Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Додж Джърней

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Додж Джърней

    Здеавейте,
    Да не пускам цяла тема ще си позволя да ползвам тази.Извинявам се предварително ако не е редно.
    Та имам малко въпроси около дизеловия мотор на Джърнито.Разбрах,че е на фолксваген- комънрейл.Евро колко е?Има ли вихрови клапи и ДПФ?
    Автоматичната кутия доколкото разбрах от прочетеното е хубава...по-добра е от DSG-то.
    Ще се радвам на всякакви подробности около колата..както плюсове,така и минуси.
    На кръстопът съм и ми трябва по-обилна иформация специално за дизеловия мотор и автоматичната кутия.
    Благодаря .

    Коментар


    • От: Додж Джърней

      Намерих малко инфо за двигателя,което ми е достатъчно....предполагам и с кутията ще стане така.
      Мотора ЕА188 ,помпа-дюза,евро 4,клапани-8,с ДПФ...клапи ,мисля че няма.
      Ще се радвам на допълнения.

      Коментар


      • От: Додж Джърней

        Здравейте,

        И аз си купих такъв Додж през лятото и като цяло съм доста доволен ... само че ... скоростната кутия започна да мо прави проблеми и имам нужда да я закарам на някой да я прегледа. Майкъл моля за съвет, на кой сервиз си я карал твойта, та поне да отида при някой, който си има идея за какво по-точно става дума.
        Благодаря предварително и поздрави.

        Коментар


        • От: Додж Джърней

          Майкъл, с неговото Джърни, едва ли е стъпвал в друг сервиз, освен БалканСтар.
          Напиши откъде си и може да получиш принципна препоръка, но имай предвид, че този автомобил не е много разпространен и не са много сервизите, които му отбират. Нищо, че е с двигател на такова, трансмисия на онакова, окачване на намквоси...
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Додж Джърней

            Майкъл отдавна не влиза тук, но ако искате мога да го попитам и да напиша, ако питането все още е актуално.

            Коментар


            • От: Додж Джърней

              Първоначално публикуван от chefdamachine Преглед на мнение
              Здравейте,

              И аз си купих такъв Додж през лятото и като цяло съм доста доволен ... само че ... скоростната кутия започна да мо прави проблеми и имам нужда да я закарам на някой да я прегледа. Майкъл моля за съвет, на кой сервиз си я карал твойта, та поне да отида при някой, който си има идея за какво по-точно става дума.
              Благодаря предварително и поздрави.
              Има много сервизи,в които имат машини за цялостно подменяне на маслото в скоростната кутия-прави се на 60000 км,и... обикновено проблемите приключват.Ако продължават-специализиран сервиз за автоматични кутии-и не съм убеден,че в официалния сервиз на вносителя биха се занимавали и разбирали от подобни проблеми

              Коментар


              • От: Додж Джърней

                Ами за 6 години съм направил около 60 хиляди км. и за сега е наред всичко.
                Обаче, ако се търси сервиз, препоръчвам Крумчо от този форум,
                който работеше в Балкан стар на изхода на Пловдив до село Радиново
                и той разбира, какво да прави с тези коли.
                Сега нямам информация дали е все още там на работа и дали влиза тука във форума.
                Аз имам вечния проблем с акумулатора, че е малък и сдава багажа бързо,
                но може причината да е, че не карам много често колата.
                Други съвети не мога да дам, защото нямам нужната техническа грамотност.

                Коментар


                • От: Додж Джърней

                  Препоръчителна е смяна на всеки 60000км,като обслужване и профилактика,а не да се чака да се повреди,и после...Ще бъде-след дъжд-качулка.Ако колата е в гараж с ток,може да си стои постоянно с импулсно зарядно на акумулатора,и ще го поддържа в перфектна кондиция.Ако е на открито без ток,има и соларни импулсни зарядни за акумулатори,но кои са читави-не знам.Китайските са по 90-100 лв,мислех да си взема-отказах се.Карам рядко,но нямам проблем с акумулатора...

                  Коментар


                  • От: Додж Джърней

                    Преди 2-3 дни ми светна жълта икона на таблото и надпис " Смени маслото".
                    Отивам в сервиза и сега съм с ново.
                    Обаче, жълтата лампа продължава да свети и надписа също.
                    Какво трябва да се направи, за да загасне?

                    Коментар


                    • От: Додж Джърней

                      Като ти смениха маслото, дали са бръкнали в компютъра, за да изчистят "грешката"?
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Додж Джърней

                        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                        Преди 2-3 дни ми светна жълта икона на таблото и надпис " Смени маслото".
                        Отивам в сервиза и сега съм с ново.
                        Обаче, жълтата лампа продължава да свети и надписа също.
                        Какво трябва да се направи, за да загасне?
                        Някое от тия неща трябва да се направи:
                        https://www.google.bg/webhp?sourceid...%20oil%20reset

                        Или просто да отидеш в сервиза и да им кажеш да си досвършат работата. Все пак ако не е фирмения сервиз, може и да ти кажат че не могат.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Додж Джърней

                          Благодаря Спарки!
                          Оправи се!
                          Стана много лесно.
                          Завърта се ключа преди старта и се натиска газта 3 пъти и това беше.

                          Коментар


                          • От: Додж Джърней

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Като ти смениха маслото, дали са бръкнали в компютъра, за да изчистят "грешката"?
                            Ами тези в сервиза за масла знаеха само да сменят маслото и това е.
                            После ходих в два електросервиза обаче също не знаеха.
                            Единия сложи клема да рестартира всичко,
                            но аз не давам някакъв да бърка фабричните настройки и отказах.
                            После Спарки даде линк за оправяне на надписа,
                            обаче жълтата икона продължи да свети.
                            Поне ми дойде на ум да погледна в каталога какво означава
                            и се оказа че гумите са меки

                            Коментар


                            • От: Додж Джърней

                              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                              Има много сервизи,в които имат машини за цялостно подменяне на маслото в скоростната кутия-прави се на 60000 км,и... обикновено проблемите приключват.Ако продължават-специализиран сервиз за автоматични кутии-и не съм убеден,че в официалния сервиз на вносителя биха се занимавали и разбирали от подобни проблеми
                              Значи преди 10тина дена смених маслото на скоростната кутия, но за съжаление проблемът със сменянето на скоростите не изчезна. От време на време направо не иска да ги сменя в движение или пък въобще не иска да вкючи на задна. В официалния сервиз на вносителя казаха, че не се занимават с автомачтични скоростни кутии, така че това като вариант отпада. Някой беше споменал човек, който е правил тези неща, моля ако е възможно да дадете някакъв контакт. Благодаря

                              Коментар


                              • От: Додж Джърней

                                Първоначално публикуван от chefdamachine Преглед на мнение
                                Значи преди 10тина дена смених маслото на скоростната кутия, но за съжаление проблемът със сменянето на скоростите не изчезна. От време на време направо не иска да ги сменя в движение или пък въобще не иска да вкючи на задна. В официалния сервиз на вносителя казаха, че не се занимават с автомачтични скоростни кутии, така че това като вариант отпада. Някой беше споменал човек, който е правил тези неща, моля ако е възможно да дадете някакъв контакт. Благодаря
                                знаем сервизи ама напиши в кой райoн на мамковината се подвизаваш.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X