Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Додж Джърней

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Додж Джърней

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Е, първо трябва да се разбере, защо се е стигнало до тук. Може да е дефектен акумулатор, а може да е проблем ел. инсталацията, както и забравен консуматор.
    Май забравен консуматор ще е
    Има 2 вида изводи за 12 волта.
    Едните дават ток само ако е врътнат ключа,
    другите постоянно.
    И на постоянните имах включена една Кобра-антирадар,
    и джаджа да качва от 12волта на 220волта.

    Коментар


    • #32
      До: Додж Джърней

      Лошото е че съм в Несебър и Балкан стар са на 40км. в Бургас.
      Трябва да се придвижа до Пловдив и там да я оправят, ако има нещо вредно по тока.

      Коментар


      • #33
        До: Додж Джърней

        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
        Лошото е че съм в Несебър и Балкан стар са на 40км. в Бургас.
        Трябва да се придвижа до Пловдив и там да я оправят, ако има нещо вредно по тока.
        Ами дано да има наоколо някой с добри кабели. Като е паднал съвсем, след закачането на кабелите изчакайте 10-15 минути с работещ мотор, преди да пробвате да запалите.
        Успех.

        Коментар


        • #34
          До: Додж Джърней

          Кабелите не помогнаха.
          Половин час търсихме акумулатора къде е и накрая се оказа,
          че е зад калобрана на предната лява гума.
          За късмет съм завъртял волана крайно ляво, иначе е абсурд да се свали.
          Сложихме един друг и пална от раз.
          Дадах изтощения в сервиза да го зареждат и утре ще стане ясно дали е в ред, или има мъртви клетки.
          Добавям само, че звънях на приемчика на Додж в Бургас и той не знаеше къде е акумулатора.
          Докато се чудихме, жена ми прочела в каталога и дойде да ни каже на баш майсторите къде е
          Довечера имаме махленска сбирка на морски дарове и тежки напитки и темата е: под калника ли е най- подходящото място за един акумулатор и какви конструктивно - алтеранативни решения има за излизане от кризата

          Коментар


          • #35
            До: Додж Джърней

            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
            Кабелите не помогнаха.
            Половин час търсихме акумулатора къде е и накрая се оказа,
            че е зад калобрана на предната лява гума.
            За късмет съм завъртял волана крайно ляво, иначе е абсурд да се свали.
            Сложихме един друг и пална от раз.
            Дадах изтощения в сервиза да го зареждат и утре ще стане ясно дали е в ред, или има мъртви клетки.
            Добавям само, че звънях на приемчика на Додж в Бургас и той не знаеше къде е акумулатора.
            Докато се чудихме, жена ми прочела в каталога и дойде да ни каже на баш майсторите къде е
            Довечера имаме махленска сбирка на морски дарове и тежки напитки и темата е: под калника ли е най- подходящото място за един акумулатор и какви конструктивно - алтеранативни решения има за излизане от кризата
            На каква възраст е?

            Коментар


            • #36
              До: Додж Джърней

              За коя възраст става дума

              Коментар


              • #37
                До: Додж Джърней

                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                За коя възраст става дума
                На акумулатора.

                Коментар


                • #38
                  До: Додж Джърней

                  Не знам къде да видя датата на производство,
                  но колата е на около 40 дни.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Додж Джърней

                    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                    Не знам къде да видя датата на производство,
                    но колата е на около 40 дни.
                    Обикновено е щампован някъде по корпуса. Питам, защото има случаи возилото да седи "на предпродажбен склад" някоя и друга година, а акумулатора да е седял в друг склад, преди да го монтират в завода. Просто последствие от глобалната криза. Това, заедно с не всекидневното каране, може да доведе до проблем като твоя.
                    Иначе, имайки предвид лошата му локация, не е лошо да се изведе един плюс в моторния отсек. Разбира се със всички възможни мерки против късо съединение.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Додж Джърней

                      Има изводи плюс и минус в моторния отсек както му казваш.
                      Утре ще видя годината на производство, защото мога да взема нов, ако се окаже стария застоял.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Додж Джърней

                        За положението на акумулатора и конструкторските решения на фирмата няма да говоря- и без това за тебе вече е "след дъжд , качулка" работата.
                        Преобразувателя за ток /12V-220V/ консумира ток даже и в "заспал" режим. Еле и ако е някой от по няколко стотин вата. Зареди си акумулатора и внимавай да не оставяш нищо включено за по дълго време в тоя извод за запалка.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #42
                          До: Додж Джърней

