни помощни средства в някакви си 40-на см сняг ...

          ОК, пресен пухкав сняг може да се размята без особени проблеми и при подобни дебелини, ама ще ми е много интересно да ви погледам как вървите без проблеми през 40 санта стар сняг ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Аз никак не бих бил толкова категоричен. Независимо дали BFG AT-то е европейско или щатско изпълнение, първата зима е много прилична, след което ако е карана и през лятото, втората зима не знам точно с какво е "къде къде по-" от една МТ гума. Горейки за американски гуми, съм имал удоволствието да карам интерко trxus мт през зимата, мога да кажа , че го предпочитам пред което и да е ат (като говорим за джип).
            Да Яро, може би си прав, че не е редно да съм толкова категоричен, все пак съм карал само 2 вида АТ, един КМ2 и всичките те са били нови. Възможно е да има кални гуми, които са добри и зимата. Но след тази пързалка с КМ2-то не искам и да пробвам повече кална гума на сняг.
            LR Disco II 99 - TD5
            www.lre-bulgaria.org

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Ей, тия сантиметри за нищо ги нямате! Като ви слуша човек как сте били снегоринали без проблеми при 30-40-50 см сняг и почва да се чуди за какво изобщо ги чистят тия пътища и като как така подготвени джипове с 33-ки, твърди блокажи и т.н. са изминавали едва 12 км за 12 часа и то с нееднократно използване на всевъзможни помощни средства в някакви си 40-на см сняг ...

              ОК, пресен пухкав сняг може да се размята без особени проблеми и при подобни дебелини, ама ще ми е много интересно да ви погледам как вървите без проблеми през 40 санта стар сняг ...
              Е все пак говорим за сняг под който не е кал а асфалт. А и 30 см са си 30 см, в момента тук е
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002.jpg
Прегледи:1
Размер:49.4 КБ
ID:5540218
              Вярно, че има разлика от нов и стар сняг, просто това са ми впечатленията и то реалните. Зимната гума си е зимна според мен. С нея мачкаш а с калната копаеш.

              Е зимата дойде и започнахме да си мерим ......, зимните гумите, блокажите и други там работи!
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-11-13, 14:24.
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Айде и аз да се намеся.За зимата няма по-добра гума от зимната-за пътя и за извън пътя.Разликата е в комплект вериги в багажника и подходящ крик за лесно слагане преди излизане от пътя.Пробвано-многократно,включително и в зверски състезателни условия.Работи и е безпогрешно и е най доброто съчетание между-1.Безопасност,2.Проходимост,3.Бюджет,4.Комфорт

                ПС:За тези,които ме познават и ще ме атакуват-аз цяла зима карам с бутонки,ама аз използвам джипа на шосе само за да стигна до черното.
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                  Добро утро,
                  С повечето от Вас не се познавам лично, но тази зима ще ми е първата с джипката. Снощи реших да тествам джипа сравнение с предишния ми автомобил. Чесно казано не съм впечатлен, но сигурно е заради гумите. Тръгнах към Алеко, но по едно време реших да хвана туристическата пътека към Черни връх. Покатерих си се нагоре, няма проблем. Поднасяше наляво-надясно, но поносимо. Пуснах блокажа на бързи и се укроти. На спускане беше по-интересното. Това камионче няма спиране. Как карате в зимно време по заснежен път ми е интересно? С какви гуми сте? От Алеко до Драгалевци(целият път беше в сняг[основата беше мокър сняг]) повече от 30 не посмях да карам. Джипката едвам влиза в пътя при завой, а да не говорим ако се пипнат спирачките. Исках да хвана отбивката за лалето(пропуснах я-спрях 500м след нея) после исках за драгалевския манастир - и нея пропуснах. Гумите са BF Goodrich AT(на 2г). Сравнено със Субаруто(с гуудрич winter G) няма нищо общо. Този Ал терен и на кал не съм впечатлен от него -> като шейна е на спускането. Даже кадета ми преди години с най-евтина дебика беше по-добре.

