Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно ветрогенераторите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Относно ветрогенераторите

    Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
    В момента се сещам поне две конструкции които могат да ползват енергията на вятъра и нямат въртящи и опасни части.
    Осветли ни, моля.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Относно ветрогенераторите

      Все пак това не е тема за излагане на нови идеи и това което коментирам моля да бъде приемано само като отговор, не и като желание за обсъждане.

      Турбини с конструкция която може да се направи безопасна, например с обвиваща мрежа с подходяща конструкция.
      http://www.goodcleantech.com/2007/11/zhongke_hengyuan_energy_techno.php
      http://www.membrana.ru/particle/3218
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.JPG
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5294958
      </SPAN>
      Поради масивната конструкция генераторът се върти бавно - по-малко вибрации.
      Перките които масово се монтират са с малка работна площ и се налага да бъдат с голям диаметър.
      Това ограничава размерите им и за да бъдат ефективни трябва да се въртят по-бързо и да са повече на брой. Това води до "изяждане" на голяма плош на която трябва да са монтирани.
      Такава масивна конструкцие е бавнооборотна, може да се прави без редуктори и с опростена механика и ако м сметката се вкара и еластичноста на почвата върху която е изградена може да се получи съоръжение с минимални вибрации.

      http://www.home-energy.com/engels/pages/ball_jpg.htm
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.JPG
Прегледи:1
Размер:35.3 КБ
ID:5294959
      Конструкцията също може да се обезопаси с мрежа. Недостатъкът е че е малка и това налага да се върти бързо - неизбежно свистене и шум в звуковия диапазон.

      Турбина на бъкингамския дворец
      http://www.membrana.ru/particle/10065
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.JPG
Прегледи:1
Размер:11.0 КБ
ID:5294960

      http://www.magenn.com/technology.php
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.JPG
Прегледи:1
Размер:22.9 КБ
ID:5294961
      Дирижабли които може да бъдат изнесени на подходяща височина. И обезопасени. Също отпада проблемът с инфразвуковите вибрации защото чрез подходящо по еластичност въже може да бъдат омекотени.
      Ако се покрият отгоре с фотосоларно фолио могат да правят и още електричество.

      Все пак това са конструкции които могат да бъдат безопасни обаче имат въртящи се части. Търсих илюстрации на идеята без въртящи части обаче не намирам подходящи.
      Накратко - гледали сте дърво което се клати от вятъра. И кой точно приема натоварването - основата и корените. Всеки е виждал разкъсани от вятъра билбордове. Общото е че при масивни конструкции с голяма площ винаги има елемент който поема натоварването и огъването. Ако тоя елемен произвежда от огъването електричество няма да имаме движещи части. Накратко - пиезоелементи.
      Билборд с подходяща конструкция който в основата си има пиезоелементи.
      Сгради които са обърнати точно срещу вятъра и преобразуват разликата в налягането на предната и задната площ в електричество.

      Сграда с генератори
      http://www.membrana.ru/particle/1239
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.JPG
Прегледи:1
Размер:14.7 КБ
ID:5294962

      http://en.wikipedia.org/wiki/File:WindPropBlade.jpg
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16.JPG
Прегледи:1
Размер:9.7 КБ
ID:5294963
      Вкарва се вятърът в тунел с променливо сечение и в широката част се получава вакуум, който се поема от пиезоелементи и се преобразува в електричество.

      http://www.guardian.co.uk/environment/2010/sep/09/wind-power-growth-europe-green-coals
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17.JPG
Прегледи:1
Размер:18.4 КБ
ID:5294964
      На снимката е показано каква турбулентност причиняват перките. Какво става с едно ято лястовички ако успее да премине успешно през на перките и попадне в турбулентната зона. Гледам че тук перките са поставени на голямо разстояние обаче не съм сигурен че навсякъде разстоянието е такова.

      http://www.membrana.ru/particle/2955
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18.JPG
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5294965

      Друга конструкция с перки, също подходяща за обезопасяване.
      Последно редактирано от slavi888; 07-08-11, 23:47. Причина: Оформяне на текста

