Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ерекцията при водолазите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ерекцията при водолазите

    Би могло да се намери обяснение, но не съм сигурен. Хипоксията е един от силните стимули за получаване на ерекция. Много хора са намерили смъртта си в търсене на удоволствието по този начин - ,,еротична асфиксия". Все си мисля, че при водолазите газовата смес е достатъчно богата на кислород обаче...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #17
      До: Ерекцията при водолазите

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Би могло да се намери обяснение, но не съм сигурен. Хипоксията е един от силните стимули за получаване на ерекция. Много хора са намерили смъртта си в търсене на удоволствието по този начин - ,,еротична асфиксия". Все си мисля, че при водолазите газовата смес е достатъчно богата на кислород обаче...
      До -40м се използва въздух в шишетата.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #18
        До: Водолазни преживявания

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Сам си противоречиш. Обявяваш ме за "стаен водолаз" от библиотеката.
        Същевременно и пропуски ми вменяваш, при полужение, че не съм и се напъвал да давам като теб компетентно мнение.
        Какво става?
        Нещо съм те жегнал на тема "Самотните занимания на еректиралия водолаз" ли? Извинявай!
        Просто кажи според теб кое е по важно? Опита и практиката под вода или теоретизирането и буквоедството.
        В ерата на интернет не можеш да зададеш теоретичен въпрос на който да не получиш отговор.
        Защо препълни темата с преживявания?
        Всъщност ти препоръчвам отново и по-внимателно да прочетеш какво съм писал!
        г-н ПАУНОФФ!
        Прочетох всичко което си написал преди да напиша поста си.
        Сега по ред.
        1.Смятам, че опита и практиката са по-важни във всичко. Но не искам да умаловажавам ролята на теорията. Ако такава има тя задължително трябва да бъде подробно изучена, изкоментирана, отсята и трайно запомнена. Ако такава липсва се тръгва по метода на пробите и грешките, т.е. по трудния и не винаги успешен(здравословен) начин.
        2. Като млад водолаз аз наблягам за сега именно на теорията. Опита ще дойде във времето с практиката. Затова задавам въпроси на които не мога да намеря отговор и които ме вълнуват. Такъв ми беше въпроса за ерекцията.
        3. В ерата на интернет можеш спокойно да прочетеш без да се напъваш механизмите на ерекцията и други термини от физиологията на човека, без да "гръмнеш". Гърменето на водолази го има само по филмите и в твоите фантази. В същото време азотния оксид в кръвта не е моя измислица, но му отдават нужното влияние едва през 1992г.
        4. Изказал си мнение по отношение на военните водолази на милата ни родина именно по твоя метод " чул, не видял и не разбрал". Два независими източника ти го написаха в прав текст. Сигурно причината е пак много филми или "рибарско-водолазни" раздумки на по чашка.
        5. Под "стайни водолази" има предвид теб и мен, защото примерно nekromat-a за който си използвал това нарицателно има повече опит от теб, мен и някои други взети заедно.
        6. Въпроса за ерекцията и опасностите които тя може да предизвика под вода ясно са обяснени от Скитника и Некроманта с примера им за травмата и турникета. На теб ти беше само смешно, вероятно по същата причина на която и на мен ми беше - а именно незнание. Няма страшно всички се учим.
        7. И последно благодаря на любезния Модератора за това че така неумело оряза темата, така че един нов читател и любознателен водолаз, включил се сега в момента, не би могъл да разбере за какво иде реч. Поне можеше да се напише от къде произхожда настоящата тема.
        Последно редактирано от братчеда; 17-09-09, 21:20.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #19
          До: Ерекцията при водолазите

          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
          Само за протокола: Ерекцията е функция на местно отделения азотен оксид в тъканите на половия член.
          Как го каза за протокола? Оксид?

