Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Създаване на DEM модели, програми и източници

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Създаване на DEM модели, програми и източници

    Здравейте,

    Аз като векторизирах хоризонталите на калибрирана K-3-34-(200) нямаше разлика след като ги налижих върху SRTM 30 Поне така си мисля...
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71321

    П.П.: Извинявам се ако не съм разбрал правилно въпросът на г-н 100yanov!
    Последно редактирано от asterix85; 29-11-09, 09:42.

    Коментар


    • #32
      До: Създаване на DEM модели, програми и източници

      Благодаря, asterix, само не разбрах-SRTM30 какво значи-3 арксекунден (90 м) ДЕМ или 30 метров ДЕМ? Ако е второто и не е АСТЕР, значи го нямам.

      Коментар


      • #33
        До: Създаване на DEM модели, програми и източници

        Здравей 100yanov,
        Ето малко помощ, която при всички случаи ще те насочи към облекчено трансформиране на "Z" кординати. Ограничението е площ с размери 10х10 км.

        Предоставения материл е по-долу:
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #34
          До: Създаване на DEM модели, програми и източници

          Благодаря,Tabak
          Доколкото разбирам, примера е за тотална станция с професионален GPS priemnik и някаква обслужваща я програма, която изчислява трансформацията по зададени точки (последния пример)? Извинявам се за невежеството, но какво е LGO?

          Коментар


          • #35
            До: Създаване на DEM модели, програми и източници

            Не съм специалист, но ето ти информация за протичане на процеса LGO:
            http://askellis.net/index.php?option...&id=3&Itemid=8

            LGO е съкратено наименование на помощна програма, която използва Leica - LGO -" Leica Geo Office" tools. По-долу малко допълнителна информация:
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от tabak; 29-11-09, 11:59.

            Коментар


            • #36
              До: Създаване на DEM модели, програми и източници

              Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
              Благодаря, asterix, само не разбрах-SRTM30 какво значи-3 арксекунден (90 м) ДЕМ или 30 метров ДЕМ? Ако е второто и не е АСТЕР, значи го нямам.
              За нищо Междудругото неотдавна попаднах на една много интересна статия, която мисля че ще бъде интересна не са тези, които не са я чели:

              GPS – ТЕХНОЛОГИИТЕ И СЪЗДАВАНЕ НА УСЛОВИЯ ЗА ТЯХНОТО ЕФЕКТИВНО ПРИЛОЖЕНИЕ В БЪЛГАРИЯ

              Цитирам я по повод питането за отместването между различните координатни системи и трансформацията между тях. Надявам се да съм би полезен.

              П.П.: Виждам, че сме писали кoментарите по едно и също време с колегата tabak

              Поздрави,
              Последно редактирано от asterix85; 29-11-09, 12:01.

              Коментар


              • #37
                До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                Да, и аз я намерих в нета сутринта-много ценна статия, но за съжаление за 1970....и най-вече за Балтийската височинна система не се дават никакви параметри. Разбрах само, че ако имам точен алтиметър,сверен, ще получа височина, близка до Черноморската система (отдавна отхвърлена, спрямо Варна), но тя едва ли ще съвпада с височината на точка от 1970, която е по Балтийската.И понеже и GPSa си има алтиметър-какво всъщност мериме?И наистина ми е любопитно каква е разликата между елипсоида на красовски и ЕГР във височина.Що се отнася до LEICA...там нещата са дебели, а и едва ли програмата е свободна.

                Коментар


                • #38
                  До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                  Може би по-малко дебели цени за определени райони:
                  http://www.geomera.com/usluga0.htm

                  Коментар


                  • #39
                    До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                    Лично мое е нение е че могат да се използват 50к на руския генерален щаб, които имат съответвествие при трансфорирането на две височинни системи.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                      Което значи все пак, че трябва да се векторизират хоризонталите от руските карти и да се направи ДЕМ...Линиите на този квазигеоид какво показват?Местата с еднаква височина според ETRS89?
                      Поздрави
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                        Интересно ми е какво ще излезе ако се направи DEM от снимката в геомера

                        Коментар


                        • #42
                          До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                          Все пак трябва да изрази мнение геодезист. Моята логика е следната на основание на предоставената информация. Всяка линия е стойността представляваща лявата част на формулата от геомера
                          dN = H - H(N)
                          След като се знае и една от двете стойности H или H(N), следва получаването на другата.
                          Линиите можи би са разликите между двете височинни системи(застова е квази). Така че Asterix, ако това е така никакъв DEM няма да се получи.
                          Това което казвам е мое логическо предположение.
                          Привет
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от tabak; 30-11-09, 11:04.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                            Здравей tabak,

                            Имах предвид чрез техниките, които предоставят Photoshop, Matlab Mapping Toolbox и други подобни програми.

                            http://www.photoshoproadmap.com/Phot...-in-photoshop/
                            http://www.mathworks.ch/matlabcentra...exchange/14863

                            За съжаление аз няма никакъв опит в такъв вид обработка, просто съм преглеждал горните статии и ми е любопитно да видя как би се реализирала една такава идея

                            П.П.: Извинявам се, че се отклонявам от темата.

                            Поздрави,
                            Последно редактирано от asterix85; 30-11-09, 15:16.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                              Здравй Астерикс,
                              Аз също нямам опит с посочените програми, но наскоро попаднах на въвеждащо обучение за Civi 3D. Програмата(Civi 3D) предлага около седем автоматични стилове за рендиране. За всеки стил има поне по 5 параметра за изменение с още толкова опции за други промени и можеш да си създадеш, колкото си искаш картинки.
                              Привет

                              П.П По време на четенето и самообучението установих, че без проблемно се импортират данни от LandDesktop към Civil 3D.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                                Ами то вместо с фотошоп или Civil 3D то това за създаването на такава картинка и глобал мапера също го прави, между другото това с фотошопа съм го пробвал и с помощта на Глобал Мапер се постига същия ефект така че няма много смисъл за мъчене. Даже бях си направил такава векторизирана карта за Гармин на България с такъв релеф.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X