Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Килограми и разпределение на багаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Килограми и разпределение на багаж

    Тук малко си поиграх да запиша килограмите на екипировката която аз бих взел. Цифрите не са толкова страшни. Казвайте какво съм пропуснал. На 70-ката пълния товар по спецификация на задния мост 650, за това ще се залага на правилото "по добре да пия топла бира, от колкото да сменям пружини".

    Aвтомобил

    резервоар гориво - 60
    окривна палатка -43 Overland Small (69 - Maggiolina Large)
    бензинова печка (за ползване в автомобила) – 0.5Primus Multi
    маса + столове - 10
    хладилник - 5 WaecoТермоелектрична (20 Engel30)
    резервоар за вода (пластмасов) - 80L - 80
    туби за гориво 6 бр. 20L - 140
    крик HI-Lift 48’ - 14
    допълнителен акумулатор 88Ah - 25
    инвертор (12-220V) – 0.5
    експедиционен багажник спонсорство - 15
    броня за лебедка - 40
    подложка и други приспособления за HI-Lift - 5
    колани 50м. 10 тона - 2
    динамично въже - 1
    компресор - 2
    инструменти - 5


    резервни части
    шенкелни лагери 0.5
    каре за кардан 0.5
    въздушен филтър0.5
    водни съединения0.5
    резервни амортисьори 4бр. - 10
    резервни пружини 4бр. - 10

    смазочни и др.
    спирачна течност - 2
    антифриз - 5
    масло 5X5=25-30L - 30



    индивидуална екипировка


    Палатка - 4
    Спални чували - 2 бр.3
    Дрехи -30
    Аксесоари - 10


    Медикаменти


    Аптечка – 2

    Замислил съм тубите с гориво да се поставят в най-предната част на покривния багажник за да се разпределят по добре масите. С това уточнение нещата изглеждат така според мен.

    Заден мост + ~460
    Преден мост + ~100
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

  • #2
    От: Килограми и разпределение на багаж

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Тук малко си поиграх да запиша килограмите на екипировката която аз бих взел. Цифрите не са толкова страшни. Казвайте какво съм пропуснал. На 70-ката пълния товар по спецификация на задния мост 650, за това ще се залага на правилото "по добре да пия топла бира, от колкото да сменям пружини"...
    Mного интересна тема, браво, а аз чак сега я открих..
    70-тката е твърде къса база за подобно начинание, дори 73-ката маалко повече се ядва, но защо не... Пропуснал си втората резервна гума. И въобще как и къде мислиш тубите. Отзад не става повече от една.

    Този е извествен с това, че е обиколил целия свят (буквално) с тази кола. Най-обикновен KZJ70. Две снимки за малко идеи.



    Коментар


    • #3
      От: Килограми и разпределение на багаж

      Здравейте пътешественици,

      Нека възобновя дискусията споделя малко мои мисли и разсъждения.

      1. Конструктивна критика към точката с носене на четири амортесьора, не е ли по-удачно да се носи само един с преходници за да става и за отпред и за отзад, примерно по-къс но с удължител да става за по-дългия монтаж, обикновенно амовете си отиват по един, който и да си отиде с адаптора ще спаси положението, и така вместо 10кг ще се носи само 1 кг за адаптери/преходници.

      2. Маркучи и тръби. Почваме с най-дебелите маркучи за охлаждане, примерно 3 метра цяло парче(да покрие дългите маркучи като нужда), вътре по-тънкия размер, вътре по-тънкия размер и т.н. всичко това в една водосточна пвц тръба горе на багажника.покрива да не заема място, да ще тежи примерно 10тина кг. ако се помисли и нареже в подходящи дължини, без излишъци. Тръби, медни които да стават за колена и за снадки за маркучите, всякакви нужни размери, най-малките за спирачки а вътре в тях за вакумната система до най-големите за колена и снадки за охладителната система, тук вече не говорим за много метри, а за примерно 70-80см дължина, като вътре има 6-7 размера примерно, всичко отново под купето или в рамата под джипа само най-дебелите горе в гумените маркучи. Принципа е, че няма нужда от комплект за основен ремонт на целия джип а от пакет който да отремонтира проблеми на пътя, няма никакъв шанс според мен да се скапат едновременно и без симптоми няколко метра тръби по какъвто и да е джип, може ако се запали джипа ама тогава тръбите ще са последна грижа Горила лента пък ще покрие поне половината от нуждите от ремонт.

      3. Туби вода, аз си мисля, че по-скоро е нужна система за почистване която е лека и компактна. Отделно в броните може да се помисли за кухините да се оползотворят за носене на вода, масло, и т.н. За места където вода се продава, аз бих хосил система за филтриране, за места където водата е кът (африка/австралия) аз бих дърпал ремарке вместо да товаря и утежнявам джипа.

      4. Маса и столове, тук категорично не бих се съгласил да нося 10кг покъщина, малка алуминиева маса за готвене на задния капак/врата на джипа плюс хамаци, рибарски столчета и някаква супер тънка лек масичка ОКОЛО която да седнат 3-4 човека, другото според мен е излишно защото точно една маса с четири стола за къмпинг ми заемат много място в джипа, поне тия масовите за къмпинг, дори и скъпите марки са може би лекички но обемисти, което пак е проблем според мен.

      5. Другото което аз лично не мисля да правя е да нося тежки брони, 40кг отпред и още толкова отзад ми се струва неоправдано, тежка плоча да монтаж на лебедка да, ама защо да ползвам 3-4мм ламарина за цялата броня като няколко тръби пак ще свършат работа да бутнеш дръвче, крава и т.н. мое мнение, аз с Черока си бутах огради, дървета, затънали джипове и какво ли не със стандартната броня плюс едни недебели тръби отпред, които със сигурност нямаха 20 кила. Дори си мисля за нещо друго, броня в която може да се вгради(да потъне напълно) цял хай лифт джак, сложно за изработка ама ще снижи центъра на тежеста, няма да заема място и ще тежи близо до моста, примерно до задния.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Килограми и разпределение на багаж

        Джими извинявах за спама, дай линк към темата да прочета, какви си ги замислил? Нещо не мога да я открия. Благодаря!
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          От: Килограми и разпределение на багаж

          Мине- не мине и някой рови в минало-бешело.

          Коментар


          • #6
            От: Килограми и разпределение на багаж

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Мине- не мине и някой рови в минало-бешело.
            Прав си Пенчо. Не догледах пък и Батгеоргеоне ме подведе .....
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              От: Килограми и разпределение на багаж

              Не е прав Пенчо, темата може да я е създал Явор но не е забранено да се доразвие, това е целта на форума да се споделя имформация и да се обменят знания и опит.

              Ако съм в грешка, скоро няма да четете това ми писание
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Килограми и разпределение на багаж

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Не е прав Пенчо, темата може да я е създал Явор но не е забранено да се доразвие, това е целта на форума да се споделя имформация и да се обменят знания и опит.

                Ако съм в грешка, скоро няма да четете това ми писание
                Не, не мисля, че си в грешка. На мен лично въпреки, че не съм довидял ми беше полезно да науча нещо от хора минали по този път и мислили за неща дето на мен поради естестото на живота ми, който водя не ми е минавало през акъла.

                П.П. Яро, благодаря!
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X