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          ...
          Доста неграмотност.
          За стайните водолази и библиотеките са място за гмуркане.
          Доста точно казано и ти отново погрешно реши, че наричам някой конкретно. Чети и не изопачавай.
          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
          Прочетох всичко което си написал преди да напиша поста си.
          ...
          3. В ерата на интернет можеш спокойно да прочетеш без да се напъваш механизмите на ерекцията и други термини от физиологията на човека, без да "гръмнеш". Гърменето на водолази го има само по филмите и в твоите фантази. В същото време азотния оксид в кръвта не е моя измислица, но му отдават нужното влияние едва през 1992г.
          4. Изказал си мнение по отношение на военните водолази на милата ни родина именно по твоя метод " чул, не видял и не разбрал". Два независими източника ти го написаха в прав текст. Сигурно причината е пак много филми или "рибарско-водолазни" раздумки на по чашка.
          5. Под "стайни водолази" има предвид теб и мен, защото примерно nekromat-a за който си използвал това нарицателно има повече опит от теб, мен и някои други взети заедно.
          6. Въпроса за ерекцията и опасностите които тя може да предизвика под вода ясно са обяснени от Скитника и Некроманта с примера им за травмата и турникета. На теб ти беше само смешно, вероятно по същата причина на която и на мен ми беше - а именно незнание. Няма страшно всички се учим.
          ....
          Наистина ме смайва наглоста ти с която изопачаваш контекста.

          За военните водолази.
          Проверих и наистина сега имат добро и съвременно оборудване. Моята информация просто датира от времето на първият ми квалификационен курс през 1996-та. Имах приятел, който работеше тогава водолаз в Базата, Росен се казва. Не съм се интересувал за нововъведенията на натовската ни армия.
          Дума не съм и обелил повече за това. Но ти не се посвени да го използваш, да го навираш в очите на четящите.
          Според мен нещо си се издразнил за реакцията ми по отношение на постовете за ерекцията. Ами смешно си беше .
          И какво се получи, вече си напълно теоретично компетентен поне по една тема.
          Сега да се упражняваш. За опит.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #20
            До: Ерекцията при водолазите

            Оксид или окис са две еднакви понятия. Едното използвано от по старата генерация химици, а другото от по-модерните съвременни такива. Нещо против твърдението ми, че и химията не ти е силна черта?

            Изопачил съм - добре. Поясни ако обичаш какво си искал да кажеш и кого си визирал, за да не те разбират погрешно, поне можеш да го направиш грамотно на книжовен български език. Благодаря!

            Постовете за ерекцията са смешни за такива като теб и мен, които не знаят отговора, но аз поне искам да попълнят знанията си. Както се оказа въпроса не е толкова смешен, а дори опасен и доста хора не могат да дадат правилен отговор. В крайна сметка информацията която получих ми бе много полезна предполам и на други като мен.

            Не виждам защо се впрягаш толкова. Казваш че не знаеш или си замълчаваш. Не е срамно обаче да попиташ и да научиш, нали? Освен за хора със синдрома на "великия водолаз".
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • #21
              До: Ерекцията при водолазите

