Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно ветрогенераторите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно ветрогенераторите

    Обръщам се към всички колеги, които имат наблюдения дали след поставянето на ветрогенераторите в района на Каварна се забелязва спад в популацията на различните видове дивеч.
    Този район се слави с добра популация на див заек, които последните две години буквално изчезна. Прелетният дивеч започна да търси друг път и т.нар. "път на птиците" вече се намира на друго място. Масовото безразборно засяване на перките ще доведе до тотално изчезване на дивеча. Мнения,че например заекът е избит от бракониери не е основателен. В района на Крумовград преди години от гръцка страна са положили стотици генератори и дивечът, едър и дребен, е мигрирал в други райони. Благодаря.
    /Тази скъпа енергия е неефективна, по-добре да строят Белене, а не да се поставят перки по директива на Европа, която иска 5% алтернативна енергия за нашата държава/
    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

  • #2
    До: Относно ветрогенераторите

    Тя хубаво иска, ама ние нямаме приливи, нито между нас и Полюса има само необитаеми територии, та тоя вятър да е празен. Нито навсякъде минералната вода е вряла. От къде да я вземем?
    Градските жители сме възглухи. Но животните сигурно чуват това свистене много надалече. И аз да го чувам - и мене ще ме е страх.

    Коментар


    • #3
      До: Относно ветрогенераторите

      Плодородна земя се дава не за обработване, а за да стане в бурени и неизползваема. Нали щеше да пречи на пътя на птиците, защо позволиха това да се случи? След време нашите деца ще го отчитат като грешка. Малкото останали гори и пояси ще се задушат от новата гора от перки, която няма да пречиства въздуха, а с витлата си ще сваля патиците в мъгливото време
      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

      Коментар


      • #4
        До: Относно ветрогенераторите

        Не съм компетентен,но темата ме заинтригува.Има логика животните да мигрират.А пък ако казваха и накъде отиват щеше да е прекрасно.

        Коментар


        • #5
          До: Относно ветрогенераторите

          Пълни глупости! Между Никелсдорф и Виена има стотици Ветроагрегати. Пътувайки с влак между тях, можеш да видиш по полето една камара живинки(фазани, сърни, зайци) посред бял ден, които тук дори не можеш да видиш в гората. Ако имаше и грам истина във във всички тия фантасмагории, австрийците са първите дето щяха да махнат ветроагрегатите.
          Недейте да имате божиите твари за глупави. Ние може и да сме такива поради мързела си, ама те не са!
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #6
            До: Относно ветрогенераторите

            Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
            Пълни глупости! Между Никелсдорф и Виена има стотици Ветроагрегати. Пътувайки с влак между тях, можеш да видиш по полето една камара живинки(фазани, сърни, зайци) посред бял ден, които тук дори не можеш да видиш в гората. Ако имаше и грам истина във във всички тия фантасмагории, австрийците са първите дето щяха да махнат ветроагрегатите.
            Недейте да имате божиите твари за глупави. Ние може и да сме такива поради мързела си, ама те не са!

            Напротив, вярно е. Само че касае основно популацията на прелетните птици. Масова заблуда е че ветрогенераторите са екологичен източник на енергия. Те са възобновяем, но не екологичен. Затова и електричеството произведено от ветрогенератори се изкупува няколко пъти по-евтино от това, произведено от фотоволтаични панели. Промишлените ветрогенератори инсталирани на пътя на прелетни птици (в случая "Виа Понтика"), нанасят непоправими вреди върху популацията им, от там и на цялата хранителна верига. Практиката в цивилизованите държави е да не се допускат ветрогенератори на такива места. Напоследък се налага монтирането на промишлени генератори в океана (морето), където има подходящи въздушни течения и няма прелетни птици. Вятърните паркове край Калиакра са ПРЕСТЪПЛЕНИЕ И ЕКОЛОГИЧНА БОМБА. В нормална държава никога не биха получили разрешение да инсталират генератор на такова място.

            Коментар


            • #7
              До: Относно ветрогенераторите

              Ето карта на пътищата на прелетните птици. Просто в Австрия няма такъв път (птиците заобикалят Алпите).

              http://www.eurasap.org/53/paper3.gif

              Да добавя, че вятърните генератори замърсяват околната среда със шум - един от най-значимите промишлени замърсители.
              Последно редактирано от Kamen13; 13-09-09, 22:15.

              Коментар


              • #8
                До: Относно ветрогенераторите

                Е, в Каварна и Българево преди сееха дини и пъпеши, сега ветрогенератори. Преди караха Лади и Москвичи, сега БМВ-та и Мерцедеси. Преди им викаха селяни.....сега енергетици. Развиват се нещата. Ще видим накъде и докога. Демокрацията, Европейския съюз и НАТО май не се оказаха точно това, в което ви убеждаваха с години политиците, а. Старите хора са казали "Кой каквото сам си направи....." Колонизацията продължава успешно, God Save The Queen...

