Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VM мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: VM мотори

    Първоначално публикуван от superMAX
    Пускам тази тема с цел да се събере повече информациа за този двигател. Тои е доста разпространен а нищо конкретно не можах да намера на български из форумите...
    Тук има поне десетина теми смао за този двигател Разрови се малко и ще намериш не малк оинформация, предимно негативна.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от superMAX
      Първоначално публикуван от quadra
      Че кой ги обича? На теб що толкова ти се иска да се нахендриш?
      Еми щото вече съм се нахендрил!......Не в интерес на истината вече 4000км го карам и още нямам проблеми .....
      Това с "вече 4000км" ми харесва...толкова ли е ресурса на двигателя?
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        Re: VM мотори

        Първоначално публикуван от Yaro
        Първоначално публикуван от superMAX
        Пускам тази тема с цел да се събере повече информациа за този двигател. Тои е доста разпространен а нищо конкретно не можах да намера на български из форумите...
        Тук има поне десетина теми смао за този двигател Разрови се малко и ще намериш не малк оинформация, предимно негативна.
        Аз се надяваям да се събере наистина информация а не само впечатления на недоволни собственици

        Коментар


        • #19
          Ето какво излиза при проверка по номера на рамата:


          Анализатор VIN-кода автомобилей JEEP

          --------------------------------------------------------------------------------

          Ваш VIN-код : 1J4GZN8M0TY101497

          Символ
          1
          J
          4
          G
          Z
          N
          8
          M
          0
          T
          Y
          1
          0
          1
          4
          9
          7

          № позиции
          1
          2
          3
          4
          5
          6
          7
          8
          9
          10
          11
          12
          13
          14
          15
          16
          17







          поз.
          Значение
          Наименование
          Значение

          1
          1
          Страна :
          США

          2
          J
          Компания-производитель:
          Jeep (США)

          3
          4
          Тип автомобиля:
          MPV (многоцелевой автомобиль)

          4
          G
          GVWR (Gross Vehicle Weight Rating )

          Максимальный разрешенный вес автомобиля вместе с пассажирами, полным баком и т.д.
          2273-2727 кг

          5
          Z
          Модель:
          Grand Cherokee (ZJ) - полноприводный, левый руль

          6
          N
          Модификация:
          5-скоростная ручная коробка передач (комплектация для Европы)

          7
          8
          Тип кузова
          4-дверный

          8
          M
          Двигатель
          2,5 литра, рядный, 4-цилиндровый, турбодизель, компания VM Motori

          9
          0
          Контрольная цифра:
          прошла проверку

          10
          T
          Год выпуска:
          1996

          11
          Y
          Завод:
          Steyr, Austria

          12-17
          101497
          Серийный номер
          101497


          Расчет контрольной цифры
          Символ
          1
          J
          4
          G
          Z
          N
          8
          M
          0
          T
          Y
          1
          0
          1
          4
          9
          7

          Цифровое значение
          1
          1
          4
          7
          9
          5
          8
          4
          *
          3
          8
          1
          0
          1
          4
          9
          7

          Весовой фактор
          8
          7
          6
          5
          4
          3
          2
          10
          *
          9
          8
          7
          6
          5
          4
          3
          2

          Конечное значение
          8
          7
          24
          35
          36
          15
          16
          40
          *
          27
          64
          7
          0
          5
          16
          27
          14


          Сумма всех 16 значений: 341

          341 деленное на 11, дает целый остаток 0

          Другими словами, 341 =( 31 x 11) + 0

          Таким образом, на 9-й позиции VIN-кода должен стоять символ 0



          Вернуться



          Программа делает проверку на правильность кода по контрольной цифре. Контрольная цифра стоит на 9 позиции VIN-кода и является результатом математических преобразований с остальными символами VIN-кода. Это является своего рода защитой от перебития злоумышленниками VIN-кода, так как в этом случае нужно пересчитывать и перебивать и контрольную цифру тоже.
          Если эта проверка кончилась неудачей, причины может быть три:

          1. Вы неправильно считали код с автомобиля, проверьте еще раз (в нем не должно быть символов I, O и Q).

          2. Символ "С" ввели с "русской" клавиатуры, а не с "английской".

          3. Код некорректен (выводы делайте сами).

          4. У Вас автомобиль китайской сборки (они не сильно утруждают себя соблюдением стандартов).





          Замечания, предложения, коррективы приветствуются и ожидаются по этому адресу






          --------------------------------------------------------------------------------
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #20
            Това в каква връзка с италианските двигатели?
            B+

            Коментар


            • #21
              Щом се слага и на Крайслер,мога ли да сменя моя 3,3 V6 с този.Дали си заслужава и дали ще пасне на автоматика.