                  П.П. Предполагам ако си набавя истински зимни гуми няма да имам проблемите.
                  (Мод: без връзки към търговски сайтове) Какво мислите по въпроса?
                  Колегите вече са ти отговорили , но и аз да допълня . Разочарованието идва от митологизирането на джипките . Щом е джип, включваш блокажите и елиминираш физиката.Да,ама не. . Още не е измислено такова возило ,а и такива гуми(без да броим тези със шиповете) . Да,със зимни е няколко идеи по-добре . Това за субарото също е леко субективно-щом е субаро,стои залепено за пътя при всякакви условия ...Миналата Коледа тръгнахме с един колега за яз.Широка Поляна .Той с чисто нов Форестър , аз със Диското. И двамата с чисто нови пресни зимни гуми -Горския с Vredestein , аз с Bridgestone . Той водеше . Задницата му играеше като на циганин мечката . Диското също. С включен терен респонс в режим ,,сняг'' . Така че само умната .

                  П.П. Написаното в никакъв случай да не се тълкува, че е може да се кара с каквито и да е там галоши .
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    .... Така че само умната .

                    П.П. Написаното в никакъв случай да не се тълкува, че е може да се кара с каквито и да е там галоши .
                    Тайната е в подчертаното, според мен.

                    Относно втората част от цитата, (извини ме че цитирам избирателно) то дали може не знам, ма аз от години само това правя. Няма да се впускам в подробности какви са причините да го правя, но преди да седна на Диското единствените нови зимни гуми, които съм си купил, бяха матадори, 15 цола, монтирани преди петнадесетина години на водещия заден мост на една омега - комби, прост дизел. Е, наистина вървях като танк с тях.
                    Почти нямам безавтомобилен ден през зимата и нямам произшествие по моя вина от поне 25 години. Естествено, че и късметът ми е помогнал, но ако човек спазва подчертаното с ясното съзнание какво му е дереджето и какво може той и до колко може да разчита на автомобила, то ще кара точно толкова безопасно, колкото се караше някога с москалите, ладите и зазките, когато още имаше само гуми с грайфер и такива без. Е, вярно - малко по-бавно от желаното, но ако изнервените "пилоти" са възможни за преглъщане, то не е толкова страшно

                    Диското е тежко, дори лятото спира трудно пък какво остава зимата в поледицата. Няколко години го карам с бриджстоун, реколта 2005, м+с - разбирай летни,, изтрити до маркера. Не е да не съм брал ядове зимата, но са си били за моя сметка и други ощетени няма. Тая зима съм със чисто зимни, набор 2012, но за сега продължавам да карам все едно съм със старите. Сиреч - умната, нали.

                    Коментар


                    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Аз никак не бих бил толкова категоричен. Независимо дали BFG AT-то е европейско или щатско изпълнение, първата зима е много прилична, след което ако е карана и през лятото, втората зима не знам точно с какво е "къде къде по-" от една МТ гума. Горейки за американски гуми, съм имал удоволствието да карам интерко trxus мт през зимата, мога да кажа , че го предпочитам пред което и да е ат (като говорим за джип).
                      Моя SuperSwamper навремето също се представяше доста прилично на сняг. Изобщо, ако трябва да правя класация на всичко, което съм карал на джипка през зимата, тя ще изглежда горе-долу така:

                      1. Interco SuperSwamper TSL
                      2. Insa Turbo Tracktion Track - изненадващо за регенерат
                      3. Toyo Open Country AT - които карам в момента и Bridgestone AT 694, които карах миналата зима
                      4. BFG AT
                      5. GoodYear AT/R
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        Колеги аз изчетох цялата тема и какво да ви кажа пообърках се ,вярно е че съм нов в това с джиповете но и аз имам своите виждания които искам да споделя.Първото с размера на гумите много се изписа но никой не каза че височината на гумата и ширината имат една еквиваленсия например 205 80 16 е еквивалентна на 235 70 16.От там на татък работите стават сложни тук при нас поне с гума различна от тази която ти посочва производитела на автомобила не може да се мине на преглед в никоя страна от Европейският Съюз.Знам че в Бг всеки си прави каквото му е кеф но това май трябва да го имаме в предвид.Сега за гумите височината на гумите не е като при автомобилите а малко по различно тя е процент от ширината ,за това има проблеми когато сложиш гуми не отговарящи на размера .На пример гума 235 85 16 е в пъти по висока защото са 85 процента от ширината на гумата а не 8,5 сантиметра височина измерете го и ще видите .За това и казах в началото за еквиваленсията на гумите .Аз съм се спрял или на 225 75 на 16 или 235 70 на 16 които в същност са еквивалентни н 205 80 16.
                        Дано да ме разбирате.