              Здравейте г-н Тенев, съжалявам, че нямам нужното интелектуално ниво и езикова култура за да четете мненията ми с удоволствие и специално заради вас съм инсталирал нужната коригираща програма на моя компютър. Че правописа ми е слабо място и сам си го знам, но темата по която пиша е водолазна и мисля, че правописа е най-малкия проблем. По същество, мисля, че всяка тема която касае здравето на хората, особено на водолазите не може да се изчерпи с кратки постове. Като питаш ще ти бъде отговорено, усложнението се нарича „артериална емболия”. Като имаш джокер можеш да отидеш до библиотеката и да прочетеш за какво става дума, ако имаше и най-ниско водолазно ниво щеше да го знаеш. Предполагам, щеше да знаеш, че до 40 метра се слиза и с газова смес със съответното парциално налягане на участващия в нея кислород и не е задължително това да е въздух (въздух наричаме газова смес с 21% О2 и 79% N2). Вече се слиза и на по дълбоко от 40 метра, предмета се натича Technical Diving, само за информация .
              Нов съм в този форум и не зная кое се толерира и кое не. Мисля, че е по добре да има хора които се изказват неграмотно но постовете им съдържат полезна, вярна информация от колкото изказвания и определения като твоите, неподкрепени с аргументи.
              „В този форум не се толерират подигравките с книжовния български език.
              Както и опитите някой безотговорно да се изказва, като единствена и крайна инстанция. ” , били аргументирал определението „безотговорно”.
              „Поста ти е еталон за "нещо съм чул, ама не-до разбрал... ама знам щот съм чул". ” – би ли аргументирал и това мнение.
              „Просто кажи според теб кое е по важно? Опита и практиката под вода или теоретизирането и буквоедството.” – аз ще ти кажа, опит и практика подкрепени със знания, защото гмуркането не е само пускане на мехурчета и плуване с плавниците , а знанията се придобиват като се чете литература .
              „Проверих и наистина сега имат добро и съвременно оборудване. Моята информация просто датира от времето на първият ми квалификационен курс през 1996-та. Имах приятел, който работеше тогава водолаз в Базата, Росен се казва.” Ей това по скоро звучи като „нещо съм чул, ама не-до разбрал... ама знам щот съм чул”.
              За протокола, не знам за теб, но аз знам какво е да се работи при 4 C, в нула видимост но с подходящата екипировка обаче.
              „За стайните водолази и библиотеките са място за гмуркане.” Това и аз не го разбрах, ако искаш да ми намекнеш нещо, то е по добре да знаеш, че за седмица правя повече часове под водата от колкото ти можеш да направиш за година, в този ред на мисли правописа ми на български е най-малкия ми проблем.
              „Много си щракал по клавишите и нищо обаче не се разбира.” И пак щраках много, но ако в този или предишния ми пост, нещо не ти е ясно питай и ще ти обясня. Ако нещо друго не ти е ясно, пак питай за да ти бъде обяснено, ще се постарая да пиша грамотно и да слагам запетайките където трябва .
              Дядо Владо, както се разбра вече аз съм прост и неграмотен, би ли ми обяснил как се променя кръвното налягане с промяната на дълбочината?
              Хипоксията освен всичко е и едно от усложненията което можем да получим по време на престоя си под водата при свободно гмуркане или водолазене.
              Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

              Коментар


              • #22
                До: Ерекцията при водолазите

                Бих искал да променим тона в тази дискусия.
                Ясно е, че водолазите в този форум сме много, но тези които са професионалисти са едва няколко.
                Радостно е, че в темата участват Skitnik, Nekromant и gorda, които очевидно с това "си вадят хляба".
                В този смисъл подмятанията между Пламен Тенев и Paunoff са неуместни и не са по темата.
                За да съм по темата бих искал да отговоря както мога на няколко глупави въпроса, които предизвиква вече неясната дискусия превърнала се в караница.

                1.Добре де, в крайна сметка мога ли да получа ерекция под вода?

                Най-вероятно няма да я получите защото:
                - температурата на водата е по-ниска от тази на вашето тяло, понякога много по-ниска ...
                - при увеличаване на налягането на околната среда човешкият организъм успява да концентрира кръвта в гръдния кош
                за да запази вътрешните органи и улесни дишането, което пък съответно "обезкървява" крайниците...
                - в тази неестествена за нашия организъм "враждебна" среда, той не е склонен да се подготви за възпроизводство

                2. И все пак - ако я получа, трябва ли да се притеснявам ?

                Ами -не. Ако сте физически здрав индивид няма от какво да се притеснявате.
                Не е необходимо да променяте предварителния план за съответното гмуркане, освен ако:
                а) не изпитвате болка
                б) не се чуствате добре

                3. А ако а) и б) са изпълнени?

                Трябва да удължите престоя на съответната дълбочина или да увеличите дълбочината съответно с всички промени по
                "плана" за изплуване.

                4. И все пак да изплувам ли в това състояние?

                В крайна сметка - да. След като сте изпълнили действията по т.3. На повърхността вероятността да получите квалифицирана медицинска помощ е значително по-голяма.
                А и престоят ви под водата не е неограничен.

                Това са моите отговори по иначе интересната тема за специфичното водолазно преживяване, което обаче според мен e толкова незначително рядко срещано, че би трябвало да представлява интерес предимно на лекарите занимаващи се с тази материя.

                Нямам нищо против да допълним тези отговори или ако смятате, че в тях има животоопасни съвети - да ги отбележим като такива.
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #23
                  До: Ерекцията при водолазите

                  Още от самото начало въпроса ми беше насочен към разглеждането на частен случай във водолазното дело, на който не можах да открия отговор.

