Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VM мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VM мотори

    Пускам тази тема с цел да се събере повече информациа за този двигател. Тои е доста разпространен а нищо конкретно не можах да намера на български из форумите. Нека всеки да помага с каквото може. Например: магазини за рез.части, цени, маистори(заварчици на глави ) и др. Дори и само с лични впечатления пак е от полза.От мене за сега това:http://www.vmmotori.it/en/01/02/index.jsp...М/у другото те били два вида :с ангренажна верига и с ангренажни колела, ама по какво се различават още не знам.

  • #2
    Абе знам че никои не ги обича ама чак пък толкова да не ви се говори за тях ! от мен още нещо: http://jeep.avtograd.ru/engines/VM/index.htm

    Коментар


    • #3
      Слагат ги на Крайслер Вояджър, някои Алфи и Рейджове. Питай в Алфа форума.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        В форума на алфа няма нищо интересно. И там не ги обичат много ! И в руския форум на алфа е само споменато

        Коментар


        • #5
          Че кой ги обича? На теб що толкова ти се иска да се нахендриш?
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            На мен ми харесват но не бих си го купил. Най-вече заради мощноста.

            Коментар


            • #7
              Аз съм с такъв Джип. Много върви. Карам го като спортен автомобил. Не го жаля изобщо и може би за това спука глава. Освен неговият си вентилатор, съм сложил и електрически 600 вата и въпреки това, при горещо време над 2000 оборота започва да грее и се налага да връщам газта. По другите въпроси:
              Заварчици на глави: 0898/718476 0888/999777
              Магазини: Официалният вносител в "Х. Димитър", вносители на ул. "Струма" №2, магазин за ам. авточасти "Стамболийски" и "К. Величков", сервиза на Хюндай в Дървеница.
              Писал съм някои цени в темата "цени на резервни части"
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                Със кои мотор и кои Джип.
                Че тоя дето е на аватара не се комплектова с VM

                Коментар


                • #9
                  Ти пък, с VМ - НЕМІ с мнооого глави за пукане
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    По предницата не може да се разбере дали е ХЕМИ

                    Коментар


                    • #11
                      миналата седмица гледах едно чероки 99г с тоя мотор но не е като стария 2.5 тд а 3.1 тд и заради гадния вм систем не го купих имал съм крайслер с тоя мотор уж нямаше проблеми но не се караше душмански

                      Коментар


                      • #12
                        двигатели WM

                        Здравейте,отдавна искам да пиша по този въпрос но поради липса на време все отлагам,не искам да обиждам никой колега,изразявам лично мое мнение.За мен това е страхотен двигател!Говоря за 2,5 турбо дизел 125 конски сили.Имам Алфа 155 със същият двигател,купих я от Белгия на 200 000 км,сега след три години е на 300 000!Обиколил съм цяла Европа с нея,зимата пали веднага,карал съм я с 200 км. в час,няма никаква поддръжка,незнам как е на джиповете но бо трябвало да е нещо подобно защото мисля че Г-класите дизел са по малко конски сили,моето мнение е че това е много надежден и лесен за обслужване мотор,няма гумички на клапаните,четири отделни глави,много прост и надежден двигател!Мисля че всичко се дължи на предубеждението към италианските коли!
                        Cherokee 4.0 L,Automatick,2,5" inch lift,UP-Country,лебедка
                        Steyr-Puch 2,8 Super Swamper TSL 34-10,5-15

                        Коментар


                        • #13
                          Дължи се на лайняната изработка и непригодеността на този двигател за тези коли... Сложили са го защото в европа обичат дизели, Крайслер дизел няма по това време, VМ мотори е подразделение на Детройт дизел, те на Крайслер....и като се разровили и видяли подходящ като параметри двигател и го сложили - да ама не. За Алфа може и да става, ама за Джип не...
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Ама май никой не обръща внимание, че един и същи двигател когато е монтиран на джип , то той е много по-натоварен, ама много. Ако на алфата двигателя има ресурс 300к км, то при РРкласик е 60%- т.е. малко над 150 к - практиката го е показала, като има и изключения. Аз пък познавам хора , които са мн доволни от тези двигатели. Никоя кола не е конструирана за душманско каране, ама в БГ има и такива, които мислят обратното.
                            Защо мислите че най-гадния дизел на Мерцедес е 3.5 турбо, дето го има на s350 турбодизел W140- ами за такава голяма кола двигателя е свръх натоварен както е направен с предкамера, а като му туриш и климатик... заеби.
                            Я всички ВМ-аджии да си спазват правилата за движение по пътищата и инструкциите за потребителя, да видим колко души ще се оплачат.
                            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от quadra
                              Че кой ги обича? На теб що толкова ти се иска да се нахендриш?
                              Еми щото вече съм се нахендрил!......Не в интерес на истината вече 4000км го карам и още нямам проблеми .....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X