      Коментар


      • От: Относно ветрогенераторите

        Относно филма "Газланд" ще си позволя да цитирам:
        "Филмът на режисьора Джош Фокс разследва задълбочено технологията за добиване на шистов газ и ефектите върху околната среда и живота на хората. Технологията е патент на небезизвестната "Халибъртън" на Дик Чейни и предвижда забиване на сонда на 2.500 метра в земята, след което чрез хидравличен удар с вода и над 596 химикали, се разцепват шистовите скали и газът се освобождава.
        Естествено, никаква технология не е способна да канализира целия освободен газ и той свободно се разпространява в почвата и всички подпочвени води по пътя си към земната повърхност. Остатъчните води от процеса се изхвърлят в реките и полетата, като водят след себе си болести и смърт. Отчаянието на жителите в районите за добив на шистов газ е отлично документирано от режисьора, събрал по време на снимките стотици свидетелства.
        В САЩ населението води непрекъсната борба срещу газодобивните компании, във Франция технологията се забрани със закон, а в България през юни 2011 българското правителство подписа концесия на американската компания Шеврон за сондажи с хидравличен удар и добив на шистов газ в Добруджа."
        Филмът може да представи гледна точка, в никакъв случай не служи за убеждаване в една или друга теза. Безпокоя се за Бъдещето. Не може след нас и потоп. Иначе няма да сме хомо сапиенс сапиенс, а нещо друго. Може и да сме еволюирали вече, знам ли
        П.П. Дали перки или газ ефектът от тях е същия в крайна сметка и затова не бих желал нова тема.
        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

        Коментар


        • От: Относно ветрогенераторите

          Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
          П.П. Дали перки или газ ефектът от тях е същия в крайна сметка и затова не бих желал нова тема.
          Да, ама не! Все едно да кажеш, че ефекта от пръскането на рекламни стикери на Грийн Пийс и хвърлянето на атомни бомби е еднакъв.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • От: Относно ветрогенераторите

            Брей тия субсидии , бре ! Голям трън са ни в очите !

            Интересно , ако във фактурата за тока нямаше оная "никаква" графа за зелена енергия , дали щяхте да сте толкова категорично против ветрогенераторите ?!
            Това че у нас всичко е изопачено и големите гледат по андрешковски и ганьовски да "усвоят" всичко , що дават от Запад е едно на ръка .
            Ако ги няма "алтернативните източници" , бъдете сигурни , че подобна графа ( макар не и "зелена") в сметката за тока пак ще има ! Щото тепърва почва една търговия с въглеродни емисии , дето се разиграват големи пари . И ние като нация техническа , нация икономическа .. е явно къде сме - както обикновено на опашката .
            Затова "ония" казват : субсидиите за зелената енергия са за това , за да може динозаврите от БАН ( които са сииилно онеправдани , в сравнение с колосалния им творчески и вечно неоценен труд , по 2 часа седмично ) , да си размърдат мозъците и да намерят енергийна алтернатива на сегашното статукво .
            Щото няма да е далеч времето , когато газовото кранче от бившия СССР ше секне . Впрочем , ония на запад са прави да се тревожат , щото благодарение на този газ , във всяко село имат централно парно . Както обикновено , на нас Големия брат ни го е вкарал двоен - хем ни продават синьото гориво по-скъпо , отколкото на смъртния си враг от Запад , хем ние не във всяко село , ами в болшинството от градовете сме принудени да сечем вековни гори , за да се отопляваме през зимата . И да дишаме зловонните пушеци от кюмюра . Ма това е друга тема . Макар и пак екологична .