                        Сега за марките като гледам коментарите и в БГ предпочитате това което се кара и тук в Испания моята дилема е между няколко марки ,като аз искам нещо по агресивно в сучея говорим за „ Гудияр Дуратрак,БФ/к2,ѝокохама геоландер,или като краен случей са испанските Федима регенерат които гледам са доста исползваеми.Не знам дали има смисъл тогава да повдигам джипката с 5см не се ли обезсмисля ако само сложа гуми и едни добри амортисьори.Моля дайте менения.
                        За зимата си оставам с 205 80 16 на Ханкоок.Предпочитам по тънка но висока гума поне за зимата.
                        Последно редактирано от pepimotos; 01-12-13, 23:06.
                        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                          Не знам дали има смисъл тогава да повдигам джипката с 5см не се ли обезсмисля ако само сложа гуми и едни добри амортисьори.Моля дайте менения.
                          За зимата си оставам с 205 80 16 на Ханкоок.Предпочитам по тънка но висока гума поне за зимата.
                          Ако няма да променяш размера на гумите (в смисъл диаметъра им) смисъл от лифт няма. По-добре в тоя случай инвестирай спестеното от лифта и големите гуми в Ашкрофтски артикули (полуоски и блокажи).
                          То хубаво, че нямало да те пуснат на преглед с големите гуми, ама при вас има бая фирми дето се занимават с надджипване и тия возила после не се движат само по къра - явно си има начин и за това.
                          п.п.Мисля, че няма човек във форума, който да не знае, че второто число в европейското означение на гумите е % от широчината

                          п.п.п. Хвърли един поглед тука: http://full4x4.es/epages/ea8629.sf/e...Homologaciones
                          Последно редактирано от stargazer; 01-12-13, 23:13.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            Така е прав си тук има много магазини за донагласяне НО има една малка подробност всичко по колата трябва да е омологализирано демек разрешено.Прави се проект на всеки един автомобил който струва около 450 евро които пари са хвърлени според мен на вятъра за една хартийка.Ако имаш този документ после всяка една част трябва да притежава сертификат за годност и омологализация.За това и казах че с гуми 235 75 16 не можеш да минеш на преглед трябав да сложиш който пише по талон и става, после пак можеш да си върнеш големите гуми след като минеш технически преглед.Не можеш да минеш нито с по високи пружини,нито с по големи гуми ,нито със транични стипенки ,нито с предна решетка ,нито с малки халогени като часовници дори,нито с рязана броня и какви ли още не дивотии.Аз с моя трябва да мина април месец на преглед и за това за сега ще го оставя както си е в оригинален вид после го подготвям за БГ защото искам там да го карам не тук ,тук вече и колелета не можеш да караш по ,,къра"".
                            Та да си дойдем на думата за гумите споделете мнение за марките които посочих ако можете.Много ми хареса и това Toyo което колегата е монтирал в по предните теми.
                            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                            Коментар


                            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                              ......... Много ми хареса и това Toyo което колегата е монтирал в по предните теми.
                              Ако говориш за мен, аз съм много доволен от гумата.
                              Честно казано не очаквах да е толкова тиха, шнорхела и багажника шумят повече.
                              Сравни си цените, тук и там, и си прецени от къде ще пазаруваш!

                              п.п. .... няма ли да има снимки най-накрая на машината?
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Аз затова го пуснах тоя линк горе - честно казано, според това, което пише там, при вас цените за хомологация са смешно ниски, в сравнение с тия в Италия и Германия. А тука това е невъзможно и по тая причина и контрола е през пръсти. Ако утре някой ми предложи хомологация на моя кошник на такива цени в България веднага отивам, нищо, че на пункта за ГТП никой не ме пита за това.

                                За гумите - зависи от много неща - за какво ще ги ползваш, колко често си склонен да ги сменяш и на каква цена... Универсална гума няма, каквото и да ти говорят.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X