                  Неконтролируема (болезнена) ерекция, наричана още "приапизъм", може да се получи при всеки мъж(младеж) независимо от възрастта, отличното здраве и дали е или не е водолаз. Тя не е резултат от пряко аудио-визуално или друго стимулиране на индивида и никой не е застрахован от нейното настъпване. Ако е повтаряща тогава вече се говори за заболяване.
                  В кръга на шегата може да бъде резултат от бурните хормонални промени в организма на младеж водолаз, при по-големите - като закъснял ефект от злоупотребата с мастичка предната вечер или с прекаляване с медикаментите у още по-възрастните водолази.

                  В крайна сметката, колкото и де е рядко това състояние, то все пак е възможно и съвсем реално.

                  Като млад и неопитен водолаз, който е подложен все още единствено на стрес и прилив на адреналин при гмуркане, единственото неконтролируемо съкращаване (схващане) на мускул, което съм изпитвал е това на прасеца.

                  Благодаря на всички за отговорите. Мисля, че всеки научи нещо ново за себе си, а аз лично се чувствам напълно удовлетворен (задоволен) от получената информация.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ерекцията при водолазите

                    Здравей Кro, наистина ме радва когато модератор обобщи информацията и напише систематизирано мнение, защото според мен работата ви не е само да триете и режете (материал за което има много ). За ерекцията аз нямам какво повече да кажа, но според мен хубавото на подобни теми е, че грабват окото на обикновения читател и начинаещите по темата, които научават полезни неща и факти в подмятането на информация, за това с радост писах и продължавам да го правя. Kro, допуснал си само няколко грешки и ще си позволя да те поправя. Надявам се, да го приемеш с усмивка .
                    1.” температурата на водата е по-ниска от тази на вашето тяло, понякога много по-ниска ...”
                    Едно от основните неща на които ни учат в курсовете за водолази е планирането на водолазното спускане, към което влиза и правилния подбор на екипировката която ще използваме, а водолазното облекло е част от нея. При голяма разлика в температурата на околната среда и тялото можем да получим усложнение наречено Хипотермия. При по малка но все пак съществена разлика, се получава охлаждане на тялото, което намалява кръвообръщението от където следва, че отделянето на азота разтворен в тялото ни се забавя. Това е опасен случай особено когато имаме гмуркане на по голяма дълбочина съпътствано със стопове за декомпресия. Ето защо трябва да се грижим облеклото да ни предостави комфорта от към топлина за тялото ни.
                    Малко известен факт в България е, че USNAVY са направили опити при 4-ри различни случая във водата.
                    1.Студен престой на дъното и студена декомпресия.
                    2.Студен престой на дъното и топла декомпресия.
                    3.Топъл престой на дъното и топла декомпресия.
                    4.Топъл престой на дъното и студена декомпресия.
                    Използвали са рискови режими, за да видят резултата и това означава, че няма нужда се плашите, при стандартни режими риска е много по малък, но все пак факторите не бива да се пренебрегват. И така при случай 1, са имали 20% ДБ; при случай 2 - 0% ДБ; при случай 3 – 19% ДБ и при случай 4 – 21%. Така, че случая към който се стремим е 2, колкото и трудно изпълним да е той на практика или просто при студена декомпресия да следваме правилата които казват при пресмятането на режима, да добавим 20% към дънното време което планираме да имаме, за да се „презастраховаме”.
                    2.” при увеличаване на налягането на околната среда човешкият организъм успява да концентрира кръвта в гръдния кош
                    за да запази вътрешните органи и улесни дишането, което пък съответно "обезкървява" крайниците...”
                    Дишането се олеснява от регулаторите които ни предоставят въздух за дишане. При гмуркане обикновено плуваме и най-популярния стил е „ножица”, при който основен консуматор на кислород в тялото ни са бедрените мускули, което означава, че кръвообръщението е доста силно в долната част на тялото. Да не говорим, че начинаещите водолази докато свикнат с баланса обикновено махат с ръчички като птички , което ги изморява доста. Имаме кръвообръщение и към ръцете.
                    Това е от мен за сега, надявам се, че не съм обидил Kro, с коментара си, не това е целта .
                    Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X