            И още нещо , специално за перките : И друг път съм го споменавал : Една от най-пощурелите държави в Европа по отношение на екологията е Холандия . И същевременно с най-много перки , ама с километри с перки ! Пожелавам на всеки Тома-Неверни да отиде на екскурзия до там , за да ги види .И са от времето преди още да се появи Мрежата , та да пишем във Форумите . И са действащи .
            Е как тия са решили прелета на птиците ?!
            Апропо , покрай толкова много статистики , някой може ли да ми каже - годишно в североизточна България ( специално там , заради "нарушения прелет " ) , колко умрели щъркела е виждал , смачкани от перките ? Любопитно ми е .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Относно ветрогенераторите

              Единствената алтернативна енергия е слънчевата. Колкото слънцето подава - толкова.
              Останалите "алтернативни" източници представляват енергийна бомба в сравнение с времето на съществуване на планетата, бомба която я взривяваме в последните 100-тина години.
              Трябва да живеем с темпове които се определят от енергията получавана от слънцето.
              В момента живеем на високи обороти и рано или късно ще се счупим.
              Енергийният баланс на планетата е установен на базата на потока енергия от слънцето и не е установен с отчитане на акумулираната енергия в петрола и на атомната енергия.
              Ако не се осъзнаем - гърмим от всякъде.

              Коментар


              • От: Относно ветрогенераторите

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение



                И още нещо , специално за перките : И друг път съм го споменавал : Една от най-пощурелите държави в Европа по отношение на екологията е Холандия . И същевременно с най-много перки , ама с километри с перки ! Пожелавам на всеки Тома-Неверни да отиде на екскурзия до там , за да ги види .И са от времето преди още да се появи Мрежата , та да пишем във Форумите . И са действащи .
                Е как тия са решили прелета на птиците ?!
                Апропо , покрай толкова много статистики , някой може ли да ми каже - годишно в североизточна България ( специално там , заради "нарушения прелет " ) , колко умрели щъркела е виждал , смачкани от перките ? Любопитно ми е .
                Само едно уточнение на тема перки в Ниската земя- 80 % от перките са помпи за изпомпване на вода. Това същото се отнася и за емблемата на тази страна, вятърната мелница. Вярно е обаче че като "по-глупави" взеха да комбинират помпите с генератори от не малко време. Иначе надали някой е видял размазана птица от тези перки, не са толкова глупави пернатите.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • От: Относно ветрогенераторите

                  Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
                  Трябва да живеем с темпове които се определят от енергията получавана от слънцето.
                  Историята на живота на земята, във всичките му етапи, е история на борбата за по-бързо изчерпване на изчерпаемите ресурси. Изчерпване на свободните органични вещества в океана, изчерпване на двувалентното желязо пак там, изчерпване на въглеродния диоксид в атмосферата, на най-различни подлежащи на заселване територии и така нататък. След като нещо свърши, идва качествен скок. Човечеството не е изключение и качествените скокове в развитието му са свързани все с изчерпване на някакъв ресурс. Нищо няма да гръмне - е, разбира се, освен нечии планове за собствения му живот.

                  Коментар


                  • От: Относно ветрогенераторите

                    Малко май оспамих темата за което се извинявам на автора.
                    За перките: не е ли най-правилно ако нещо се прави на тая земя - перки, шистов газ, земеделие, туризъм или нещо друго първо да е интерес на хората които живеят в региона. Каквото и да се прави да бъде за подобряване на техния начин на живот. И после всичко друго. Честно казано аз като не съм в този регион и като знам че тия перки не помагат на хората там да живеят по-добре бих се съгласил да не използвам енергията от перките за да дам шанс на хората да направят нещо друго на земята си от което да живеят по-добре.
                    Все пак в тоя район какви са алтернативите освен перки и шистов газ.

                    Коментар


                    • От: Относно ветрогенераторите

                      Идеята е не колко лично съм засегнат от перки или проучване за шистов газ. Идеята е колко от нас виждат какво се случва в т.нар. Добруджа и не само там. Идеята е ,че никой не се замисля от т.нар. Ръководен елит. Идеята е, че не сме срещу алтернативата, а срещу разумните отговори на изчерпаните ресурси. Идеята е да можем да продължим да живеем по тези места, освен ако не станем всички граждани Идеята е да се адаптираме към всички отрови, които се изливат или ще се изливат занапред в този свят. Идеята е не да се противопоставяме, което е най-лесно, а да направим нещо полезно за тази Земя - това не включва евтини кампании да изчистим България или да опазим работно си място чисто. Идеята е да оставим чистота за тези, които идват след нас. Не мисля, че трябва да се продава и спечели на всяка цена, каквато и да е тя. Ако идеята е да спре да се обработва земята и да се добие коренно различен ландшафт - няма нужда да чакаме геологията да се намеси. Може бързо да се промени с участието на антропогенния фактор. А в крайна сметка ние сме гости тук, както на Земята, така и във Форума
                      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                      Коментар


