Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

    Aми да, извинявам се, много тъпо съм го обяснила, ма специалиста не беше до мен
    Благодаря за телефона, но решихме да го сменяме този мотор, реално след като го извадихме не може да се каже, че му има кой знае какво, добре си е, но този мотор си е разправия, всичко по него е зор....ще търсим 2.8, старо, изпитано, здраво, нямам сили да се разправям с този 3.0, искам да си карам джипа и да не мисля постоянно за ремонти и проблеми!

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

      Да питам пак разни неща
      Като взех джипа му сложих масло каквото си го дават по каталог 5 на 30 мисля беше, бая солено ми излезе. Въпросът ми е мислите ли, че е е проблем да го карам с 10 на 40?
      И още един въпрос дали може някои, който има такъв джип да прати снимка на свързването на вакумите, макар че то малка част може да се види на снимка или най-добре ако някои от София има възможност да се разберем нещо да мина да видя на неговия как са?

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

        Никой не казва нищо за маслото...кажете с какво масло го карате тоя джип?

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

          Явно никои не ще да си казва за маслото....
          И сега да разбия мита, че на този джип има къде да му се направи диагностика!!! Много хора тук писаха, че в Пловдив има такава възможност в Агри-м, НО ТОВА НЕ Е ВЯРНО!!! Току що звънях там и ми казаха, че на Трупер НЕ ПРАВЯТ ДИАГНОСТИКА. То аз така си и знаех, ама тук няколко човека бяха писали за този сервиз и бях започнала да се надявам....моля ви не заблуждавайте хората с непроверена информация!!!
          Та за сега положението си остава същото, в БЪЛГАРИЯ НЯМА КЪДЕ ДА СЕ НАПРАВИ ДИАГНОСТИКА!!! Не се надявайте...

          Коментар


          • #20
            От: До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

            Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
            Аз имам една дюза ако не си си намерила 0878571457.
            Дюзата е продадена,сажалявам колеги неми званете повече.
            Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
            Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

              Привет на Исузу почитателите ! Тъй като и аз си купих такава машина и се сблъсках с обичайните и болежки (нафта в антифриза ,4JX1 мотор) , видях разглобена глава и смяна на гумички на бренери (втулки) и на дюзите , разглобих една дюза и сега разни идеи в главата !
              Имам въпрос за маслените филтри - колко микронна са ( по моя информация - 40 микрона ) ?

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                Не разбирам къде е проблема Гумичките се продават комплект Филтрите са два и се продават в магазина Колкото до дюзите който много пипа там после пита от къде да си намери дюзи за смяна Ако искате съвет не разглобявайте без да знаете причината за проблема Собствениците на този джип според мен най мно
                го страдат от майстори който не познават двг и от самодейност Успех
                Бренерите се вадят с специален инструмент за да не се повредят повърхностите на бренерите или главата аз имам такъв ако искате обадете ми се
                тел 0884 679 260
                Последно редактирано от boyko.v; 24-02-17, 14:50. Причина: допълнение

                Коментар


                • #23
                  От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                  Благодаря за съвета . Проблема беше , че трябваше да са сменени , но уви бяха абсолютно спечени ! Сменени са вече , но свалиха цялата глава .Аз знам за Вас ,че ремонтирате тези двигатели .Преди да я купя изчетох този форум (плюс разни други) ,но модела ми хареса още на ,,първа среща " и след като обиколих половин България си купих моя -,,Мерака е пойче от акъла " .
                  Аз не съм специалист по коли (на времето на Ладата само двигател ми остана да разглобя ), но техниката не ми е чужда .Поразгледах разглобената глава ,разглобих стара дюза , видях какво има вътре и ми дойдоха разни ,,бръмбари". Лошото е,че нямам много време .Направих и инструмент за изваждане на бренерите , който е изпробван (на друг двигател ) и работи .Та за филтрите - мисля , че 40 микрона филтър е доста голям за хидравликата на дюзата ( опит с хидравлични системи и това което видях в дюзата ) . Лошото в цялата ситуация е , че не намирам стенд за тези дюзи .Четох , че се продават ремонтни комплекти(нещо си плюс пружина ) .Мисля си дали не може на някой ,,стандартен" стенд плюс малко хидравлика и стойка за тази дюза няма да се получат нещата (поне за проби) ? Отдавна имам идея някой ден да намина към Вас да чуете машинката , ама пустото му време !?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:o prasten duza.jpg
Прегледи:1
Размер:32.2 КБ
ID:5744165 Ей това е една от коментираните гумички вътре в дюзата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                      Аз имам такъв комплект но е много скъп Гумичките са германски пружините шведски за това ги монтирам когато съм убеден че дюзата е добре по електро и разпръсквачите не са повредени но въпреки това нямам сигурност за гаранция Ще правя стенд но какво ще излезе Божа работа

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                        С удоволствие ще помагам , ако има въпроси за хидравликата и каквото и да е !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                          Иначе идеята е да се сложи филтър в системата за високото налягане на маслото 5-10 микрона и да се извади датчика за налягане на маслото отвън например .
                          Според мен винаги си влиза по малко нафта в маслото (дори и при нова дюза) .Даже си мислих и как да я събирам на едно място тая нафта ?
                          Относно стенд - като допълнение към някой съществуващ е добър вариант .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                            Проблема ми е с хидравликата Не зная каква помпа да използвам Системата трябва да поддържа 50-60 атм динамично налягане но да мога да го свалям до 30
                            Предполагам някакъв байпасен клапан по възможност ръчен и ще има манометър Това нещо трябва да се свърже с разни джунджурий които сега не знам от къде да намеря Другото е в общи линии измислено Благодаря предварително

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                              Мислил съм по въпроса , но сега ще се заема малко по-сериозно .50 бара не е кой знае какво налягане ,Предполагам , че и дебита не е кой знае какъв при положение ,че сигнала е в порядъка на 1,1 милисекунди. Ще проверя за това масло каква помпа е подходяща като за първи вариант .Мислил съм и за вариант който работи по подобие на дюзата .От едната страна въздух натиска (грубо казано) на голяма площ , а от другата малко бутало натиска маслото .Налягането на маслото зависи от налягането на въздуха .Въздуха може и от компресор , може и от азотна бутилка ( азота е сух и чист!).

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                                Колега зарежи газовете звънни ми че ми писна да пиша

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X