                Коментар


                • #9
                  До: Относно ветрогенераторите

                  Едно нещо с тези ветрогенератори изобщо не ми светва.

                  По широкия свят, обичайното им място е насред нивята. Тракторът си оре, заобикаля колеца с перката и продължава да си оре, а наесен от тази земя се събира реколта - примерно 99% от добива без перките отгоре, защото толкова площ се загубва.

                  Тук, за да направиш ветропарк, се сменя предназначението на земята или някаква подобна бюрократична простотия се прави. После, традиционно, тя става пущинак. Ни се сее, ни се строи на такава земя. Въпреки че тя става и за едното, и за другото.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Относно ветрогенераторите

                    Доколкото ми е известно сервитутът, който е необходим за една перка, е 4дка. Убеден съм,че ще повлияят на прелетния дивеч в негативен план. Когато пътувам в района ми се плаши окото от тези "колоси" на инженерната мисъл. А друг е въпросът, колко енергия се добива от тези ветрогенератори. Мисля,че трябва да се въведат строги правила за одобряването на такива проекти, защото скоро ще виждаме само скакалци и някоя друга мишка по тези плодородни земи.
                    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Относно ветрогенераторите

                      Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                      Доколкото ми е известно сервитутът, който е необходим за една перка, е 4дка. Убеден съм,че ще повлияят на прелетния дивеч в негативен план. Когато пътувам в района ми се плаши окото от тези "колоси" на инженерната мисъл. А друг е въпросът, колко енергия се добива от тези ветрогенератори. Мисля,че трябва да се въведат строги правила за одобряването на такива проекти, защото скоро ще виждаме само скакалци и някоя друга мишка по тези плодородни земи.
                      Колега,

                      Вятърните паркове са нещо добро и световната практика подкрепя тяхното развитие.

                      За всеки вятърен парк е абсолютно задължително да се направи оценка за въздействие на околната среда! Без нея банките не финансират проекта! В проектите, в които сме участвали, мъдреците от Българската Академия на Науките дават еднозначен отговор, че "вятърните паркове не представляват опасност за миграционните потоци на прелетните птици".

                      Предлагам Ви да се срещнем и да Ви предоставя целия доклад за да не гледате на вятърните паркове с излишна тревожност.

                      Всичко добро

                      Т.
                      Good guys drive Land Rovers!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Относно ветрогенераторите

                        Колега,известно ми е,че се прави ОВОС. Въпросът ми е, как се прави,дали срещу 1200лв за парче под 5дка или РИОС действително компетентно оценява и правилно разрешава? Споделих тревога,ако сте прочели,че популацията на прелетния дивеч,както и на местния/див заек/,значително е намаляла. Друг е въпросът каква е категорията на земята и редно ли е на плодородни земи да се засяват ветрогенератори. Известно ви е, че тази земя става негодна за употреба в близките години. България е малка държава и няма площи за разхищение
                        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Относно ветрогенераторите

                          Актуалните в момента ветрови паркове са около Каварна и Калиакра.

                          За съжаление, почвата е много камениста и твърда и по тези си свойства не може да се нарече плодородна.

                          Преди да се поставят кулите този район си беше едно поле, където се гонеха тръни.

                          Ще пусна някоя-друга снимка.

                          Всичко добро

                          Т.
                          Прикачени файлове
                          Good guys drive Land Rovers!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Относно ветрогенераторите

                            Колега, когато отида другия път, ще направя снимки в районите на с.Поручик Чунчево, с. Хаджи Димитър, с. Раковски, с. Камен бряг. Останалите по-нататък. Виждам, че сте защитник на ветрогенераторите. Прекрасно! Аз не съм против тях, а за последиците от тях. Бих ви помолил пак да прочетете,че става въпрос за намалял и почти изчезнал дивеч. А пътищата на снимките, които сте показали, скоро ще ги има в упоменатите от мен населени места. Иначе няма как да бъдат обслужвани. Обяснете на другите колеги,защо слагат перки, когато няма ел.подстанции, към които да се включват
                            Поздрави
                            П.П. Когато "засаждането" приключи, кой ще върне дивеча
                            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Относно ветрогенераторите

                              Моята специалност е "силова електроника". Това, което си спомням от учебниците за ветрогенератори е, това че те произвеждат инфразвук, който влияе зле на психиката на хората и животните. Затова те не се слагат на покривите на къщите, а на отдалечени и безлюдни места. Между Германия и Дания в Балтийско море съм виждал гора от ветрогенератори и мисля, че мястото им е точно там.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X