Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

    Здравейте,
    Реших да сваля и почистя PRCV,защото по време на движение по някой път има едно леко придърпване.Може и да е от запушване в изпускателната система,но ще започна с клапана.Искам да го почистя и да видя дали ще се оправи.
    Днес пристигна ето това
    http://ivcho1vd.snimka.bg/automobiles/isuzu.949769.38191919

    IPR(Injection Pressure Regulator)-регулатор на налягането при впръскване от FORD F-350 7.3 Diessel
    Като сваля оригиналния(когато ми остане малко свободно време),ще монтирам този за проба.

    Ще пиша за резултата.

    Поздрави.





    Коментар


    • #32
      От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

      Чакаме

      Коментар


      • #33
        От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

        За съжаление опита с IPR от Ford -неуспешен.Свалих RPCV и монтирах IPR.При контакт и въртене на стартер OPRS отчиташе нормално налягане в рейла(0,3V и 0,6V).
        Двигателя запали,но OPRS ,,полудя,,.Отчиташе постоянно менящо се налягане в рейла(от 0,9 до 1,13V),а трябва да е постоянно около 1,03V при празен ход.Дюзите не работеха правилно(двигателя тресеше и излизаше черен дим от ауспуха).Констуктивно IPR и PRCV са едно към едно.Предполагам че IPR има някакъв механичен проблем.Ще го разглобя за проверка.
        Разглобих и почистих RPCV(нямаше боклуци и задръстване).Монтирах го и всичко е OK.

        Поздрави.

        Коментар


        • #34
          От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

          Привет,колеги.
          Решил съм да сменям маслото на дифовете,раздатката,скоростната кутия и задвижващия механизъм за 4X4.Ще съм благодарен ,ако ми препоръчате какви масла да взема.
          Учудих се,че в ръководството дават за раздатката и скоростната кутия да се налее 10W40 полусинтетично двигателно масло,а не трансмисионно.
          Автомобила е с ръчни скорости и заден LSD диференциал.

          Поздрави.

          Коментар


          • #35
            Здравейте група както си карах онзи ден моят исузу тропер 3.0 тди започна да къди като локомотив един бял пушек от ауспуха и се чува тракащ шум от двигателя какео може да е не съм много компетентен и за това се допитвам до вас

            Коментар


            • nissan_1978
              nissan_1978 коментира
              Редактиране на коментар
              Турбото

          • #36
            По скоро прилича на дюза....... но.....
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #37

              Здравейте. Темата е много близка, та реших да напиша коментар... А и не разбрах как да започна нова дискусия - нещо ми е неясно управлението тук.... Та : имам Исузу Трупър 2001 3,0 дизел. В добро състояние за годините си. Сменен двигател, стария е в купето на части. Всичко изглежда наред, но... Не пали. Софтуеърен проблем, доколкото успях да разбера. Не чете оборотите. Сменяхме датчици - не е от това. Молбата ми е - или някой да ми предложи вариант за човек, който разбира от тази машина, и ще я подкара, колкото и да струва... Или предложение - ако някой иска да го купи както си е, непалещ, с чисто нови гуми и двигател и 2/3 налични. Няма ръжда или изгнило, всичко изглежда работещо... Контакти с мен : 0885 429 666 - Данаил Русев. От Русе съм.

              Коментар


              • #38
                Човека който разбира е точно над твоя пост, колегата isuzu.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #39
                  Първоначално публикуван от Osric Преглед на мнение
                  Здравейте. Темата е много близка, та реших да напиша коментар... А и не разбрах как да започна нова дискусия - нещо ми е неясно управлението тук.... Та : имам Исузу Трупър 2001 3,0 дизел. В добро състояние за годините си. Сменен двигател, стария е в купето на части. Всичко изглежда наред, но... Не пали. Софтуеърен проблем, доколкото успях да разбера. Не чете оборотите. Сменяхме датчици - не е от това. Молбата ми е - или някой да ми предложи вариант за човек, който разбира от тази машина, и ще я подкара, колкото и да струва... Или предложение - ако някой иска да го купи както си е, непалещ, с чисто нови гуми и двигател и 2/3 налични. Няма ръжда или изгнило, всичко изглежда работещо... Контакти с мен : 0885 429 666 - Данаил Русев. От Русе съм.
                  Колата е отказала да пали след смяната на ДВГ или проблема се е появил по-късно?Кои датчици сменяхте?

                  Коментар


                  • Osric
                    Osric коментира
                    Редактиране на коментар
                    Приключих с това... Колегата isuzo прояви интерес да купи автомобила в състоянието, в което е. Така че - предполагам той ще се справи със ситуацията.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X