              Коментар


              • #22
                Според мен всеки горд собственик на VM го интересуват доколко са еднакви тези двигатели? Т/е взаимозаменяеми ли са резервните части м/у ровер, краислер и наи-вече алфа. Маи са различни и за това за чероки и фронтера частите са супер скъпи! Значи правилният въпрос е до колко са еднакви? Аз знам ,че има с ангренажна верига или колела .Има с хидравлични повдигачи и нормални. Както и ГНП им се различават: биват с електронна и механична газ. Теорията ми е ,че детроит дизел когато започват да го произвеждат го променят малко за да си перодават скъпите рез. части после. Нека се произнесът по запознати -с по два три основни ремона зад гърба

                Коментар


                • #23
                  работата е много проста, на алфа и на ровер са еднакви /двигателите/ съотвеетно са еднакви и най - важните части, глави, бутала .... на черокито двигателя е различен и затова частите нестават. ако искаш черокито да живее търси друг двигател заедно с скоростите и раздатка.

                  тъжно но е факт
                  drive alive

                  Коментар


                  • #24
                    Да подозирах го, след като цените са им толкова различни.....алфи за донори се намират ама черокита не. А как стои въпроса с нафтовите помпи? Става ли от алфа на чероки?

                    Коментар


                    • #25
                      тука има колкото верно толкова и неверни мнения

                      относно цилиндрите
                      самата философия на фирмата е била за модулност
                      за това и дигателя е с отделни глави
                      най-разпространени са 4 цилиндровите двигатели, но има такива с 5 и с 3(слагани са само в алфа ромео 33)

                      както съм писал и преди, когато е започнало вграждането на този двигател в автомобили, компанията ВМ мотори си е била самостоятелна
                      около 95 година е закупена от детройт дизел

                      блковете на 4 цилиндровите мотори са общо взето 2-3 модела
                      като при тези които са се използвали за напречно вграждане са с по-къс блок, по-къса е шийката на последният основен лагер, и е по-дълга опашката където се закрепят ремъчните шайби, има значение и дали вакуум помпата за спирачната система е вградена блока или е външна

                      относно глаивте има доста модели
                      разликата идва от начина на компенсиране работната хлабина на клапаните, от вида на впръскащите дюзи, от разположението на подгревните сещи, наличието на гумички на клапаните

                      относно взаимо заменяемоста на частите от различните марки и модели има голямо припокриане, обаче трябва да се гледа и моделното развитие на двигателя

                      ако се питате от къде знам всичко това, ми и аз съм с такъв двигател и съм го ремонтирал само доста
                      честно казано, доволни собственици на такъв двигател съм чувал да са само хора които са го карали монтиран в алфа ромео или в крайслер вояджер
                      иначе мотора е доста мощен за времето си, и разполага с голям въртящ момент
                      но според мен и от това му идва проблема, защото много хора го подкарват като лека кола и монтиран върху джип мотора започва да загрява

                      най-големият минус на този мотор обаче е безпричинно скъсване на коляновият вал
                      като при ровърите то е най-често срещано(знам от опит), но съм чувал за проблем при чероки и виждал при алфа 155

                      относно цените на резерните части
                      комплет бутало с риза сегменти и болт - 180 лева
                      комплект основни лагери - 60 лева
                      биелен лагер - 28 лева на шийка

                      ето тук има сервизно ръководсто на руски, окзава се че този мотор се е предлагал и за УАЗ-ка

                      П.П. ако имаш въпроси за ВМ, аз съм твоя човек
                      LR RR Classic VM2.5

                      Коментар


                      • #26
                        Супер . Благодаря за изяерпаелния отговор. Ще ти пиша на л.с. за някакви координати.

                        Коментар


                        • #27
                          Като си говориме за VM дизелите

                          поради каква причина имам загуба на мощност, като се появи някяква височина да речем към Витиня, като натисна педала се чува някакво свирене и причукване ( не мога да определя от къде) и колата не набира. Възможно ли е да е от турбото? П.С. двигателя като го форсирам на място звучи добре.

                          Коментар


                          • #28
                            Виж да не изпуска от някъде някой маркуч на кулера или някъде там.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от quadra
                              Виж да не изпуска от някъде някой маркуч на кулера или някъде там.
                              демек смяташ че изпуска въздух след турбото

                              Коментар


                              • #30
                                Не казвам че е точно това, но има такава вероятност.
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X