                      • От: Относно ветрогенераторите

                        На мен лично, от "перките" ми пречи само, че ми надбавят на фактурата за тока зелена енергия, която би трябвало да е безплатна или почти. Иначе казано, плащам за инвестиции от които няма дивиденти, а само пълнене на нечии гърла.
                        Що се отнася до птиците, то "проблемът" е прекалено раздут от прекалено запалени и нищо не разбиращи псевдоеколкози.
                        Аз самия ползвам перка на вилата, вярно малка е, само 3 метра, но досега за повече от година не е убила пернато.
                        А оборотите и са мнооооого по-високи от онези на кулите.
                        При силен вятър свисти, като витлото на самолет.
                        И като обобщение: Дайте да си събираме боклуците, които пилеем безразборно навсякъде, господа "Еколкози"!
                        После да говорим за вредата от ветрогенераторите, а?!
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Относно ветрогенераторите

                          Не знам дали ветрогенераторите вредят, знам само, че произвеждат доста скъпа енергия, за която ние плащаме. Повече ме боли, като гледам района около връх Шипка. С тези "вятърни мелници" пейзажът вече не е същия. По този начин Балканът ми изглежда като обезчестена жена...

                          Коментар


                          • От: Относно ветрогенераторите

                            Енергията всъщност е безплатна. Ние плащаме инвестициите. Точно за това говорех по-горе.
                            Колкото до поставянето на генератори в природни паркове, резервати и места с национална историческа значимост, и аз съм против.
                            Просто, всичко е политика и пари.
                            В Добружа всъщност, не виждам какво толкова пречат в тия безбрежни поля.
                            може и да не съм прав...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Относно ветрогенераторите

                              В четвъртък привечер пътувах от Виена към Никелсдорф. Преминавайки покрай Парндорф, се виждаха огромни ята от прелетни птици във формирования, които минаваха в ожна посока, на около километър от ветропарковете край същото населено место. А там ветрогенераторите са вероятно стотици. За съжаление не можах да снимам по време на шофиране по магистрала A4. Така, че мисля, че е крайно време някои хора да спрат да мрънкат и хленчат колко много ветропарковете пречат на прелетните птици. Просто птиците не са толкова глупави колкото се опитвате да ги изкарате.
                              Инак стягането на чипика си е проблем на този когото го стяга.
                              И нека да не се прехвърля от болната глава на здравата!!!!!
                              Кой както иска така да го разбира!!!!
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар


                              • От: Относно ветрогенераторите

                                Скоро не се е писало по темата. Проблемът не е в интелекта на птиците или в някаква скала за измерване на тяхната интелигентност. Нека мислещите или отборът на знаещите помисли: За да се изгради един ветрогенератор е необходимо да се направи достъп до не го и да бъде обслужван. Това обикновено е фракция не много едър чакъл. Колко ли подобни пътища са изградени, за да се направят съоръженията? И това върху плодородна земя? И нима достъпът на ловците не е улеснен, когато има неблагоприятни метеорологични условия? Аз лично знам какво е, когато има кал и сняг Вярвам и останалите последователи на този форум са наясно. ПО време на изграждането намаля драстично популацията на зайци. След изграждането и оцеляването на вида някак си се посъживи. Пъдпъдъкът също го няма. Спряха и с изграждането на перки Има място, защо не слагат още? Дивечът някак си се нагажда, но популацията определено намалява. Някой ще каже - бракониери. Тях винаги ги има, ще ги има и няма да изчезнат. Въпросът е да се намали пагубното въздействие на човека върху природната среда.
                                П.П. Живи и здрави, за много години, по-малко злодеи и бесни по пътищата и повече усмихнати хора. И в нета, разбира се
                                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X