Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

    Колеги, дотрябва ми такова "животно" и след обикаляне по магазините установих, че това което се предлага на приемлива цена е доста калпаво и ето какво сътворих. За донор използвах стар хоризонтален камионджийски крик, от който са взети хидроцилиндърът , основата и металните колела. Останалите неща са ламарина 10 мм (рязана на гилотина) , студеновалцовани профили -кутии за стрелата, няколко втулки, планки и заваряване. Отворите в основата са за допълнително укрепване с дистанциионни щанги с гайки, но това е необходимо само при големи товари - иначе пречат.Като цяло стойността на материалите заедно с един нов телескопичен крик , който да използвате като хидроцилиндър е около 120 лв - останалото е Вашият труд.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

    браво колега,и аз мисля да си правя такова,но е много по уднобно,усталъка да е над машината,.
    поне така съм го замислил.-2 А образни кули свързани с яка тръба ,на която се закача лебедка или телфер.
    иначе вуйчо ми има такъв кран,самоделка,крика си е фабричен ,около 1.5разпънат,обаче канала му е Т образен и нема как да стъпи крана,и ползва нещо подобно на моята идея.

    Коментар


    • #3
      До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

      Аз бих го напуйчил още малко, но все едно - разумна конструкция с похвален резултат. Добре, твърде добре ...

      Коментар


      • #4
        До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

        Браво.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

          Направо си е като оригинален.Супер е.
          Константин Вълчанов.0888313247

          Коментар


          • #6
            До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

            супер е станал повдигача
            AUDI A6 2.8 V6 Quattro

            Коментар


            • #7
              До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Аз бих го напуйчил още малко, но все едно - разумна конструкция с похвален резултат. Добре, твърде добре ...
              Ако под "напуйчил" имаш впредвид усилване, добре е усилен. Аз си взех оригинален нов за 600 лв и изглежда доста рахитичен.

              Първоначално публикуван от kosio7808 Преглед на мнение
              Направо си е като оригинален.Супер е.
              Ей го на - оригиналния!
              Прикачени файлове
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • #8
                До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

                Оригиналния изглежда като лего пред този , който е направил колегата.

                Коментар


                • #9
                  До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

                  Първоначално публикуван от albion Преглед на мнение
                  Колеги, дотрябва ми такова "животно" и след обикаляне по магазините установих, че това което се предлага на приемлива цена е доста калпаво и ето какво сътворих. За донор използвах стар хоризонтален камионджийски крик, от който са взети хидроцилиндърът , основата и металните колела. Останалите неща са ламарина 10 мм (рязана на гилотина) , студеновалцовани профили -кутии за стрелата, няколко втулки, планки и заваряване. Отворите в основата са за допълнително укрепване с дистанциионни щанги с гайки, но това е необходимо само при големи товари - иначе пречат.Като цяло стойността на материалите заедно с един нов телескопичен крик , който да използвате като хидроцилиндър е около 120 лв - останалото е Вашият труд.
                  Здравеи колега и ЧНГ справил си се доста добре но си мисля че е станало доста тешко и ще ти е трудно да го твариш за транспорт.
                  Аз също съм си направил такова"животно"от подръчни средства.Идеята ми беше да е разглобяемо ,леко и ефтено и ето какво излезе. А сложил съм му също и синжир с тресчотка на куката за да вдига дирекно от земята и на максимална височина.
                  Прикачени файлове
                  ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                  Коментар


                  • #10
                    До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

                    Браво колега,твоето обаче си е с оригинална хидравлична част,от Българските кранове на Хидравлика,
                    Помпата е много подходяща за малка преса за набиване на втулки и гуми по ходова част.С вуйчо ми ще правиме такава,но издирваме малко бутало,и същевременно с дебел прът,за макс.усилие.Помпичката е вече налице,

                    Коментар


                    • #11
                      До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

                      На времето спешно ми трябвоше такъв повдигач , та за 2 дена (след работа) спретнах една измишльотина... Ама върши някаква работа. Но после дойде мотокара и...забравих за него.
                      Прикачени файлове
                      Уморените коне не ги убиват , нали ??

                      Коментар


                      • #12
                        До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        Браво колега,твоето обаче си е с оригинална хидравлична част,от Българските кранове на Хидравлика,
                        Помпата е много подходяща за малка преса за набиване на втулки и гуми по ходова част.С вуйчо ми ще правиме такава,но издирваме малко бутало,и същевременно с дебел прът,за макс.усилие.Помпичката е вече налице,
                        Не знам бутилката от какво е ,нея както и повечето части съм ги вземал от вторични.Отвесната греда е от кардан на москвич колелетата са от транспалетна количка помпата ми я направи един приятел стругар купих само куката и синжира.Малка хидравлична бутилка можеш да си направиш от амортисйори за камйон или за ремарке.
                        ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                        Коментар


                        • #13
                          До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

                          Верно, че помпата е от спирачно цилиндърче,.Я кажи как става цилиндър,има два амортесьора от бус с стебла около 2см. бях ги вземал да и правя стеблата на секачи...
                          Иначе бутилка и помпичка,има на същия кран,обаче българско производство на Хидравлика,Бутилката е бяла със скосение в горния край с един извод,прилича на твоята,ушите са П образни с дупки за щифтове.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

                            някой интересува ли се от такъв кран който е фбричен български и вече 3 години стои до оранжерията. липсва му само помпата.
                            Honda CR-V I 2000 г.
                            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                            Коментар


                            • #15
                              До: Направи си сам - Хидравличен повдигач "Щъркел"

                              Колега,дай някоя снимка да го видим,Че това стоене ,не е добре,ако е влизало вода в цилиндъра ,става само за скрап,.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X