                          Майки,за акумулатори и тем подобни нищо не мога да кажа, защото предпочитам да правя кекс..хаха, вместо да мисля за тоците на колите, обаче мога да ти кажа нещо за номера на джипа ти:2818 -
                          номерът е единица в сбор от числата му - 2+8 е 10 и 1+8 е 9, 10+9 е 19, 1+9 е 10, 1+0 е единица и от тук нататък:
                          Единицата е число на самоуверените, активни и смели хора. Търсачи, първопроходци, изследователи, надарени с любопитството на учения и с творческото вдъхновение на човека на изкуството. Те са интелигентни, логични, решителни и доминиращи, но по един приятен начин. Тяхната амбициозност и инициативност нерядко ги издига до позиции с голяма власт и авторитетност. Подобни индивиди знаят какво искат и се придържат към целта си: единицата винаги си е единица, идентична на себе си независимо от всякакво деление нл и умножение. Те нямат нужда от съвети и насърчение от другите и е много трудно да ги отклониш от избраната пътека. Хора творци, оригинални и смели водачи по рождение, те действат ефикасно в трудни обстоятелства. Знаят как да контролират чувствата си и как да действат бързо и съсредоточено. Те са жизнерадостни, пълни с енергия, в състояние са да преодолеят всеки противник, понасят болката и ограниченията, без да се оплакват. Могат да се приспособят и към най-трудните обстоятелства и никога не се отказват от възложена задача или отговорност. Макар че понякога са ексцентрични, нетърпеливи, нетолерантни и упорити, тези хора обикновено се радват на голяма популярност и нерядко са обект на възхищение. Великодушни и всеопрощаващи, винаги показват симпатия към слабите и безпомощните.

                          Единиците се чувстват много отговорни за любимите си същества и не са особено ревниви. Но ако бъдат наранени от явна демонстрация на изневяра, има вероятност да се окажат безмилостни в гнева си. Харесват къщи, управлявани с разум и са предпазливи с парите, никога не си позволяват да харчат неоправдано, макар че са щедри към партньорите си.

                          Хората с числото 1 са логични и винаги склонни на компромис. Никога не продължават да се "бият", ако е възможно да се постигне мир. Очарователни, привлекателни, пълни с любов и почтеност.

                          Единицата олицетворява Създателя на Вселената, освен това представлява мъжкото начало и силата. Точно както всяко число, делено на 1, си остава същото, тоест, не можеш да бъдеш разделен. Разбирай го както ти е удобно. Толкова от мен за сега приятелю, радвам се че те открих случайно в този прекрасен форум.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Додж Джърней

                            Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                            ...
                            И какво общо има всичко това с непалещата кола? Ако наицина ти е приятел, ще му направиш голяма услуга, ако говориш по темата за да не преместят всичките тия десятки и единици в коша.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #44
                              До: Додж Джърней

                              Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                              Майки,за акумулатори и тем подобни нищо не мога да кажа, защото предпочитам да правя кекс..хаха, вместо да мисля за тоците на колите, обаче мога да ти кажа нещо за номера на джипа ти:2818 -
                              номерът е единица в сбор от числата му - 2+8 е 10 и 1+8 е 9, 10+9 е 19, 1+9 е 10, 1+0 е единица и от тук нататък:






                              .
                              Вземи,пусни нова тема.Хороскопи.
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • #45
                                До: Додж Джърней

                                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                                Вземи,пусни нова тема.Хороскопи.
                                "Първолак" съм във форума...не се сърдете и не ме съдете строго , ако пиша не където трябва... просто се вкарах в темата за доджа на Майк по този си начин, защото темата не е за токове все пак, а е за Додж просто... и може би тук е вероятно и възможно да се пишат всякакви неща, освен за жиците на доджа....и ако това, което пуснах толкова чак пречи....модераторите да го трият, няма да се сърдя...в нета съм отдавна, но всеки форум си има своите правила, влязох тук с удоволствие, защото когато преди година направих същото във форума на Алфа ромео, видях какво значи общност и взаимопомощ, а също така и разнообразие и богатство от мнения, различни светогледи и култура и независимо от забележките искам да съм тук, и ще спазвам правилата, защото единственото което искам е удоволствие от контакта с вас, нищо повече...а да пускам нова тема хороскопи е ....абсурдно....предвид Алена...ха-ха!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X