Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Пинин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Пинин

    Имам проблем с предния мост .По-точно не иска да включи.Пининът е 2001 година и е със супер селект.При 2н мига lock,като включа кое и да е 4н спира да мига и свети постоянно,а премигва предния мост,но не се включва.Повдигнахме с приятел двете леви гуми.Запалих двигателя.При 2н предния кардан не се върти,при 4н се върти ,но не задвижва предното колело.Спирам двигателя.При включен 4н като завъртя предното колело се задвижва и предния кардан.Това съм пробвал.Помагайте!

  • #2
    До: Проблем с Пинин

    Пинин-а няма ли един хъб-десен?Или е с дисконектор...
    Паджероводе!!!!!!!!!!??????????
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Пинин

      Човека ти казва че е супер селект. Май проблема ще е в раздатката.Ама все пак дигаи го цялото на крикове даваш на 4х4 и гледаш дали предния кардат предава въртящ момент на предния мост.защото може да е каре пинион корона и да превъртат вътре(ама пък ти не си казал за страшни шумове)Но все пак пробвай не предавали въртене на кардана проблема е в раздатката,за което няма да ти е много приятно
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      3.0 v6 24

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Пинин

        Първоначално публикуван от Kircho-sopot Преглед на мнение
        Човека ти казва че е супер селект. Май проблема ще е в раздатката.Ама все пак дигаи го цялото на крикове даваш на 4х4 и гледаш дали предния кардат предава въртящ момент на предния мост.защото може да е каре пинион корона и да превъртат вътре(ама пък ти не си казал за страшни шумове)Но все пак пробвай не предавали въртене на кардана проблема е в раздатката,за което няма да ти е много приятно
        Ще пробвам като му вдигна и четирите гуми,но няма никакви шумове!

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Пинин

          Откъде си.Така по лесно ще те насочат къде да отидеш.Раздатка трудно се чупи.Има и други неща които могат да се повредят.Дисконектора може да не включва той е с вакуми.Дори раздатката да подава двиение на моста той пак може да не върти заради дисконектора.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Пинин

            Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
            Откъде си.Така по лесно ще те насочат къде да отидеш.Раздатка трудно се чупи.Има и други неща които могат да се повредят.Дисконектора може да не включва той е с вакуми.Дори раздатката да подава двиение на моста той пак може да не върти заради дисконектора.
            От Хасково съм.Телефонът ми е 0887298909.На кое казваш дисконектор?

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Пинин

              На кое казваш дисконектор?
              На различни места му казват различно. Аз съм го чувал и като муфа, и като хъб, на английски е free wheeling clutch...
              Намира се на ръкава на лявата ти предна полуос.
              Ако мислиш сам да се справяш, да търся сервизно ръководство?

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с Пинин

                Първоначално публикуван от Kircho-sopot Преглед на мнение
                Човека ти казва че е супер селект...
                Е,и???То пак има механично отцепване на предния мост...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с Пинин

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  На различни места му казват различно. Аз съм го чувал и като муфа, и като хъб, на английски е free wheeling clutch...
                  Намира се на ръкава на лявата ти предна полуос.
                  Ако мислиш сам да се справяш, да търся сервизно ръководство?
                  Явно го открих.Задейства се с въздух.Като махнах тръбичката за вакуума и предния мост се включи.Но не мога нататък да разбера причината.Помагай с най-близкия майстор до Хасково.

                  Коментар


                  • #10
                    Аз ще ти помогна,аз има същия проблем и го отстраних днеска.Обади ми се по телефона да ти кажа какво да правиш. 0889606378
                    Не се претеснявай проблема е лек.Става за 5минути и малко силекон,един от клапаните ти е спукан и изпуска въздух,така другия клапан нагнетява повече и или го държи пуснат или не може да се изключи.Аз има същия проблем но при мен не се изключваше и като изравних налягането с малко силекон всичко си дойде на място.Ако искаш да ти стане по ясно обади се че не сам много по форумите,ставам за четене ама в писането хич ме няма.

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Е,и???То пак има механично отцепване на предния мост...
                    Абе така е има.Ама днеска като си играх да го правия това нещо с вакумите съм се чудил уж Японско уж казват Японското цена няма.Апък толкова тапо направено с вакум просто останах разъчарован от принципа на включване и изключване.
                    Макар ако се замисля пък да всеки ел-дачик след 10 години би изпрегнал,а това имаш вакум всичко е 6.Но е много тапо направено.
                    Последно редактирано от huko; 08-09-09, 23:11. Причина: сливане
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    3.0 v6 24

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X